FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-12 07:53  [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z podziękowaniami dla Zbiga za użyczenie swego egzemplarza wycinanki.

RECENZJA

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-06-12 08:09  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kasiu - wycinankę "Wilno/Kraków" opracował Ryszard Bones, a nie Roman Cholewiak :-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
19-06-12 08:21  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dzięki, przepraszam, w obu postach na chomikowym blogu poprawione.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-06-12 11:31  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziękuję Kasiu za recenzję. Jeśli wolno to kilka słów wytłumaczenia się.
Faktycznie na rysunku zestawieniowym palec omsknął się z 3 na 4, cenzura nie wychwyciła i tak zostało.
Jeśli chodzi o kolor nadbudówek. Nie wiem jaką farba malowano okręt. Opierałem się na opisie malowania zamieszczonym wraz z planami w "Modelarzu" gdzie stało jak byk że był to kolor jasnoseledynowy. Gdyby było napisane jasnoszarozielony nic by nie stało na przeszkodzie abym takiego użył. Wiem że to nie jest też dobra podkładka ale na planszach barwnych w TBiU tez kolorek był w kierunku seledynowego.
Co do wręg "tylko" laserowych to już na to nie miałem wpływu. Surówka była robiona tradycyjnie i takie też pliki poszły do wydawcy. Może to niewielkie pocieszenie ale jak już ktoś koniecznie musi podklejać to można skserować laserki na cienki papier.
Jeszcze raz dziękuję i polecam się na przyszłość. Już wkrótce.
Pozdrawiam RomanC.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
19-06-12 12:42  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

obecnie Batory w całości jest pomalowany kolorem szaroseledynowozielonojakimśtam
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ORP_Batory.jpg

Jezeli kolor jest podobny do oryginalnego, to powinien być troche "zgaszony", ale i tak jest dziwny jak na łajbe z lufami :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-06-12 15:06  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to był kuter pościgowy Straży Granicznej stąd inny kolor niż szary i uzbrojenie,pozdrawiam marek

PS> GPM ma w ofercie Kontrolera bez wręg laserowych ,co mnie cieszy bardzo,planuje wykonać na podstawie wycinanki model pływający,Batorego planuję pomniejszyć bo takie drobnoustroje wykonuję w 100 ce i po co mi wręgi laserowe.
Wg mnie to jest najbardziej trafna oferta ,każdy kupi co mu potrzeba, np.,,
--http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2087 po co zmieniać coś co wg mnie dobrze funkcjonuje

Post zmieniony (19-06-12 15:35)

 
20-06-12 08:51  Odp: [recenzja] kuter pościgowy ORP "Batory", GPM, skala 1/50
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zdaje się, że płacze nad kolorystyką to głównie mój emocjonalny problem - ja psychicznie nie radzę sobie z nasyconymi, czystymi kolorami.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024