FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-07-12 20:00  [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kiedyś postanowiłem sobie, że nigdy więcej szmatopłata....

Model skleiłem na feriach zimowych. Długo zastanawiałem się, czy go pokazać. W końcu odkopałem aparat i zrobiłem parę fotek.
Model sklejał się dość dobrze. Najgorszym elementem (co będzie widać) są końcówki skrzydeł. Niestety autor malowania nie narysował rozcięć, ja zauważyłem je w oryginale dopiero po sklejeniu całości. Druga sprawa to zbyt skąpa instrukcja i rysunki. Wiele elementów wymaga sprawdzenia w zdjęciach oryginału lub domyślenia się, żeby przykleić je w odpowiednim miejscu.
Kombinować też musiałem z przyklejeniem skrzydeł by nie opadały. Ogólnie skrzydła odrywałem od modelu chyba z 3 razy, co bardzo dobrze widać.
Silnik nie pochodzi z wycinanki. Link do niego znaleźć można na stronie, z której pochodzi model.

Ogólnie jestem zadowolony. Udało mi się w miarę poprawnie zrobić naciągi. Szkoda mi tylko tych końcówek skrzydeł, aczkolwiek robiłem co mogłem.

Zdjęcia:




Jakość nie najlepsza, ale nie bardzo czym mam je obrobić.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

--

Post zmieniony (09-07-12 20:08)

 
09-07-12 21:40  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś z przyklejeniem łopat śmigła jest nie tak jak trzeba.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-07-12 21:43  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A mianowicie?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
09-07-12 21:49  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
greg   

Nawet sympatyczny ten "szmaciaczek".
Pozdrawiam.

ps; A co z tym "drewnem" z przodu jest "nie teges "?

 
09-07-12 22:01  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przyjrzyj się dokładnie tym zdjęciom:

http://i945.photobucket.com/albums/ad291/Kofi95/modele/DSCF0439.jpg
http://i945.photobucket.com/albums/ad291/Kofi95/modele/DSCF0447.jpg

I przeanalizuj jak by to śmigło pracowało, jest to dokładnie taki sam błąd jak w tym śmigle:



--

Post zmieniony (09-07-12 22:03)

 
09-07-12 22:29  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Jedna łopata wytwarza ciąg do przodu, druga do tyłu. Samolot stoi na lotnisku. Bardzo bezpieczne rozwiązanie:)

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
09-07-12 22:59  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Model sympatyczny, śmigło to drobny lifting.
Zapraszam z modelem na PIWKO :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-07-12 23:30  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przede wszystkim to w większości samolotów śmigła obracają się przeciwnie do ruchu wskazówek zegar, patrząc od przodu.
Bywały wyjątki, ale patologiami się nie będziemy zajmować ;-P
A teraz meritum: takie śmigiełko "pchało" by samolot do tyłu jak i "ciągnęło" do przodu jednocześnie. A teraz przypomnij sobie z lekcji fizyki (matematyki też przy okazji, a dokładnie geometrii) co się dzieje gdy masz na prostej dwa jednakowe pod względem wartości ale przeciwstawne wektory sił?

Ja od siebie dodam, że niestety ale merytorycznie to rama podwozia jest taka troszkę wyssana przez ciebie z palca. Ja wiem, że uzyskanie poprawnej geometrii jak w oryginale jest stosunkowo trudne, ale ta twoja nie miała by racji bytu. Po prostu połamała by się przy przyziemieniu a w najlepszym przypadku samolot by skapotował.

Powyższe uwagi dotyczą też tego wihajstra z krzyżakiem do którego przymocowane są cięgna skręcające całe płaty (taka forma lotek skrzydłowych) pod kadłubem, bodący przedłużeniem kozłów podwozia. Jeden ruch wolantem i przy tej konstrukcji skrzydła albo by się złożyły do hangarowania, albo po wywijały w ósmy paragraf w czasie lotu. Przyjrzyj się dokładnie instrukcji klejenia i zdjęciom oryginału.

Górny "kozioł" podtrzymujący cięgna chyba też nie do końca trafił na swoje miejsce ;-)

Nie do końca jestem przekonany czy lufa karabinu jest właściwa i czy taka występuje w opracowaniu, czy to wolna interpretacja wykonawcy ;-P Zerknę przy najbliższej okazji ;-)

I na sam deser końcówki skrzydeł: Ilu modelarzy tyle opinii. Mnie osobiście pomysł wycinania "klinów" do formowania obłości końcówek przy tak cieniutkim profilu się bardzo nie podoba. W ogóle chlastanie tego elementu w jakimkolwiek skrzydle uważam za ostateczną ostateczność i raczej zło konieczne. To już tylko przy ekstremalnie grubych profilach.
Z drugiej strony formowanie takich wyobleń nie jest trudne i po kilku próbach "gdzieś na boczku" można nabrać wystarczającej wprawy aby wykonać to co najmniej poprawnie.

Pewnie jeszcze parę dupereli bym znalazł, ale nie chodzi tu oto by ci "dowalić". Mnie cieszy fakt, że zaczynasz kombinować w dobrą stronę ( tylko nie przegnij ;-) ) z szukaniem dokumentacji i dodatków do waloryzacji. Oby tak dalej. Tylko trzeba jeszcze trochę popracować nad interpretacją materiałów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-07-12 12:23  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faktycznie - podwozie i śmigiełko do poprawki.
http://www.the-blueprints.com/blueprints/modernplanes/fokker/19991/view/fokker_e-iii/
(pierwszy lepszy planik).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-07-12 15:21  Odp: [Galeria]Fokker E.III - 1:33 - modele-kartonowe.com
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podwozie chciałem zrobić wg. rysunku montażowego, ale cosik się długości rurek nie zgadzały. Musi zostać tak.

Co do krzyżyka, do którego doczepiałem linki. Na rysunku podwozia był on zaznaczony. Na planie głównym go nie było. Nie wiedziałem też do czego te naciągi biegną, więc zdecydowałem się dokleić je do niego.

Co do śmigła, to jak znajdę chwilę czasu to postaram się je poprawić.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024