FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-08-12 23:25  [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Niedawno opisałem doświadczenie (za Wujkiem Andrzejem z niebieskiego) o samoklejących się modelach. Nieraz słyszałem, że modele są tak dobre, że kleją się same. Spróbowałem. Przygotowałem model Spita z AH (ten co klei się sam), kleje, nożyki, nożyczki, tekturkę itd oraz ... złocisty półformatowy. Czekałem jeden półformat, drugi, trzeci, a model nie zaczął się kleić. Lipa. Ciekaw jestem, czy Pan Andrzej przyjmie reklamację. ;)

Jednak niedawno, po zachwycie Czarnym Krukiem, w przypływie euforii, zamówiłem sobie Santa Marię, ciętą laserem. Pomyślałem: model może nie sklei się sam, ale się wyciął. Więc już połowa sukcesu.

Dlaczego Marysia? Od zawsze mi się podobała. Surowa, prosta, bez ozdobników (jak kobieta bez makijażu) - naturalnie piękna. I ją mam. Całe 48 cm.

A teraz model.

1. Przesyłka. Zapakowana solidnie. Pokonała 2000 km bez uszkodzeń.

2. Pudełko. Solidne i atrakcyjne, jak na model niszowy aż za bardzo ( piję do modeli żywicznych z brzydkim ksero na pudełku). Najważniejsze, że mocne. 2000 km nie zrobiło na nim wrażenia.



3. Wewnątrz pudełka. Fajna nakładka z niebieskiego tworzywa, która świetnie organizuje wszystkie części. Przyda się także w trakcie sklejania.




3. Farbki i pędzle. W zestawie jest komplet farbek do pomalowania modelu. Jakie? nIe wiem. Jeszcze nie otwierałem.

[


4. Części niekartonowe. Wszystkie ładnie zapakowane i opisane. Woreczki są niezgrzewane, z możliwością wielokrotnego otwierania i zamykania. Na 100% części się nie pogubią.




5. Części kartonowe. Wszystkie ładnie wycięte, nie za osmoleń na krawędziach, nie będzie przebijać przez farbę.



Grawery na częściach są delikatne, ale wyraźne.




6. Żagle i flagi. Żagle z drobnego płótna są wypalone ładnie laserem. Flagi wydrukowane z minimalnym przesunięciem pomiędzy stronami, ale tak małym, że po wycięciu nie będzie tego widać.



7. Instrukcja. Napisana w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Krótki rys historyczny. Pod zdjęciami, obrazującymi kolejne etapy budowy, podpisy polskie, natomiast angielskie i niemieckie są na liście zbiorczej (przynajmniej nie zaciemnia instrukcji).




Moim zdaniem. Raczej trudno mi się wypowiadać, ponieważ skleiłem w swoim życiu tylko jeden model żaglowca (Cutty Sark z MM) bardzo dawno temu. Świadomie napisałem jeden, bo drugi jest w trakcie budowy. Jednak zawartość zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Wszystko ładnie podane, zapakowane, ład i porządek w pudełku. Instrukcja? Wiedziałem, że Shipyard ma ładne instrukcje dokumentowane zdjęciami z budowy. Jednak ta przebija wszystko. Jest świetna.

Model wart jest swojej ceny. Polecam.

--

Post zmieniony (06-08-12 01:10)

 
06-08-12 08:59  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Masz już jednego kibica. Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-08-12 10:31  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pytanie mam dotyczące ceny tego cudeńka. Znalazłem kilka stron z modelem ale za cholerę nie mogę znaleźć cennika.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
06-08-12 11:16  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mam shipyardowego papegojana i le courera -i przyznam ze wrażenia po otwarciu pudełka -niesamowite. Ba - nawet przed otwarciem bo i samo pudełko bardzo atrakcyjnie się prezentuje. Z budową jednak wolę poczekać aż nabiorę wprawy większej w żaglowcach - szkoda byłoby skopać taaakie modele

 
06-08-12 11:55  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
janek1_22   

@ @nioł stróż - co do cennika to znalazłem coś takiego:
https://harbour-hobby.com/?zestawy-modelarskie,10
Jak zobaczyłem recenzję, również postanowiłem sprawdzić, czy sobie nie sprezentować. Wg mnie cena nie jest wygórowana.

 
06-08-12 12:24  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

w sklepie shipyardu wystarczy spojrzeć- zestawy, modele i sporo akcesoriów

 
06-08-12 20:34  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Aniołku. Marysia kosztuje 352 zł. Tu masz linka https://harbour-hobby.com/?16,santa-maria-1492.
Futer. Zrób recenzję, bo chciałbym zobaczyć te modele od środka. :)
Pol. Na razie pokibicuj mi z Krukiem. Potem pewnie będzie Baghalah, jeśli chodzi o żaglowce.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
06-08-12 20:56  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Szkoda że nie mogę obejrzeć zdjęć, bez rejestracji :(

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-08-12 21:29  Odp: [Recenzja] Santa Maria z Shipyard'u w 1:72 - cięta laserowo.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

MBig Wejdź na Swoje konto na photobucket.com, kliknij na Twój nik w prawym górnym rogu, aby rozwinął się zwój z opcjami


wybierz Account settings

następnie przejdź do zakładki Album settings i odznacz opcję Link back to my albums


save czyli zapisz opcje. Powinno śmigać
Dziękuję.

--
Rock Honor Ojczyzna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024