FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-12 14:35  [Pytanie]B-17 MM
Mateusz156 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 0

Witam ! Skleiłem już 4 samoloty z MM w tym jednego bombowca przymierzam się teraz do b-17 i chciałbym prosić kolegów o kilka słów komentarza na jego temat jak i na cenne wskazówki , łączony metodą 1 wręga , której nie stosowałem jeszcze i trochę się jej obawiam no ale cóż kiedyś trzeba spróbować :)

Post zmieniony (19-06-12 14:36)

 
19-06-12 15:44  Odp: [Pytanie]B-17 MM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Projekt ma już swoje lata, nie najlepszy karton, bez impregnacji może być ciężko... Co do spasowania części-masakra :) sporo docinania, dosłownie każdą część trzeba przymierzać, przycinać, nic nie można brać na wiarę. Jako jeden z pierwszych modeli -nie polecam ale jeśli jesteś wytrwały to walcz. Model da się skleić, tylko trzeba mieć do tego opracowania sporo cierpliwości.

Tutaj galeria mojego B-17, niedawno ukończonego:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=210873&t=210848#reply_210873

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
19-06-12 17:31  Odp: [Pytanie]B-17 MM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chłopie, dziabnij sobie B-17 z GPM-u (tego z żółtym statecznikiem). Efekt masakryczny! Robiłem go w okolicach daty wydania i powiem Ci, że nie uraczysz tam błędów o których pisze Guciu. Fakt - model trudny ze wzgledu na gabaryty oraz uzyty papier - z tego co pamiętam to jest to błyszcząca, miękka kreda (ale pewności nie mam, być może mylę z B-29 Enola Gay). Ale przy odpowiedniej staranności i zachowaniu koncentracji spędzisz przy nim fantastyczne godziny i nie będziesz chciał odchodzić od pracy. Polecam!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-06-12 17:43  Odp: [Pytanie]B-17 MM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Z relacji z budowy Bf-109 nasuwa się wniosek że B-17 to zbyt ambitny projekt dla osoby z Twoim doświadczeniem. Polecam coś łatwiejszego jak Bf-109 albo Zero z Kartonowej Kolekcji.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-06-12 18:45  Odp: [Pytanie]B-17 MM
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

B 17 z MM nie jest tak trudna. Jest to stare proste opracowane (skala 1:50 bez wnętrza kabiny) dlatego uważam że nawet z niewielkim doświadczeniem można się pokusić żeby ją zrobić.

Pozdrawiam,
Kuba

 
19-06-12 23:54  Odp: [Pytanie]B-17 MM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ZbiG - model jest wciąż dostępny w GPM-ie za 55 zeta.

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=701

Śmieszna cena jak za taki kawał latadła biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy. Sam nawet zastanawiałem się nad jego zakupem po raz drugi, padło jednak na XP-61 z Orlika.

No fakt, model trudny, dobrze spasowany i rozrysowany a sama kreda nie przeszkadza jeśli wiesz jak się z nia obchodzić. Jeśli nie to może być przysłowiowych "gwoździem do trumny".

Jeśli chodzi o to pytanie o B-17 z MM to odradzam ze względu na problemy z opracowaniem. Ucz się na lepszych opracowaniach to nie zniechęcisz się do modelarstwa. Jeśli już koniecznie chcesz jakiegoś bombera z MM-a to chyba lepszy był Liberator.

--

Post zmieniony (19-06-12 23:54)

 
20-06-12 09:25  Odp: [Pytanie]B-17 MM
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Kleiłem ten model 2 razy i powiem szczerze nie miałem z nim większych problemów. W zasadzie pamiętam tylko, ze trzeba było przyciąć od dołu końcówkę białego steru kierunku, ale reszta była OK.
A co do łatwego modelu bombowca - w marę dużego z MM - to właśnie B-25 wspomniany przez Zbiga jest całkiem sympatyczny, albo (10-11/1994) Handley Page Hampden
Oba modele są bez wnętrza kabin, podwozia itp. więc jest do zrobienia w zasadzie sama bryła kadłuba + skrzydła.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024