FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-08-12 12:31  [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam serdecznie. W wolnych chwilach postanowiłem skleić od podstaw jedno z moich modelarskich marzeń. Wśród kandydatów spod znaku gwiazdy był jeszcze W124, których mnóstwo na naszych drogach, W123, czyli słynna "beczka" oraz stary SL 230 o przydomku "Pagoda" z racji charakterystycznego dachu. Wybór padł na W111 gdyż w internecie znalazłem fajne plany (choć mieściły się na jednej kartce) z przekrojami kadłuba, co jest dość istotne. Budowa zajęła około 2 tygodnie ale było to klejenie raczej z doskoku. Części rozrysowywane ręcznie, właściwie wszystko ręcznie oprócz tablicy rejestracyjnej, którą wykonałem na komputerze w bardzo zaawansowanym programie zwanym Paint :D. Prawie wszystkie części wykonane z kartonu. Wyjątkiem są zderzaki, tutaj nakradłem tacie kilka prętów z garażu, imadełko, szlifierka, młotek i voila. Z drutu wykonane są także obręcze gwiazdy Mercedesa. Elementy ozdobne, jak i felgi potraktowane "chromem" w sprayu :). Model pomalowany emalią również pochodzenia garażowego, mam nadzieje, że ojcu już sie nie przyda. Po modelu widać, że to karton i takie było założenie. Mógłbym szpachlować go milion razy lakierować, zalewać SG, tak aż wszelkie krągłości były by gładkie jak przysłowiowa pupcia niemowlęcia, ale chciałem, żeby model pozostał w miarę możliwości kartonowy. Pewnie osoby wprawione w malowaniu modeli kartonowych odczują ból oczu, ale trudno... byłem zdany na pędzel, aerografu nie posiadam ponieważ nie mam w zwyczaju malować modeli.
Tyle gadania, czas na zdjęcia. Trudno mi powiedzieć czy model na zdjęciach wygląda lepiej niż na żywo, zależy od światła:





Kilka zdjęć z budowy:


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-08-12 12:49  Odp: [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Fajny staruszek . Brawo za oryginalność i dążenie do celu . Mi się bardzo podoba. Jak już jesteś w pojazdach to proszę zerknij na mój post w dziale pojazdy wojskowe i cywilne , być może zainteresuje Cię i wykonasz taki model od podstaw . Pozdrawiam MAREK KOZAK

 
24-08-12 13:32  Odp: [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czy przednie lampy i grill nie są trochę za wysokie?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Mercedes-Benz_W111_Ilmenau.jpg

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
24-08-12 13:59  Odp: [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kofi, grill jest raczej ok, robiony dokładnie wg planów, użyłem nawet fragmentu rzutów jako wręgi. Co do lamp, mogły by być o jakieś 2mm krótsze.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-08-12 14:05  Odp: [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Merc jak się patrzy, tylko ostrożnie na drogach, bo co się teraz wyprawia, to o zmiłowanie Boskie trza prosić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-08-12 14:38  Odp: [Galeria] Mercedes-Benz W111 skrzydlak własnej roboty, 1:25
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Piękne autko :) Gratuluję!
I bardzo dobrze, że wygląda na kartonowy, bo przecież jest wykonany z kartonu.
Ja również nie lubię malować swoich modeli.

Pzdr

--

Post zmieniony (24-08-12 17:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024