FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-11-12 21:46  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ponieważ wena dopisuje to wypadałoby pokazać postępy w budowie. :P


Sloty są tak trochę w dół. Oczywiście nie obyło się bez wpadki i jeden jest lekko mocniej pochylony w dół.
Pomalowałem na srebrno te miejsce przy działku; dodatkowo zachciało mi się trochę podrasować wnękę podwozia przedniego. Nie jest to idealne odwzorowanie prawdziwej wnęki, bo robiłem to na spontana ot tako, żeby trochę wypełnić tą wolną przestrzeń. ;P

No i kółeczko:


Wnęki podwozia głównego podejrzewam, że też jakoś "wypełnię", a obecnie grzebię przy przedniej goleni.

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-09-13 23:30  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kleję właśnie ten model i mam pytanie: Czy nie miałeś problemów z dolnym poszyciem silników? Chodzi mi o zejście części 16 i 17 od spodniej strony.

 
28-09-13 17:55  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ta lewa klapa zostanie tak w pozycji do góry?? Lotki tak chyba powinny być. Klapy to raczej tylko w dół się opuszczają.

 
29-09-13 08:50  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

timver: ano miałem i to w tym miejscu właśnie najwięcej problemów miałem, "na siłę naciągałem papier" - i tak kijowo wyszło...
vansen: nie wiem dokładnie jaką klapę masz na myśli, jak coś to wszystkie lotki i stateczniki poziome są ruchome, więc pozycję można zawsze zmienić.

A tu na zachętę:


Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-09-13 09:44  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ŁAdny banan :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-09-13 09:45  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Bo jest to typowy błąd przy klejeniu do ogona górą i wracaniu na "dziup" dołem. Na szczęście w swoim połamałem stateczniki pionowe i czeka na lepszą wenę czyli "nowy model" i wtedy pociągnę swoją relację dalej. ;-)
Fiemat czy "łatałeś" szparę w przednim luku podwozia? Chodzi mi o tę cieńką część, to jest również babol którego można uniknąć przy powtórnym klejeniu. ;D

EDYTA - No i gratulacje z okazji ukończenia tego pięknego modelu.
--
Pozdrawiam... oraz wracam do korzeni.
mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

Post zmieniony (29-09-13 09:47)

 
29-09-13 09:59  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Hmmm... jak patrzę na ten luk podwozia to chyba nie było tam żadnych problemów, nie przypominam sobie i nie widzę nic, ale być może zasłaniają ją duperele które tam napakowałem :P
A model jest nieskończony jeszcze, bo został drążek w kokpicie, parę szczegółów na kadłubie i uzbrojenie, które nie wiem czy będzie wykonane ze względu na gruby papier... i lenia :P

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-09-13 10:31  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3



Chodzi mi konkretnie o tę małą rynienkę, bo widzę u Ciebie mniej więcej taką samą odległość lecz u mnie po uformowaniu jej i "wklejeniu" jest zdecydowanie za mała.



Teraz na pewno wyrzucę oklejki na wręgach, to jest jakaś porażka. Wynika później z tego "naciąganie" poszycia oraz bardziej przypomina krowę (żebra) niż "suczkę". ;-)
A co do klap, po przejrzeniu tysięcy zdjęć... znalazłęm tylko jedno - słownie "1", na którym klapa jest wychylona do góry i nie dam głowy czy to nie jest grafika z szaloną wyobraźnią artysty po prostu. http://img.mota.ru/upload/wallpapers/2009/07/15/07/03/2943/avia_150-preview.jpg

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
29-09-13 11:39  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Rzeczywiście za mała, u mnie też. Starałem się ją wkleić idealnie ściankami, ale efekt i tak mnie nie zadowolił i wyszła ostatecznie bardziej na okrągłą niż kanciastą rynienkę. Na szczęście po zamontowaniu goleni trochę się zasłoni.
A z poszyciem to trudna sprawa również. :P Ja kleiłem je na spontana i bez przemyślenia, elementy poszycia posklejały się tak, że wyglądają jakby były klejone na siebie a nie na styk...

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024