FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-10-12 23:27  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

dominik294 to ma być kolor ... no, że tak powiem dachówek :) W pierwszym poście tego wątku na 1. oraz 3. zdjęciu widać te nieszczęsne dachówki. Byłem w hurtowni papierniczej i "przetrzepałem" cały magazyn. W miarę podobny kartonik ma Canson, ale jeden odcień jest bardzo pomarańczowy i cholernie jaskrawy, taki, którego użyłem do budowy kaplicy z Małoszyc, drugi natomiast ciemny, za ciemny karminowy. Chyba pozostanie mi malowanie tego kartonu na kolor dachówek, w robocie będę musiał namieszać sobie takiej farby i zmatowić ją maksymalnie proszkiem do matowienia. Jakoś dam radę.

Guciu drzwi to najzwyklejszy kartonik na jakim drukowane są modele. Wydrukowałem sobie obrysy wszystkich desek na drzwiach kilka razy. Pierwszy wydruk posłużył jako szablon do montażu desek. Następnie inne wydruki zostały porozcinane na pojedyncze deski, które kolejno nakleiłem na szablon. Tak powstały drzwi. Okucia i zawiasy zostały wycięte na laserze, natomiast nity igłą 0,9 mm. Na koniec całość została pomalowana (natryskowo) Caponem i po jego wyschnięciu farbą brązową błysk.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
24-10-12 23:48  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Sposób prosty, acz efektowny, przynajmniej na zdjęciach ;) podziwiam i czekam na dalsze postępy...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
22-11-12 23:26  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos

W dzisiejszym odcinku to raczej niewiele mam do pokazania oraz omówienia. Jak widać na poniższych zdjęciach zakończony został montaż połaci dachowych. Niektóre jego fragmenty otrzymały już docelowe pokrycie.



Dach nad zakrystią został pokryty papą. Są to wąskie pasy (2 cm szerokości) zwykłego papieru ksero pomalowanego na czarno z delikatnym natryskiem „mgiełki” złotej, srebrnej, brązowej i granatowej. Po naklejeniu pasków łączenia pomalowałem od ręki błyszczącą czarną farbą imitującą łączenia wykonane lepikiem. Paski pochodzą z dwóch różnych kartek, na których psiknięcie mgiełkami odbyło się w różnych proporcjach. Dzięki temu poszczególne pasy mają różną fakturę i nie zlewają się.



Dach nad bocznym wejściem do kościoła został pokryty dachówką - karpiówką. Niestety nie udało mi się dobrać odpowiedniego odcienia papieru i musiałem, po wydrukowaniu na laserze obrysów, delikatnie przyciemnić kolor kartonika. Tym razem spróbowałem o wierniejsze odtworzenie wyglądu dachu. Dachówki na krawędziach otrzymały boczne zakończenia, nieznacznie na siebie zachodzące. Dodatkowo ukazałem inne ułożenie dachówek w pierwszym i w ostatnim rzędzie. Wydaje mi się, że wyszło to dość dobrze. Co do malowania papieru na kolor „dachówkowy” w późniejszym etapie wyszedł pewien mankament, o którym opowiem w następnej odsłonie, abym mógł pokazać to na zdjęciach.



Do następnego.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
23-11-12 15:39  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kuurczeee fajnie to wygląda... I te dachówki pięknie....

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
23-11-12 16:56  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie kleisz ten kościółek. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-12-12 23:14  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos

Dzięki za motywujące słowa.

W dzisiejszym odcinku znowu mam niewiele do pokazania. W przerwach wycinania dachówek zabrałem się za wieżyczkę kościoła. Prace powoli posuwają się do przodu. Wieżyczkę zaprojektowałem jako rozbieralną na wysokości parapetu. W przyszłości ma to ułatwić jej transport. Wieżyczka nie jest jeszcze skończona, ale powoli widać jaki będzie miała kształt. Krzywizna na zdjęciach spowodowana jest tym, że całość póki co złożona została na sucho. No za diabła nie udało mi się równo ustawić podstawy iglicy.



Zastanawiałem się również nad wykonaniem płytek na dachu kopuły, ale to już sobie raczej odpuszczę. Po dachówkach i gąsiorach to pewnie szybko na skalpel nie spojrzę. No to ja się zagłębiam w wycinanie dachówek, szacunkowo mam ich do zrobienia lekko ponad 6 tysięcy.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
04-12-12 23:41  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Noo może nie za dużo ale zawsze coś jak będę podglądać dalej bo jestem bardzo ciekaw efektu końcowego.... A i jeszcze pytanko czy udostępnisz na swojej stronce model za free ? Bo bym bardzo był chętny na taki modelik ;p

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
21-12-12 20:22  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Kolego CySiEk_99 - niestety model nie będzie nigdy udostępniony/wydany. Budowany jest jako egzemplarz jednorazowy.

Ostatnio zakończyłem wycinanie i przyklejanie dachówek. Stan budowli na dzień dzisiejszy przedstawia się tak:



Zwrócono mi uwagę na niewidoczność smołowanych łączeń papy. Zatem poniżej zbliżenie na ten fragment modelu:



Teraz już powoli z górki. Pozostały do wykonania: gąsiory, wieżyczka, okna oraz jakiś grunt.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
21-12-12 20:36  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

nie dostałeś świra od ilości dachówek???

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
27-12-12 21:41  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

konradoo świra to można dostać od zupełnie innych rzeczy :)

W czasie świąt miałem trochę więcej wolnego czasu na zabawę przy modelu. Udało mi się zrobić wszystkie gąsiory (47 szt). Na zdjęciu widoczny jest półprodukt gąsiora. Sklejam go w kształt widoczny na zdjęciu, następnie w całości zanurzam w Caponie i po wyschnięciu odcinam niepotrzebne części - wzdłuż czerwonych kresek. Pozostaje mi w ten sposób gotowy gąsior, który trzyma kształt. Po wycięciu wszystkich gąsiorów sklejam je w odpowiedniej długości pasek, który ostatecznie naklejam na kalenicę. Gdyby byli chętni to mogę wrzucić plik pdf ze wszystkimi częściami gąsiorów do pobrania - o ile to oczywiście komukolwiek się przyda.



Udało mi się również zakończyć produkcję wieżyczki. Chorągiewka na iglicy leciutko obraca się za każdym dmuchnięciem. Chorągiewka została wycięta na laserze.



Niektóre elementy, w tym połączenie wieżyczki z połacią dachową zostało pokryte „blachą”. W naturalnym oświetleniu nie ma aż tak widocznego wysrebrzenia elementów. Jak wcześniej wspominałem wieżyczka jest rozbieralna, dzięki czemu łatwiej będzie model przewozić.



W tej chwili w modelu brakuje już tylko wklejenia gąsiorów oraz okien. Także finisz powoli widać.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024