FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-06-12 13:45  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej.
Fajny CHYBA okręt... :/
Tyle co widzę to, że nic nie widzę na tych fotkach....Mgła jakowaś nad Szlezwikiem :(
Daj lepsze fotki jak możesz. Poza tym mam pytanie, bo przeżyłem zdziwko- w instrukcji było żeby zrobić całą bryłę podwodną(szkielet i oklejki) a potem OSOBNO część nadwodną??
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
24-06-12 14:04  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gromek dokladnie tak, tez sie zdziwilem bo z tego co podgladalem u innych to najpierw wykonywano calościowy szkielet czesci nadwodnej i podwodnej a dopiero potem oklejano poszyciem, tak jak wspominalem na początku jest to moj pierwszy model papierowy i trzymam sie ścisle instrukcji.
A co do jakosć zdjeć od dzisiaj zaczne robic fotki lustrzanka tak ze powinno byc lepiej ;-)

 
25-06-12 10:46  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej, po 6h walki udalo mi się ''wykonać,, prawa burte, bez detali ale jest :D nie ukrywam, ze wykonanie kazamat bylo jak dla mnie strasznie cieżkie ;-) Odnośnie fotek to jekośc zdjeć z dniem dzisiejszym bedzie o wiele lepsza. HF
Pozdro









 
25-06-12 12:07  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

PRIMO: RETUSZ!!!!! :O
Secundo: Bulaje? :/ Szkoda, że nie "oszklone"
Po trzecie: napęd - pióra na wałąch nic nie wyprofilowane :/ Brak skoku na nich i jakiegoś takiego ogólnego wyglądu :/

No i na koniec: POŚPIECH,jeszcze raz pośpiech widzę w budowaniu :/
Krowie żeberka powyłaziły, do tego nie zachowana LW - nie zamierzasz tego jakoś ujednolicić by Linia Wodna biegłą niemal prosto w poziomie przez całą burtę?

Eh, no i jeszcze jedno: jeśli TO są zdjęcia z lustrzanki jak napisałeś wyżej, to chyba musisz nauczyć się dobierać dobrze odległość do ostrości.
Sorki, za ciut nagaany wpis ale lepiej wytknąć drobne błędy niż brnąć w samouwielbieniu ;)
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-06-12 12:29  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak jak juz mówiłem jest to mój pierwszy kartonowy midel;) aczkolwiek słowa krytyki są mile widziane. Co do zdjęć robione były na automacie bo moja fotografka jest chora , następne będą lepsze. Bulajow robić nie bede bo to nie moja liga może przy następnym modelu. Jeszcze tylko jedno w sposób robić retusz? Wystarczy tylko farba i pędzelek?

 
25-06-12 12:40  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Tak.Dobierz jak najbardziej zbliżony kolor(najlepiej ciut jaśniejszy) i maluj krawędzie PRZED przyklejeniem i dla kosmetyki po naklejeniu jak trzeba. To naprawdę dużo daje dla całościowego wyglądu.
A bulaje? Wytnij sobie gdzieś w tekturce otworki zbliżone do tych z wycinanki i ucz się "szklić". ja tak zrobiłem zanim zacząłem w modelu ;)
Jak wykonać bulaje? Na tutejszym forum jest wiele przepisów na to.Wystarczy poszukać lub ostatecznie zapytać ;)
pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-06-12 13:27  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gromek - daj Koledze spokój i nie namawiaj tak do "szklenia bulajów"...
Jak widać Kolega ma duży problem z podstawami.
Problem z rozpoczęciem relacji ( do tej pory nie widzieliśmy okładki wycinanki...).
Problem z retuszem.
Problem z równym klejeniem.
Problem ze zdjęciami.
Problem z literówkami w postach.
Ale na czymś się musi uczyć.
Więc może na początek niech nauczy się radzić z wymienionymi problemami, a bulaje zostawmy na później... ;->

--

Post zmieniony (25-06-12 13:46)

 
25-06-12 15:04  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Mariusz : ok,ok. Nie karzę mu przecież :-) Zastanawia mnie fakt, czy kolega wybrał dobry model jak na początek.
Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto go kleił, bo mam pytanie: czy po takim sklejeniu "jak kanapkę", dno i część nadwodną, oś symetri wzdlużnej jak i poziomej będzie w 100% zachowana? Nie ma obaw o "banana"?

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-06-12 16:38  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znając rynek modeli kartonowych trudno stwierdzić,jaki model nadaje się "na początek". W zasadzie takiego uniwersalnego modelu nie ma! Moje doświadczenie w takich razach wskazuje poza tym na to,że "początkujący" i tak sklei model,który najbardziej mu się spodoba...;-)
Efekt końcowy natomiast jest łatwy do przewidzenia ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-06-12 22:26  Odp: [RELACJA]Schleswig Holstein
Krzysiek88 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie rozumiem wasze zaangazowanie i cheć niesienia pomocy, jestem wdzieczny za krytke aczkolwiek pomalu w tej relacji zaczynam dotrzegac bardziej chec pokazania mi i innym jakimi profesionalistami jestescie Wy;-) ja osobiscie uważa ogladajc niektore galeria iz model wcale nie jest taki najgorszy w zestawieniu z niektorymi modelami wykonanymi przez ludzi z wiekszym doświadczeniem ;-) Co do retuszu to fakt troche dalem ciala nie robiąć tego od poczatku bo estetycznie napewno poprawilo by to wyglad modelu, tak jak mowilem bulaje to nie moja liga;-) ten model nazawac moge modelem cwiczebnym na ktorym rozeznam sie jak to wszystko dziala, nastepny bedzie klase wyżej tak ze dajcie narazie troche na wstrzymzanie.


Pozdrawiam

Post zmieniony (25-06-12 22:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024