FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-06-12 08:46  Odp: [Pytanie] Podkładka do cięcia
skom25   

To może żebym nie strzelił gafy, ta podkładka z reala ma być lekko miękka i sprężysta?

 
07-06-12 15:31  Odp: [Pytanie] Podkładka do cięcia
kanibal   

Ta podkładka nie jest zbyt miękka, podczas mycia gorącą wodą nieco mięknie, ale nawet na sucho można ją wyginać. Materiał z jakiego jest wykonana przypomina plastik z domieszką gumy.

 
09-06-12 20:14  Odp: [Pytanie] Podkładka do cięcia
skom25   

Właśnie byłem w realu i kupiłem tą podkładkę, u mnie były małe i duże- mała trochę większa od strony z zeszycie za 5 zł a duża mniej więcej A4 za 12. Dzieliły się także na cienkie i grube. Ja kupiłem cienką, jest bardzo elastyczna, lekko miękka. Nie mam porównania do mat Olfa i tym podobnych ale w porównaniu do tekturki czy czegoś podobnego jest super. Ostrze się tak nie tępi i idzie bardzo równo i gładko, nie ucieka i można je równomiernie prowadzić (nie tak jak na tekturze gdzie zdażało się że nagle coś stawiało opór a potem puszczało a ostrze zbaczało z lini). Zaletą też jest że zapewne da się zmyć z niej każdy klej (no może poza CA) a ja się popsuje to nie szkoda 5 zł. Powierzchnia jest lekko gumowa więc elementy się nie ślizgają. Tak jak pisałem, do Olfy porównania nie mam ale mi się podoba i jestem zadowolony, napewno się przyda:)

PS: Jeżeli ktoś by szukał tego w realu, ja już prawie zrezygnowałem i miałem sobie iść po 3 okrążeniach wokół 3 regałów, podkładki znalazłem pomiędzy różnymi ubijakami do jajek, pojemników itd, leżały na kupce na regale z innymi produktami Plast Team.

 
12-06-12 12:15  Odp: [Pytanie] Podkładka do cięcia
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Taką "matę" z Reala mam i ja, ale używam jej zgodnie z przeznaczeniem, czyli do krojenia mięcha, owoców czy jakiś tam ogurasów.
Według mnie, to tylko bardzo przeciętny półśrodek.
Podstawowa wada, nawet niezbyt ostrym nożem (a co dopiero ostrą Olfą) można naciąć w niej rowek, który pozostaje na zawsze. Maty umiejętnie takie nacięcia zasklepiają!

Moja rada - nie bawić się w takie dziwadła.
Zainwestować w Olfę.
Mam też matę z Rossmana. Potwierdzam, jest ona znacznie twardsza od maty Olfy przez co szybciej tępi nożyk.

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024