FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-07-12 12:49  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli już jesteśmy przy Modelpolu, to obok tych modeli przedstawionych na fotce, wydano na pewno model A6M2 Reisen - wersja jednokolorowa modelu W. Bączkowskiego z MM 7/76, model Aichi D3A1 - VAL , również autorstwa W. Bączkowskiego. Modele Wildcata, P-40 i P-47 projektował Pan Tadeusz Grzelczak. Aha, chyba też w serii Modelpolu był Avenger na arkuszach formatu A3.. Potem zaczęły się pojawiać modele GPM, tez w takich foliowych woreczkach. A pamiętacie pierwszą produkcję Fly Modelu ? Tigercat na arkuszach formatu A4, karton kredowany, warstwowy i pioruńsko trudny do formowania...

 
20-07-12 14:03  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Potwierdzam.
Mam w kolekcji Reisen'a - na kredzie, jasnoszary z różowymi ( tak,tak) oznakowaniami ;-)
Mam tez sklejonego Wildcat'a , Avengera i... Corsaire'a!
W 2D kolekcjonerskie egzemplarze Bf 109,Aichi Val ( też jasnoszary) i wspomnianego Hamp'a.
Dla pełnej informacji podam,że wszedłem w posiadanie tych modeli poprzez zamówienie listowne u producenta,a ogłoszenie o takiej możliwości odnalazłem w dziale ogłoszeń "Żołnierza Polskiego" ;-)
Acha - jeszcze jedna ciekawostka ; wycinanki opatrzone stemplem: "Grzegorz Pomorski - Zabawkarstwo"... ;-) :D :D

Aaale się wspominkowo zrobiło :D

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-07-12 15:29  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pierwszy Fly Model to byl Grumman A4 Skyhawk. Do teraz sie zastanawiam, czy ten model dawal sie skleic...

Przepraszam za tego off topa, ale mnie tez sie milo podczas wspominkow robi :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-12-15 20:25  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Wydawnictwo MODELPOL - wczesny Fly Model / GPM .
wydane modele
1 - F4U1 CORSAIR
2 - A6M2 model 21 ZERO
3 - AICHI D3A1 VAL
4 - A6M3 model 32 HAMP
5 - GRUMMAN AVENGER TBF-1 / wydany format A3 /
6 - JU -87 B STUKA
7 - MESSERSCHMITT BF 109 F-2 / TROP
8 - REPUBLIC P-47 D-10 THUNDERBOLT

-------------------------------------------------------------------------------------------
Tyle znam modeli wydanych pod szyldem MODELPOL .
=============================================================
Poszukuję numeru 6 / JU 87 B STUKA

 
10-12-15 20:44  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Na szczęście czasy mamy lepsze , dziś kupujesz i sklejasz oryginał , bez zbędnej zabawy w kopiowanie . Jest poręczniej . W dobie skanerów , każdy model można zarchiwizować .

 
10-12-15 22:27  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No własnie ! Ja też pamiętam to wydawnictwo, ale wydaje mi się, że to był wczesny GPM.
Zapamietałem nadruk, lub pieczątkę o treści... ,, Zabawkarstwo...Łódż...

 
10-12-15 22:39  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam jak się pojawiły na giełdzie we Wrocku chyba 1989/90.
Tak to był szał tym bardziej że w MM był np. Ił-4 - malo sklejalny model.
Ja zbudowałem Bf-109F-2/trop z Afryki a potem P-40 i Wildcata..... wspomnień czar. Było minęło.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
11-12-15 17:57  Odp: [Galeria] Wielki zielony dzban :-) ... czyli P-47 z Modelpolu.
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Il-4 z MM malo sklejalny model?Pamietaze popelnilem go wtedy w okresie ferii i nie bylo problemu ze spasowaniem.Byl to moj chyba 5 model samolotu wykonany co prawda bez podwozia ale nie pamietam zeby byly problemy z pasowaniem czesci.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024