FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-07-12 23:18  ORP DRAGON - projekt własny.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam !!!
Od jakiegoś czasu pracuję nad modelem krążownika ORP DRAGON. Z braku odpowiedniej dokumentacji model projektowałem korzystając z dostępnych materiałów. Efekt przedstawiam na fotkach poniżej oraz jeden render gotowego modelu. Model ma większość pojedyńczych detali które się powtarzają, a że jest to prototyp wykonałem tylko detale potrzebne do poprawności spasowania. Reszta modelu będzie ukończona po przekazaniu modelu wydawcy.

Na tym etapie mile widziane wszelkie sugestie oraz spostrzeżenia co do modelu. Jeśli ktoś posiada jakieś bardziej precyzyjne informacje dotyczące dragona będę wdzięczny za pomoc.































--

 
02-07-12 23:31  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

To jest to, na co czekałem!:)))

Pokład wygląda jakby był z jednych długich desek-albo to złudzenie cieniowania?

Post zmieniony (02-07-12 23:33)

 
03-07-12 10:57  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dobrze ,że będzie nowe opracowanie naszego, jedynego okrętu tej klasy ,nie licząc Conrada którego otrzymaliśmy po stracie Dragona, zapowiada się ładnie,czy oprócz grafik na detalach będą też części do naklejenia na istniejące grafiki np,na nadbudówce tylnej sprzęt ratunkowy,?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-07-12 14:52  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
kari   

... pomysł super, kolejna jednostka spod biało-czerwonej czasu II wś. Na załączonych fotkach widać, że edytorsko bliżej mu będzie do MM-a czy Fly'a niż do AH czy WAK.
Tak jak wspomniał Maverick, pokład raczej wygląda jak blat od "szwedzkiej ławy", no ale biorąc pod uwagę, że to prototyp ... miejmy nadzieję na całkiem zadowalający produkt finalny.
... pytanko do autora: kto i kiedy wyda tego "Dragona"?
------------------------------------------------------------------------------

 
03-07-12 17:54  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do pokładów na zdjęciach nie widać podziału na deski, ale podział jest :) Co do wyposażenia będzie wszystko, pontony łodzie itp. Jak na razie ich nie umieszczałem gdyż tak jak wspomniałem skupiałem się na "grubszej" robocie niż wycinanie pontonów. :):)

Kiedy model będzie wydany.... ? nie wiem, kto wyda ..... wiem ale nie mogę na razie ujawnić :)

 
03-07-12 18:32  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
AC   

Jak widzę, to jest to chyba 1:200 ?- domyślam się , bo nie napisałeś.Rozumiem, że jest to model oparty o rysunki zawarte w ,,Okrętach nr5-6". Zauważyłem, że kształt kamuflarzu jest nieco inny, niż u S. Dramińskiego. Czy jest to korekta uzasadniona?. Ja oczywiście nie przesądzam sprawy, bo się bliżej tym nie interesowałem, ale pytam z ciekawości , bo akurat to rzuciło mi się w oczy.... W każdym razie, temat ciekawy, na który na pewno czeka wielu modelarzy. Źyczę dużego nakładu.

--

 
03-07-12 18:48  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O tak, dużo nas, okrętowców czeka na ten model!!

 
03-07-12 19:29  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak skala 1:200, model podpatrywany własnie z tego czasopisma, jednak korzystałem także z innych dostępnych materiałów. Co do kamuflażu może ciut różnić się od tego w OKRĘTACH ale główna bazą było malowanie przedstawione w czasopiśmie "MORZA STATKI I OKRĘTY" z 1996r. Gdzie jest opisany kamuflaż DRAGONA I CONRADA.

Co do nakładu myślę że wystarczy dla wszystkich :)

 
03-07-12 23:24  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
Teledzin   

Czekam na ten model...
DmVip życzę wytrwałości i cierpliwości.
Plany i materiały na ten temat są jakie są, więc zrób model według planów w Okrętach, a krytyków skieruj do ich autorów...
Model zapowiadał GPM, więc pewnie tam będzie wydany...

--
Sklejam, bo lubię...

 
04-07-12 19:28  Odp: ORP DRAGON - projekt własny.
belmi   

Witam.Też czekam na ten model.Czy ktoś wyda ORP Bałtyk?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024