FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-06-12 22:26  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Juz dzisiaj zacząłem robić, mam juz prawie cały kocioł grzewczy, ale fotki wrzuce jutro do południa, bo dzisiaj pisze to z telefonu, a niestety nie dam rady z niego zdjęć wrzucić

 
19-06-12 22:48  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też czekam na to co kolega pokaże :) dodam tylko że model też sklejam od początku maja ale bez relacji bo jakoś na razie mi się nie chce.
A czy model zamierzasz sklejać w standardzie czy malowany ? bo powiem ci że w standardzie będzie ciężko utrzymać poziom według wycinanki tym bardziej że już na wstępie podczas sklejania ostoi występują pewne niedokładności .
Czekam na postępy i życzę powodzenia )

 
19-06-12 23:10  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Właśnie wózki i całą ostoję planuje pomalować na czarno, a pudło i silniki zostawić normalne, a po skończeniu modelu go polakierowac troche

 
20-06-12 10:34  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oto prawie cały kocioł grzewczy :


 
20-06-12 12:38  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

i cały kocioł grzewczy ;-). Teraz robię wózki.

 
20-06-12 12:55  Odp: [RELACJA]Answer SP-45, skala 1:25
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Można sklejać na różnym poziomie swoje modele, można mało starannie i niedokładnie, zwłaszcza jak się jest początkującym. Ale wypadłoby przy fotografowaniu zadbać o otoczenie wokół prezentowanych detali i nie pokazywać butelki, czy też innych przedmiotów, które leżą na stole. Naucz się estetycznie prezentować swoją pracę, to świadczy o Tobie. Jak będziesz niechlujem, to rzadko kto będzie zaglądał do tej relacji.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-06-12 13:17  Odp: [Relacja] Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

W tej chwili niestety mam remont pomieszczenia, w którym sklejam, więc nie miałem miejsca do zrobienia lepszej fotki.
A tak wogóle czy butelka na zdjęciu to jakieś wykroczenie?
I jeszcze odnośnie postów z pierwszej strony dotyczących braku fotek w pierwszym poście - jeśli dobrze widzę, np. tutaj :
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=108026&t=108026&filtr=&page=1
też nie ma żadnych, i jakoś nikt się nie czepiał.

A tak wogóle to co jest nie tak z tym kotłem, że mówisz że jest sklejane "mało precyzyjnie i niedokładnie"? Z tego co obserwowałem w innej relacji dotyczącej SP45 (link powyżej), to jakoś jest sklejone podobnie, i nie ma zastrzeżeń.

Post zmieniony (20-06-12 13:24)

 
20-06-12 14:20  Odp: [Relacja] Answer SP-45, skala 1:25
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Jeżeli kogoś cytujesz, to rób to dokładnie, nie napisałem, że jest sklejane "mało precyzyjnie i niedokładnie" tylko "mało starannie i niedokładnie". Poza tym z mojej wypowiedzi nie wynika wprost, że Ty sklejasz mało starannie i niedokładnie tylko, że "można sklejać [...] mało starannie i niedokładnie, zwłaszcza jak się jest początkującym." A to nie to samo.

Nikt nie pisze, że butelka jest wykroczeniem, że nie można mieć bałaganu na stole, ale czy wiesz co znaczy termin "estetyczny" ?
http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%82ownik_wyraz%C3%B3w_bliskoznacznych/70970-estetyczny.html

"Co jest nie tak z tym kotłem" - pasowanie części nie jest dokładne, widać szpary, niektóre płaszczyzny są zdeformowane, powierzchnie elementów są pobrudzone klejem, jeżeli sam tego nie widzisz, to nie zrobisz postępów w przyszłości.

Albo będziesz słuchał dobrych rad i starał się poprawić swój warsztat, albo pójdziesz w zaparte i będziesz robił "koszmarki". W modelarstwie oprócz dokładności, czystości, staranności, cierpliwości trzeba też nauczyć się pokory i samokrytycyzmu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-06-12 15:10  Odp: [Relacja] Answer SP-45, skala 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

artur7 napisał:
"to jakoś jest sklejone podobnie, i nie ma zastrzeżeń."

http://www.adwproject.opole.pl/galeria/su45/duze/koc_1.jpg


Proponowałbym byś się przyjrzał "obrazkom" dokładniej. I nie ma się co obrażać ale pomalutku sklejać dalej nie spiesząc się. Najważniejsze by skończyć to co się zaczęło.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-06-12 15:11  Odp: [Relacja] Answer SP-45, skala 1:25
artur7 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ja widzę swoje błędy, zawsze podziwialem Twoje wykonanie modeli, jednak ja robię to tylko i wyłącznie "po godzinach", bo studia zajmują mi większość dnia. Dlatego jestem zadowolony ze swoich efektów, a komentarze z moich poprzednich relacji i modeli nie były zbyt negatywne, więc nie sadze żebym składał takie "potworki".
A jeszcze co do otoczenia modelu - staram sie robić stonowane otoczenie, ale tym razem nie dałem rady.
A arogancja w stylu podawania definicji słowa jest wysoce niewskazana.
Co do porównania mojego wykonania kotła do tego drugiego - na tamtym tez widać łączenia elementów, na jednej ze skrzynek widać wyraźnie nie doklejoną sciankę

Post zmieniony (20-06-12 15:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024