FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-07-12 21:30  [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zakładam temat z myślą skierowaną do producentów-wydawców modeli kartonowych.
Chciałem was zapytać czego wam brakuje w wydawanych modelach. Może macie jakieś pomysły?
Mnie najbardziej brakuje przykładowo:
w trzech rzutach wzór kabiny w skali 1:1, aby można było samemu wykonywać poprawną ową kabinę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-07-12 22:10  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
skom25   

Mi brakuje tego że w tak szczegółowych modelach jak te od Halińskiego nie ma schematów/rysunków do umieszczenia dodatkowych kabelków w kabinie, przewodów hydraulicznych przy podwoziu, jakiś lin (nie wiem jak to się nazywa) w klapach itd. Wiem że można wyszukać i zrobić to samemu ale wydawcy napewno było by trochę łatwiej to wszystko poprawnie opracować bo można zakładać że ma dość szczegółowe materiały na temat danego obiektu.

Szkoda że nadal jest tak mało modeli które oprócz wnętrza zawierają także opracowane np silniki, wnęki karabinów itd:

Tutaj przykład od plastikowców:


I także coś co by się przydało tym mniej doświadczonym (chociaż każdemu zdarza się wpadka), czyli zdublowanie trudnych do uformowania/wycięcia części (słyszałem że w Migu 29 od Hala jest pare podwójnych części). Nie mówie tu o poszyciu czy dużych elementach ale np pudełkach w kabinie itp (zauważyłem że u Hala czasami zdarzają się po 2 prawie takie same części, 1 "płaska" a druga z dziurkami do wycięcia z dodatkowym elementem zegarów, czyli w razie wpadki mamy część zapasową).

Zdecydowanie nie podobają mi się białe pola do naklejania elementów, dlaczego nie można zamiast wielkiego białego pola które jak coś pójdzie nie tak będzie okropnie wystawało i szpeciło model postawić np 4 kropeczek (w wypadku pudełka) które określą gdzie ma być element przyklejony?

Fajny jest także druk dwustronny, dzięki temu nie trzeba malować widocznego elementu z drugiej strony.

 
01-07-12 22:52  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
karlos   

A ja chcialbym napisac jesli moge bardziej jakich modeli brakuje . Dlaczego non stop powstaja modele np.me-109 ,mosqita , mustangi teraz znowu T-35 o.k nie zaprzeczam bardzo dobre poracowania ale rynek modelarski jest juz tym zapchany . Dlaczego nikt jeszcz sie nie pokusil na opracowanie i wydanie np Mig-a 23 w polskim malowaniu albo Mig 25 ale taki na poziomnie jak wydaje AH . Marzy mi sie i wielu moim kolegom modelarzom takie cacko . Moze tu maly apel do P.Halinskiego po migu29 mig 23 ?? oj bylo by fajowo

 
01-07-12 23:09  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
cfemar   

To ja bym dodał od Pana Halińskiego jeszcze Mig 21, 19, 17, 15 oraz całe stadko SUK:-)

 
01-07-12 23:20  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mnie brakuje do KAŻDEGO modelu obowiązkowo dostępnych plastikowych owiewek kabin. Niestety, ale kabinki dostepne sa tylko do wybranych modeli. Przykładowo, niedawno kupiłem model samolotu Heinkel Lerche z wydawnictwa Orlik http://www.sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=88_65&products_id=2555i do niego owiewki nie ma. A jak patrzę na jej kształt to jestem przerażony koniecznością wykonania we własnym zakresie

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-07-12 23:23  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
karlos   

Oj tak ale to juz chyba marzenie scietej glowy :-) ale kto wie moze kiedys sie uda

Post zmieniony (01-07-12 23:25)

 
02-07-12 00:30  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A mnie najbardziej brakuje kalkomanii ze znakami, napisami eksploatacyjnymi i wszelkim tym ustrojstwem malowanym, rysowanym itp, obojętnie, czy na samolocie, czy na okręcie. To dla takich ludków jak ja, którzy namiętnie malują modele. Do tego tabelki z numerami farb użytych do odtworzenia kamuflażu. To tyle. Na razie przynajmniej...

 
02-07-12 09:24  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Aleksander   

Znaczników środków okręgów, stożków, łuków itd itp...

--
Pozdrawiam Kartonową Brać

 
02-07-12 12:32  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Mi,jako 'okrętowcowi', brak w modelach wyjaśnień ułatwiających ustalenie koloru relingów,masztów, wszelkiej druciarni.
Wiemy dobrze,że dużo tematów jest z 2W.Ś . Okręty które ktoś raczył fotografować, są w większości na czarno-białych zdjęciach. Nie każdego stać na kupno monografi,planów, a i w necie czasem nie ma żadnych wiarygodnych informacji. Dlatego takie informacje byłyby całkiem na miejscu.

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
02-07-12 17:38  Odp: [Dyskusja] Czego wam brakuje w modelach
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Szkieletu kabinki, takiego jaki zrobił RomanC w żelaznym. Wycinasz sklejasz i masz gotowe kopyto do samodzielnego tloczenia owiewki.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024