FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-06-12 06:11  Odp: [Technika] blok techniczny
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tylko Canson 180g.

 
21-06-12 07:36  Odp: [Technika] blok techniczny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Pytanie dotyczyło bloku technicznego dlatego wspomniałem o Herlitz.
Co do kartonu w ryzach to jak najbardziej Color Laser 180-200 g/m2

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
21-06-12 08:01  Odp: [Technika] blok techniczny
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam

Tak jak przedmówcy używam Color laser 80 - 200 g/m2. Bloku technicznego nie używam wogóle.

Pozdrawiam paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
21-06-12 10:16  Odp: [Technika] blok techniczny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rajkub napisał:
"...dla wielu z nas łatwiej np. w małej miejscowości jest kupić za kilka złotych blok techniczny niż papier o dużej gramaturze w ryzach...prościej polować na blok określonej firmy niż np. na lekko anonimowy papier w punkcie ksero."

Przyznam się, że w moim Mielcu (ponad 65 tyś. mieszkańców) bloków technicznych firm Cansona i Herlitza nie widziałem. Dużo prościej jest pójść do punktu ksero poprosić o parę arkusików kartonu o odpowiedniej gramaturze i odpowiedniej jakości, bo przecież widzę z jakiej paczki i jakiej firmy są arkusiki brane. Podejrzewam, że tak jest w wielu małych miejscowościach.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-06-12 10:42  Odp: [Technika] blok techniczny
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Ja używam wyłącznie bloków Cansona z dwóch przyczyn - ma oznaczoną gramaturę (180), oraz jest najgładszym z papierów, jakie udało mi się znaleźć. Herlitz jest podobny, tyle że wydaje mi się, że nieco cieńszy. Wadą Cansona jest to, że jednak ma trochę tendencje do łamliwości.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-06-12 12:06  Odp: [Technika] blok techniczny
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Mi kiedyś udało się "wyprosić" u jednego z Wydawców (dzięki) pewną ilość kartoniku, na którym są drukowane modele. Dostałem około ryzy papieru dociętego do A4, z tym że arkusze są z jednej strony zadrukowane. Był to odpad po druku jakichś tam modeli. Jako, że większość moich modeli jest malowana, to wcale mi to nie przeszkadza.

Myślę, że zawsze można, przy zamawianiu modeli z Wydawnictwa X czy Y zadzwonić i poprosić o dołożenie kilku takich "makulaturowych" arkusików.

Z drugiej strony, może Wydawcy wezmą to pod uwagę i zaproponują w swoich sklepach internetowych możliwość dokupienia takiego papieru w pakietach po powiedzmy 10 egz. za jakieś normalne pieniądze. Skoro jest popyt ...

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
21-06-12 12:31  Odp: [Technika] blok techniczny
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

O, w arkusiki z felernymi elementami na większą skalę to raczej wątpię, ale dodanie do oferty handlowej, obok tektury, plików papieru na którym są drukowane modele to by mogło byś TO. Myślę, że dla wydawców niewielki kłopot, a i ryzyko strat związane z ewentualnie nietrafioną ofertą niewielkie.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-06-12 12:38  Odp: [Technika] blok techniczny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale przecież niektórzy wydawcy, choćby taki WAK, ma to od dawna w swojej ofercie -> klik

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
21-06-12 13:34  Odp: [Technika] blok techniczny
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Mała Mi pisałem o papierze "za jakieś normalne pieniądze" :) nie za 0,60 zł/arkusz ...

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
21-06-12 14:25  Odp: [Technika] blok techniczny
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Pod latarnią najciemniej :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024