FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-05-12 09:32  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

ŁŁŁooo matko - mam nadzieję, że Empiczek w mojej miejscowości będzie miał parę sztuk na sprzedaż- "7" to "7".

 
28-05-12 21:05  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W uzupełnieniu informacji o modelu ...
Od dziś dostępne są zestawy laserów do modelu. Pierwszy to komplet elementów szkieletu (kadłuba i wież) oraz detale. Cena 20 zł. Drugi to grawerowane gąsienice w paskach w cenie 35 zł. Wszystko dostępne w sprzedaży wysyłkowej, info na stronie.

--
http://www.kartonowa.pl

 
06-06-12 17:48  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Aleksander   

Witam,
Mam małe pytanko do Autora:
Czy wielkim problemem jest zaznaczenie środków kół, stożków etc? Czy to może problem drukarski( czytaj kosztów)?
Z biegiem lat stałem się jeszcze bardziej leniwy( jeżeli to w ogóle możliwe) i wydziabanie takiej ilości kółek skalpelem przyprawia mnie o mdłości...przecież cyrkiel to taki fajny wynalazek...stary jak świat...

--
Pozdrawiam Kartonową Brać

 
06-06-12 21:06  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Nie, nie jest to wielki problem. Dla leniwych wydawnictwo przygotowało kółka wycinane laserem.

--
http://messer.cba.pl

 
06-06-12 21:49  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Messer, tu nie chodzi o lenistwo tego rodzaju. W pelni rozumiem Aleksandra, bo np. czesci stozkowe, np. nr 68 mozna machnac cyrklem. Owszem, mozna sobie te srodki wyrysowac, ale skoro to nie problem, to warto je chociaz delikatnie zaznaczac, szczegolnie jesli Ty zrobisz to raz i powielasz pozniej czesci...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-06-12 22:48  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Jasne, rozumiem - mój błąd. Jakoś wyleciało mi to z głowy podczas przygotowywania części. Paweł też mi tego niezasugerował, może również zapomniał - nie wiem. Mogę ewentualnie przygotować plik z szablonami poszczególnych "okrągłych" części, z zaznaczonymi środkami, do wydrukowania na folii.

--
http://messer.cba.pl

 
06-06-12 23:00  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A muszą być zaznaczone środki kółek ??? Mierzymy średnicę, to ta największa cięciwa okręgu :-), ustawiamy cyrkiel na połowę średnicy, czyli na tzw promień i z tektury wycinamy kółek bez liku ile chcemy. :-) Trochę gorzej jest gdy kółka są kolorowe to wtedy nie ma przeproś, powinny być środki ale i na to są sposoby dość proste.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-06-12 08:28  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Aleksander   

Panie Ostoja,
tak, generalnie chodzi o kółka,łuki,stożki kolorowe, reszta to nie problem...zmierzyć,wyciąć,oszlifować...w razie potrzeby(błędu) wyciąć nowe.

--
Pozdrawiam Kartonową Brać

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024