FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-02-11 21:59  [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

początki, proszę o wyrozumiałość.... ( mój pierwszy model )
Oto tydzień mojej pracy :)

są pewne niedociągnięcia, ale na końcu będę malować, bądź podmalowywać białe braki ....
nad tym pracuję









Uploaded with ImageShack.us
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\


poprawione wielkości zdjęć i znowu i znowu

Post zmieniony (10-03-11 18:21)

 
27-02-11 22:03  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zdjęcia są stanowczo za obszerne, trzeba je stanowczo zmniejszyć i dać miniaturki bo Twoja strona bardzo długo się ładuje, nikt tutaj z tego powodu nie będzie zaglądał.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-11 08:08  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tym razem zdjęcia jako miniaturki są za duże ale po wejściu w miniaturkę zdjęcia są za małe. Korzystasz z Imageshack'a - pod tym linkiem masz instrukcję jak postępować ze zdjęciami z Imageshack'a, może uda Ci się dojść do wprawy. Ja korzystam z fotosika więc na Imageshack'u się nie znam. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-11 22:04  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

teraz chyba się podoba... lepiej nie umiem

a tak wygląda ciąg dalszy, początkującego.....





Post zmieniony (10-03-11 18:15)

 
24-03-11 20:30  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

oto moje mosty w trakcie i na końcu pracy... będzie jeszcze malowanie...





 
24-03-11 20:34  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a tak wygląda początek wali z kołami.... ....






 
24-03-11 21:47  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Pamiętam jak sam kleiłem pierwszy model. Teraz widzę jaki to okropny babołoch wyszedł. Ty znacznie lepiej kleisz ode mnie, niż ja na początku. Ciekawie będzie na pewno wyglądać efekt końcowy. Mam pytanie: Bo to STAR prawda, czy to jest dźwig? Jeśli tak to czy w opracowaniu jest obracające się ramie dźwigu. Bo MM pamiętam miał taki model z obrotowym ramieniem.

Powodzenia w pracy :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-03-11 23:32  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dziekuje za komplementa malego, staram sie jak moge :) ale za szybko to nie idzie....
a co do stara to dzwigu nie widzialem, i chyba nie ma takowego na nim, opisu dzwigu tez nie widzialem....do sciagania armaty sa prowadnice wysuwane lub mocowane na burcie z tego co wiem, a dziwgu nie widzialem nigdy do sciagania armaty :) jezeli o to chodzilo

pozdrawiam

 
25-03-11 09:45  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szczerze powiem że jak na początkującego to rzeczywiście dobra robota, mam nadzieję że "wsiąkniesz" na dobre i będziesz doskonalił swój "warsztat modelarski.
Pracuj, pracuj - bez ciśnienia.
Pozdrawiam SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
25-03-11 09:53  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "mam nadzieję że "wsiąkniesz" na dobre i będziesz doskonalił swój "warsztat modelarski. "

No właśnie, nie wiem czy przewidujesz malowanie ramy ale jeżeli nie to przydałby się koniecznie retusz bo białe "świeci" i te "listki" na moście trzeba by skleić. Powodzenia i pozdrawiam.

--

Post zmieniony (25-03-11 15:37)

 
25-03-11 14:35  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

To ja wyrażę swój podziw.Pierwszy model i takie" atrakcje ".Moja skromna podpowiedż-most po sklejeniu można przeszlifować drobnym papierem ściernym i zalać klejem,łączenia papieru będą praktycznie niewidoczne.

 
26-03-11 20:09  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

spokojnie spokojnie ;d ,
szlifować będę jeśli tak radzicie,
a farba khaki kryje braki ;d (w pracy to często słyszę)
będę malować całość.
Chce śruby zamontować i nity (jeżeli dam rade) nity i śruby chyba zamówię(żywiczne) bo robienie ich zajmie mi bardzo dożo czasu...

może ktoś poradzić gdzie to kupić?

Staram się jak mogę :) teraz męczę pozostałe koła

Post zmieniony (28-03-11 19:16)

 
15-04-11 10:12  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

oto kolejne foty... 2 koła mam na razie zrobione kompletnie, ciężka sprawa i trochę czasu brakuje :)








Post zmieniony (15-04-11 10:13)

 
06-08-12 00:30  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam po mega wielkiej przerwie, studia wysysają strasznie czas :) dodaje kolejne zmagania z moim pierwszym modelem :) oto zakończone opony (brakuje mi tylko śrub (i pomysłu na łatwe ich zrobienie)



o to początki mojej kabiny, ogólnie lekko wtopiłem z elementem grila, nie został zagięty przed sklejeniem i musiałem to zrobić na modelu, ale się "udało" :)







i tutaj okropny przód , nakładam więcej farby, później papierem zeszlifuję i wyrównam :)


edycja:
zapomniał bym dodać fote podwozia które przysporzyło mi najwięcej problemów, jest praktycznie kompletne ale nie sklejone, oczekuje na "górę"


Post zmieniony (06-08-12 00:55)

 
06-08-12 01:17  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No tak... ja po latach klejenia nadal nie mam odwagi wziąć STAR'a czy MAZ'a na warsztat a tu sobie "młody" przygodę z modelarstwem tak zaczyna ...
Oczywiście to "młody" to bez złośliwości ;)
Wybrałeś sobie Kolego cholernie trudny i czasochłonny model jak na początek ale mimo niedokładności, których Ci wytykać nie mam najmniejszego zamiaru, koła wychodzą Ci bardzo dobrze. Ja do dziś wolę narysować sobie coraz to mniejsze krążki, kleić warstwowo i szlifować niż się pier...(za przeproszeniem) z tym zaokrąglaniem bocznych ścianek opon... no po prostu mimo lat prób i ćwiczeń nie umiem tego dobrze zrobić i już. Tobie zaś wyszły bardzo fajnie więc ufam, że i z resztą sobie poradzisz ;)
Pewnie zaraz mnie "standardowcy" przerzeźbią za sianie defetyzmu, ale skoro z góry zakładasz malowanie to proponował bym Ci zakup szpachlówki (najtańsza i dobra jest z Wamod'u) i kleju cyjanoakrylowego (SG, Kropelka, czy jakikolwiek inny)
Mając taki osprzęt mógł byś te listki na kopułkach od mostów lekko wysmarować klejem, napchać w szczeliny szpachlówki i zeszlifować papierem ściernym 320-600 uzyskując eleganckie półkule na przykład ;) jak załapiesz o co chodzi to możesz dalej tym samym sposobem niwelować wszelkie inne szczeliny (które po malowaniu są zawsze bardziej widoczne niż przed... no ale tak to już jest z tym malowaniem...) To jednak tylko taka moja rada model jest Twój i jak zdecydujesz tak zrobisz, byle byś go ukończył za co trzymam kciuki ;)
Pozdr

--
GG 6801515

 
06-08-12 01:30  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do śrubek jeszcze to możesz sobie w Corelu narysować sześciokąty foremne wyciąć i poprzyklejać, to najtańsza chyba metoda.
Jak nie masz programu do rysowania to mi napisz jakiej wielkości śrub potrzebujesz to narysuję i Ci wyślę.
Jak porobić nity to poradnik masz o tu:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1114.msg8921#msg8921
pozdr.

--

Post zmieniony (06-08-12 01:31)

 
06-08-12 02:24  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

powiem tak, z nieba mi spadasz ;p , corela mam i 12 i x5 oraz jakiś tam jeszcze, ale ni cholerki nie umiem stworzyć tam sześcianu , a w innym programie (xera) go zrobiłem ale nie można powielać na tej samej stronie, chyba, że tez nie umiem :P
Model wybrałem patrząc na 3/5 gwiazdki trudności chyba, no i w pracy mam to na co dzień :) pomyślałem dam radę ;p daje rade ale ciężko idzie, najgorzej było zebrać rożne przyrządy, śrubki, druciki, pręty, rurki, kleje, skalpele(olfa) , szpilki, grubsze kartoniki, mate musiałem kupić :) i wiele innych pomocnych drobiazgów. teraz muszę zamówić szpachlówkę, myślałem, że się obejdzie bez niej, ogólnie drobiazgi mi pozostawały różne w modelu, i podmalowanie tych białych elementów. Błędy są i będą za młodego się nie gniewam :), na elemencie przyklejonym do modelu się dowiaduje dopiero, że coś trzeba było zrobić.
Co do śrub to odległość mierzyłem od ścian równoległych w śrubie na obrazku
więc te większe mają 1,7 mm te mniejsze 1,2 mm mierzyłem suwmiarką, więc powinno być ok.
prosił bym jeszcze o wyjaśnienie tego znaku, obrazka, co z tym elementem zrobić? mam wyciąć sama ramkę? nie mam pewności (pierwszy raz widzę ten znak)

 
06-08-12 03:11  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To oznacza że masz krawędź zeszlifować. Na obrazku postarałem się wyjaśnić o co chodzi.

 
06-08-12 13:13  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

moje kolejne pytanie, tym razem co do szpachlówki:
Szpachlówka do modeli plastikowych 30ml - WAMOD ~3zł
Zmywalna szpachlówka akrylowa 60g - WAMOD ~5zł

czym się różnią poza pojemnikiem? akrylowa do papieru będzie lepsza? czy może jakąś inną wziąć ?

Post zmieniony (06-08-12 13:13)

 
07-08-12 22:46  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

gratuluje wyboru pierwszego modelu. nie ma to jak od razu przygoda pelna para :)
idzie naprawde swietnie. powodzenia!
a co do srubek to czemu nie kupisz ich z modelika?
http://modelik.pl/sklep/index.php?cPath=121_120
sa naprawde swietnej jakosci i nie tracisz czasu na wycinanie. drogie nie sa a przeciez... czas to pieniadz ;)

--
Global Citizen

 
08-08-12 00:09  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

chyba skorzystam z tej opcji na śruby :) w sumie opcja nie jest zła , ale pytanie mam do tego, w tym np. linku,. Czy nakrętki będą posiadać tą śrubę wystającą w środku? na górze ? czy to osobno trzeba doklejać ? będą w 3d? czy 2d? ;d rozumiesz co mam na myśli?
http://modelik.pl/sklep/product_info.php?cPath=121_120&products_id=1314&sStore=a087f5759f25ccf8f97124e390e769d3

a tak wyglądają fotele, właśnie skończone:



Post zmieniony (08-08-12 21:07)

 
08-08-12 23:18  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Coredian_Dallas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

wiem dokladnie o co Ci chodzi. nie sa w 3D ale mozesz sie pobawic ze skalpelem sciagajac czesci pierscieni. jednak mi to nie przeszkadzalo ze nie byly w 3D
u mnie wygladalo to tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/29/img00522c.jpg/

--
Global Citizen

 
09-08-12 02:06  Odp: [relacja] STAR 266 Modelik 2/04 (początkujący)
Plastik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

jaka grubość arkusza na jakim to ma być cięte ? 0,5 mm ? czy grubszy arkusz? co bys polecił? aaa i zauwazylem ze zamawiając na tej stronie modelika, placi sie 15 zl za wysylke, nawet 2 kartek, wiec 2 arkusze z wysyłką wyjdą okolo 25 zl... niby nie dużo, ale droga wysyłka irytuje w porównaniu z ceną i gabarytami przedmiotu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024