FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
26-06-12 08:45  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyli rozumiem,że następny, DRUGI model w Twoim życiu bedzie już profesjonalny ;-)
Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to musisz zrozumieć,że wiedzę taką otrzymuje się od "mistrzów", jakimi by oni nie byli.
Musisz wybrać - albo się pilnie uczysz i przyjmujesz krytykę jak mężczyzna, albo każesz nam "dać sobie na wstrzymanie".
Masz u mnie "plus" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-06-12 10:36  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jak na początki wychodzi nawet nieźle. Retusz i okna to nie obowiązek. Rób co możesz i do przodu!

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
26-06-12 11:06  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Chociaż może nie jestem mistrzem jak to nie którzy nazwali ale zabiorę głos.

Krzysiek dajesz do przodu, krytyka bardzo pomaga jeśli umie się ja wykorzystać. Ja pierwszy model kleilem też bez retuszu bo nawet nie wiedziałem co to jest ;) nie miałem pojęcia o istnieniu for modelarskich takich jak to, ażeby móc podglądać i pytać ale gdy mój brat (doświadczony modelarz) zjeb... mnie z góry na dół za ogólny wygląd modelu wziąłem to do siebie i teraz staram się ile mogę aby to jakoś wyglądało... Wszystko z czasem ogarniesz.
Będę podgladal postępy prac i umiejętności ;)
Pozdrawiam

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
26-06-12 11:48  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dodam jeszcze, że najważniejsze jest by skończyć to co się zaczęło i nieważne jest z jakim wynikiem. Może wyglądać fatalnie, tak sobie ale powinno być skończone !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-06-12 12:18  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W koncu jakies słowa na zachete, skonczyc skoncze na pewno gdyz nie lubie przegrywac ;-) dzisiaj wezme sie za lewa burte i moze zaczne jeszcze kawaleczek nadbudowki, zobaczymy jak z czasem ;-) Apropo o retuszu tez dowiedzialem sie stosunkowo nie dawno, okolo 3 dni temu ;-) mam jeszcze tylko pytanie czy retusz moge wykonac farbami plakatowymi ? czy koniecznie musza to byc farby akrylowe?

 
26-06-12 12:22  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Obawiam się,że cała ta relacja to gruby falstart...
Dowiadujesz sie wielu rzeczy w trakcie...
Najwyraźniej przemknąłeś się po naszym forum po łebkach - jeśli zadajesz takie pytania...
Falstart jak nic... ;->

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-06-12 12:28  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Tak plakatówki są dobre. Ja robię 99% retuszy tymi właśnie farbami, jakoże nie mam dostępu do sklepu modelarskiego w okolicy a zamawiać w ciemno nie chcę. Farby te świetnie się spisują, bo można z kilku barw mieć całą gamę. Są stosunkowo tanie przeliczając pojemność słoiczków na cenę ;)
Kolor dobieraj w jasny dzień, by mieć pewnośc co do odcienia. Wyciętą krawędź elementi , przecięgnij od niezadrukowanej strony cieniutkim pędzelkiem. Początki są trudne ale dojdzie się z czasem do wprawy.
Kibicuję dalej i nie poddawaj się ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
26-06-12 12:35  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak napisał Ostoja, najważniejsze zakończyć to co się zaczęło. Niezależnie od efektów /a zapewne w miarę budowy krok po kroku będzie szło ku lepszemu/ - do przodu. Kleisz dla własnej przyjemności - to nie zawody o jakiś puchar. Dobrze, ze dajesz relację, doświadczeni koledzy z forum na pewno wiele pomogą i wyjaśnią. Pozdrawiam i życzę postępów stoczniowych.
Retuszować można i akrylami i plakatówką, również tuszem.

Post zmieniony (26-06-12 12:36)

 
26-06-12 13:07  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mariusz ilość wontków na forum jest olbrzymia, skoro relacjonuje juz relacje i ktos podejmuje polemike na temat retuszu itd to dlaczego nie spytać? ;-) Co do falstartu jak to sie mowi wszystko wyjdzie w praniu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024