FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-07-12 11:29  [P]Matowy spray dupli-color problem
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Zakupił mi niejaki Roland we Wrocławiu będąc, owy matowy bezbarwny spray. W instrukcji napisane jest, by wstrząsnąć około 3minut, nic nie pisze o wczesniejszym impregnowaniu połyskiem. Pierwszy raz pryskam matem więc zrobiłem próbę. na 3 warstwy połysku, dobrze wyschniętego nałożyłem wczesniej wstrząśnięty mat i co? niestety nic.. na drugi dzień postanowiłem uczynić to samo, i co? Dalej nic.. Trzeciego dnia znów trząsłem puszką 3 min. Nałożyłem już trzecią warstwę matu a model za przeproszeniem dalej błyszczy się jak przysłowiowemu psu..

Ma ktoś jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje? a może jak sprawić by się zmatowiło?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-07-12 11:32  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
skom25   

Jak grubą warstwę kładziesz? Może to głupie ale spróbój pomalować arkusze trzymając puszkę do góry nogami

 
29-07-12 11:33  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A z jakiej odległości pryskasz? Moje doświadczenia opierają się tylko na czarnym macie, który z bliska się świecił jak psu ****. Być może robisz podobny błąd. ;-)

EDYTA - Kto Ci powiedział o puszce odwróconej do góry nogami? Co to za nowa technika Kung Fu? Wyleci tylko "gaz", a cała farba zostanie w puszce. W ten sposób czyści się dyszę, aby farba nie zaschła w dyfuzorze.
--

Post zmieniony (29-07-12 11:36)

 
29-07-12 12:48  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Pryskam z odległości ok 50 cm, jedno skrzydło pryskam grubszą warstwą a drugie cieńszą, oba się błyszczą, wiadomo które bardziej;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-07-12 12:59  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jeśli mieszałeś odpowiednio długo i nadal się błyszczy, to może masz wersję "połysk" z nakrętką od "mat"?
W moim przypadku jedna, dwie warstwy matu w sprayu w zupełności wystarcza aby zmienić położoną wcześniej warstwę farby połysk w mat.

 
29-07-12 13:33  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Teoria spiskowa dziejów mnie dopadła:(

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-07-12 21:26  Odp: [P]Matowy spray dupli-color problem
skom25   

Bebe- uważam że trzeba używać odwrotnie ponieważ:

a) na sprayu które kupuje jest rysunek żeby trzymać do góry nogami
b) można kupić takie specjalne urządzonko gdzie montuje się spray żeby nie malować prosto z puszki i tam także montuje się to do góry nogami

Z jakiegoś powodu jest to stosowane a gdy spray się już kończy dużo lepiej leci z puszki odwróconej niż trzymanej normalnie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024