FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-06-12 21:52  [Relacja] ORP Piorun
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Witam ! W swojej karierze modelarskiej skleiłem 3 okręty i 2 samoloty , moje pytanie tyczy się ORP Piorun wydanego w MM w roku 1988 posiadam dwa egzemplarze , z czego jeden z nich chcę spożytkować mam wielką ochotę pociąć i skleić ten okręt jednak boję się , że przekroczy moje możliwości i boję się popełnionych błędów , czy ten model jest taki straszny ?

Post zmieniony (28-06-12 15:13)

 
25-06-12 22:53  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Absolutnie nie, przynajmniej w moim odczuciu. Niestety papier jest juz wiekowy, wiec jednak mimo wszystko radzilbym przerzucic sie na nowsze wydanie. Jesli jednak lubisz wyzwania... Prace przy moim sa chwilowo zawieszone, ale jak dzieciarnie wywioze na wakacje, to jest szansa, ze w wolnej chwili do niego wroce. Link do mojej relacji masz tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=203593&t=203593&filtr=0&page=1

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-06-12 17:06  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Postaram się jak tylko będę mógł jak mi radzicie każdą wręgę z osobna wkładać i szlifować ile potrzeba czy po wszystkich lecieć ?

 
26-06-12 23:10  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wytnij normalnie po obrysie, lekko przeszlifuj, zmontuj szkielet, a potem zobaczysz, co jeszcze trzeba poprawic. Nikt na odleglosc Ci nie powie, dopoki sam nie dopasujesz. W tym projekcie naprawde nie ma wiele do poprawiania...

I blagam, popracuj nad interpunkcja, bo nastepne posty bezprzestankowe bede wywalac...

--

Post zmieniony (27-06-12 00:18)

 
27-06-12 17:25  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Nie wiem czy mi się wydaje , czy te wręgi są lekko zaokrąglone od góry ?

 
27-06-12 17:28  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Noo... tak. W Piorunie był właśnie taki lekko zaokrąglony pokład...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-06-12 21:45  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Czy któryś z kolegów ma dobry patent ,na wycinanie podłużnic ?

 
27-06-12 22:19  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Tak: dobra,prosta linijka(najlepiej metalowa) i skalpel. Jeśli go brak,moźna użyć wszędobylskich noży wysuwanych,takich do tapet etc.
Wytnij równiotko po stępce i równaj wysokość pozostałych podłużnic do jednej wysokości.
Ze swojej strony kibicuję Twojemu Piorunowi - wiadomo chyba czemu ;-)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
28-06-12 09:50  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Najgorsze jest wycinanie , tych prostokątów we wręgach bo jak tam się wytnie coś np pod kątem to już ...

 
28-06-12 09:57  Odp: [Pytanie] ORP Piorun
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Te "prostokąty" , wcięcia na wręgi,podłużnice są bardzo ważne. By były w jednej lini m.więcej, tak by po sklejeniu Linia Wodna nie biegła wężykiem lub z kadłuba nie zrobił się "banan: - co może się zdażyć gdy wręgi powciska się na ścisk,bez odrobinki luzu. Trzeba to wyczuć ;)
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024