FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-06-12 18:06  [R/G]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Wątek w tym dziale zakładam, z tego względu, że może się z niego coś urodzi......

A więc jak w temacie, zapraszam do aktywnego udziału w rozmowie o w/w okrętach. Nie będzie to typowa relacja, tylko chodzi mi o stworzenie czegoś w rodzaju zbioru informacji o konstrukcji i historii, tych ciekawych i pięknych na swój sposób jednostkach. Czyli nie skupiamy się tylko na "modelu", ale ogólnie luźna rozmowa typu podoba się, albo nie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, może coś fajnego, albo zniknie w odmętach forum...

PZDR

--

Post zmieniony (22-07-14 11:14)

 
05-06-12 22:31  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajnie się zaczyna niema co....

Ale coby zaspokoić co niektórych zapodaje foto "modelu" , a dokładnie to co zrobiłem do tej pory:



Następnym KROCZKIEM będzie wykonanie plotek 25mmx3 tylko 31 szt....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 11:41  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

DaFiX po czym wnosisz? ;). Tak na poważnie to bardzo wątpliwa sprawa, nie chce robić nadziei, po prostu model ma być tłem do rozmowy o okrętach. A ja "projektuje" go moją frajdolarską metodą, tylko na mój użytek (31szt 3x25mm narysowałem w pół godziny). Temat założyłem po to abyście mi trochę w kwestii konstrukcji pomogli, co nie oznacza, że nie można o samych okrętach. A więc w kwestii pomocy na posterunku jak zawsze Tomek.

A więc: Lufy bardzo dobry pomysł, ale te już zostaną(są z igły), chyba że starczy czasu.
Co do osłony masz rację, ale wystarczy dokleić prostokącik i po sprawie. Jeśli chodzi o plany czy rendery, to mój Mentol (wie o kogo chodzi) już zadba, aby dokumentacja była ok, za co jestem bardzo wdzięczny.


Dokker fanem nie tylko japońców jestem, co udowodnię na jesieni, ale to potem...

PS: Kotwic, to ja mogę jescze z 10 zrobić ;)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 13:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Młody słucha (słusznych rad) starszych i zpodaje wszystko mówiący temat......

Ufff, może teraz przejdziemy do okrętów.

Spychaczu po małej analizie, jakby sie uparł to można zrobić oba i obojętnie w jakiej wersji dużo zmieniania niema, tylko kilka drobiazgów. O kamo nawet nie marzę.

Łosiu, to jest wielka niewiadoma, dopiero jest to co widać i trochę pokładu, a plany jakieś tam na sieci znalazłem dość ciekawe.

PZDR

--

Post zmieniony (06-06-12 13:47)

 
13-06-12 21:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mimo innych ważnych wydarzeń, słomiany zapał trwa i dla odstresowania po kilku godzinach powstało takie maleństwo:



Co by znowu nie dać ciała z kolorem farby, oddałem próbkę kartonu do szpeca, który mi dostarczy słoiczki pactry szt3 . Takim oto sposobem to co widać poczeka sobie spokojnie w pudełeczku.
Jest to wieża nr 3 najbardziej urozmaicona, a teraz zabiorę się za nr1 narq....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 14:40  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jorzik farba pójdzie tylko na lufy i druty, więc damy rade , ryfle wygniatane magicznym narzędziem, potem tylko podklejka i git. Wszystko karton barwiony oczywiście co by "surówka" była zdatna do pokazania.

Tomku wszystko jest do zrobienia, tylko tak nieśmiało chce zdążyć na Przeciszów i jak czasu starczy, to rady wykorzystam. Jeśli te osłony dalmierza to te nitowane blachy, na których stoją skrzynie na amunicję, to odpowiadam, że są symetryczne..

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 15:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety obawiam się, że Nagato być może nie pojedzie do Przeciszowa, ale nie chcę zapeszać. A na konkurs wypadało by z czymś wpaść, więc może nie na konkurs, ale do pokazania. Co do postępów projektowo-wykonawczych jestem dwa kroczki dalej, ale to potem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 21:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Powiem tak: Nagato, jest jaki jest i wiem co chcę zrobić inaczej. Wystarczy, że postawiłem wieżę koło wieży Nagato i widać różnicę na lepsze. Pracował będę ile się da i ile zrobię tyle pokaże, najwyżej całość w przyszłym roku. Na pocieszenie dodam, że wskazówki Tomka poszły w ruch......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-06-12 23:06  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dobry na wieczór.......

Się troszkie rozpędziłem i wydłubałem już komplet przygotowany na malowanko:



Jak widać kilka rzeczy doszło, lufy wtyknięte tylko na poprawę humoru i to wszystko sobie spokojnie poczeka na farbę. Tymczasem postaram się opanować szalupy i motorówki, co trochę zajmie.

Jeszcze małe pytanko w sprawie wyrzutni rakiet na burtowych pomostach. Zauważyłem dwa sposoby rysunkowych interpretacji ich wyglądu a mianowicie chodzi o stanowiska obsługi po obu stronach, czy były całkowicie osłonięte, czy były tylko od przodu i góry, a z boku było widać operatora. Nie znalazlem, żadnego foto tychże wyrzutni, a z lenistwa zrobiłem całkowicie osłonięte, czy słusznie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-12 18:51  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jorzik bardzo fajne to to, ja się sugerowałem tymi dwoma obrazkami:



I wykonałem wariant poniżej, ale na górnym rysunku i Twoim widać że to jest ta sama podstawa co przy opl 25mm, wiec mimo braku fotki oryginału wydaje mi się, że jednak ten drugi wariant jest prawidłowy, jak chęci przybędą po tych 31 zestawach to pomyślimy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-06-12 20:53  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co by było w końcu widać, że coś robię, a nie duperelki w pudełeczkach, zabrałem się za kolejny drobny elemencik. Mianowicie jest to pierwszy poziom nadbudówki dziobowej. Po kilku długich godzinach wpatrywania się w różne wyobrażenia projektantów plastików i rysowników, doszedłem do wniosku, że jeżeli uda mi się przebrnąć przez pierwsze trzy poziomy, które nie są ze sobą połączone segmentowo jak wyższe, tylko w niektórych miejscach połączone w połowie ich wysokości, sprawia, że tworzą jednolitą skomplikowaną połączoną bryłę. I jeszcze te wnęki na 127-emki....to raczej coś z tego będzie.

Jednakże nie uda się to jak przy alt gł za pierwszym razem, tylko dla wypracowania konkretnego wyobrażenia muszę wykonać kilka surówek. Na początek najprostsze elementy, które pomogły wprowadzić pierwsze korekty :



Tu wykonywanie mniejszych elementów było przydatne, bo od razu mogłem sprawdzić jak będą pasowały działa 127mm we wnękach i okazało się że jest trochę ciasno za nimi. Na szczęście moje założenia co do drugiego poziomu były błędne. N innych przekrojach widać, że spokojnie mogę powiększyć wnękę, beż ingerowania w zgodność.
Najważniejsze jest jednak to że troszkę rozjaśniła mi się sprawa od rufy strony :) (ta duża płaska część z wnęką na mocowanie dźwigu(swoją drogą jest za głęboka..)

Ale sie rozpisałem.....

Tymczasem zabieram się do poprawek siatek i czekam na opinie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 11:00  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Poprawianie siatek tak mi dobrze wychodziło, że dorobiłem więcej i w wyniku tego powstały cztery poziomy. Myślę, że to było najtrudniejsze zadanie, wyżej wystarczy dorobić podstawowe elementy równoległych poziomów, ustalić miejsca przechodzenia masztu i dorobić resztę. Tak to się odbyło przy Nagato i grało.
A oto wynik tej pracy:



W porównaniu z poprzednim zdjęciem jest mały postęp, ale przydało by się pokazać jak ta budowla powstawała, bo to dopiero ukaże lekkie skomplikowanie:



Oczywiście bez dodatkowych porawek się nie obyło, ale ogólnie bardzo przyjemna praca. Aż się prosi o wykonanie finalnego elementu z wyposażeniem, ale poczekam na wyższe segmenty, co by potem ładnie współgrały ze sobą i możliwe, że jeszcze jakieś zmiany dojdą.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 21:31  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Heh tylko że tego już nie będę ruszał, ewentualnie na tym ustale otwory na maszty, bo wyżej urośnie ten albinos w podstawowej formie(tylko pokłady)i potem powstanie na nowo na barwionym, wygłaskana na maxa pagoda finalna.

Za cienki jestem, żeby zrobić to za pierwszym razem, ale bladzie zostawię sobie na pamiątkę.... bo to co widać już na pliku zmieniło formę tu i tam, a z resztą co mi szkodzi pokaże jak to wygląda:



Docelowo jeszcze kilka elementów ulegnie zmianie i dodam bulaje włazy itp....
Tymczsem się za to zabieram.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-12 12:57  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szebi nie zmieniaj planów, razem będzie raźniej. Z resztą ciapa ze mnie, bo jeszcze nie pisałem jaka to skala :), oczywiście 1:300, wiec młodszy braciszek byłby trochę przy mały do Twojego Fuso, a z resztą pewnie skończy się tylko na jednym egzemplarzu z pod mojej ręki....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-06-12 22:16  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Łosiu ale czym ja mam się podzielić, przecież to są Jpegi i nie wiem czy ktoś poza mną by ogarnął jak to trzeba przygotować do druku, a co dopiero skleić.

Choć nie ukrywam, że zabawa przednia, ale trochę męcząca. To co pokazuje niżej dało mi nieźle w kość i muszę skupić sie na czymś innym, bo mi wena zgasła podczas dopasowywania otworów przelotowych dla masztów. Na początek fotki z etapów prac może się przydadzą:



Niestety fotek z ostatnich etapów brak, z powodu nerwicy, która mnie dopadła podczas wycinania w powietrzu jednej ze ścianek i kawałka szkieletu w celu dopasowania kąta tylnej nogi masztu, na szczęście nie będzie to tak strasznie widoczne.
Po przespaniu się z problemem, dziś na spokojnie dokończyłem resztę elementów i wygląda to następująco:



Oczywiście nie uniknąłem kilku małych błędów, ale jak dojdzie druciarnia, to zginą w tłoku....

BTW: Dziś na bogato dwa zety a co....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-06-12 17:12  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki panowie, za miłe słowa. Miałem dziś sobie odpocząć od tej pagody, ale może wieczorkiem wyczaruje pomost dowodzenia.

Temat wydania ciągle za mgłą, model nie jest projektowany w żadnym corelu czy rhino, choć tego pierwszego powoli się uczę, ale nie znam na tyle żeby już coś konkretnego wyrysować, a jednoczesna nauka, projektowanie i klejenie nie wchodzą w gre ze wzgledu na czas i ryzyko straty weny. Co za tym idzie jest to poziom MMów z lat 90-tych.Bardziej podkładka pod to, żeby ktoś chciał sobie Ise skleić.

Do dna będzie podejście, jak uda się wszystko co ponad pokładem, wiec nie mówię nie.

A skala, to nie problem, drukujesz na A3 i masz 1:200 :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-06-12 14:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam Tomek jak zwykle na posterunku i sypie dobrymi radami :)

Tak Tomku po Twoim wpisie sprawdziłem i rzeczywiście są za wysokie, a jeśli chodzi o ten rysunek na arkuszu to jest to podstawa do trzymania wymiarów wysokości. Mam jeszcze kilka odnośników co do konstrukcji i robię coś w rodzaju średniej arytmetycznej ze wszystkich i wygląda w rezultacie trochę inaczej.

Osłony dla 127-ek są trochę uproszczone ze względu na skalę, umiejętności i problem pasowania dział w tych "wnękach" . Pogrubienie i pomościk do drzwi powstały na podstawie poniższych obrazków, które mam nadzieje odpowiedzą na Twoje pytania:



Oczywiście idealnie nie jest, ale mi pasuje i już jeden fan IJN dziś to oglądał i był zadowolony, a to mi wystarczy.

Co do Repulse i Suzuya, to mam Japonca i jest super choć nie na tyle żebym się zaraz za niego brał ,wezmę się za Mogami z pokładem a ten mi w tym pomoże.....

PS: Roman C to jest ktoś kto mógłby Was uszczęśliwić nie ja....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-07-12 12:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A praca nie ustaje mimo dodatkowych zajęć;



Efekt zachęcający do dalszych działań......

PS: Przy okazji pochwalę się tłem.....
PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 15:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

YYYYYYYYYYYYYYYYy mam mały problem....

Nie wiem co zbroiłem, ale coś mi się przestawiło. Jak wchodzę w jakiś temat, to nie mam "normalnego" wyglądu stron tylko lista wpisów użytkowników, za ciemny jestem jak to naprostować i wdzięczny byłbym za pomoc...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 22:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Stary udało się to ogarnąć, w ramach wdzięczności jedno małe foto:



Prawie gotowa wieża nr 3

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-07-12 14:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety jeden problem rozwiązany, a tu wyrasta następny :( Nie ukrywam że aż się we mnie zagotowało gdy to zobaczyłem.
Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tu: Co może dolegać drukarce, że robi mi takie psikusy:



Myślałem, że się tusz skończył , ale po jej restarcie znowu zaczyna dobrze i kończy na różowo. Podejrzane mogło być to, że plik za duży i nie nadąża danych przesyłać, ale to tylko 555kb. Jak widać biorę to na "chłopski rozum" i taką odpowiedź dam radę zrozumoeć...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-07-12 21:46  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Program wskazuje na ok 80% tuszu w kasecie, więc odpada, jeśli jest mniej to na pewno nie aż tak mało. Kaseta jest oryginalna i to właśnie mnie wkurza bo zachowuje się jak badziewny zamiennik. Trochę potem czytałem i właśnie podczas wycierania dysz nie widać żółtego, małe czyszczenie i jeden element prawie ok, a następny już różowy :( Ręce opadają bo podobno jak się długo nie używa to kasety mają takie cwaniackie rozwiązanie, że po jakimś czasie same się uszkadzają, żeby szanowna firma HP mogła zarobić właśnie na tuszach a nie drukarkach, bo samo urzadzenie jakieś 110zł, a obie kasety 150zł i tak to spowodowało że moja chrapka na kadłub się wypaliła, a punkt ksero nie wchodzi w grę, bo wydruk mam skalibrowany na moją starą "baśkę" właśnie....

Spróbuje jeszcze czyszczenie przez program, ale wiem właśnie że to marnuje dużo tuszu, ale co mi tam sie doładuje.

Dzięki za odzew..

Edit: Czyszczenie na nic się zdało, więc zniechęcony wynikiem, było mi już wszystko jedno i zaaplikowałem jej 5ml świeżego yellowa, teraz mogę się już cieszyć fajniutkimi deseczkami na świeżynce pokładzie......

PZDR

--

Post zmieniony (22-07-12 23:13)

 
26-07-12 22:08  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Chwilowy brak neta opóźnił odpowiedź.

Co do kasety to już jest dobrze. EDIT ostatniego postu.

Tomku wieżę pokazałem w dowód wdzięczności dla Starego, sama wieża wymaga dopieszczenia. Twoje uwagi są słuszne połowicznie co pokazuje poniższe zdjęcie:



Jak widać wyższe wieże mają po trzy, tylko te "gołe" mają jedną, ale drabinki ma tylko ta jedna wiec nie jest źle, choć gdybyś nie uprzedził przykleiłbym wszędzie....
Co do szerokości, nie na moje nerwy rozcinanie i poszerzanie. Tymczasem staram się piąć w górę na pagodzie, ale na razie wirtualnie, bo prawda jest taka, że muszę sobie coś wydrukować żeby kleić hehe, a zostały ploty tlko już mam 11 szt i chcę odpocząć od nich. Więc w następnej coś nowego mimo remontu w mieszkaniu....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-07-12 22:30  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak sobie skaczę a to z nadbudówki, to na wieże, tym razem padło na nadbudówkę, dokładnie 6 i 7 poziom z zaczątkiem ósmego. Nabieram wprawy w tej zabawie, co za tym idzie robota idzie szybciej i jest mniej błędów.
Na potwierdzenie małe foto:



Oczywiście bez bladej koleżanki sie nie obędzie i także zasługuje na pokaz, który uwidacznia iloć szczegółów do zmiany, a tych na pewno dojdzie. Postanowiłem teraz od razu wykonać resztę poziomów w podstawowych bryłach, co myślę przyśpieszy budowę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-08-12 21:14  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Vansen, to wcale nie jest takie trudne, więcej jest gapienia się na zdjęcia i rysunki niż samego projektowania, ale jak już bladzie sobie druknę i skleje trochę na pałę to wiem że to ma sens i jest zabawa i nieważne w jakim programie, ważne, że się da i gra.

Z drugiej strony nie ładnie, że nie czytasz całego wątku......ale starczy ględzenia szkoda czasu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-08-12 13:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czasem chwilowy brak dostępu do netu sprawia, że człowiek skupia się na innych rzeczach...

Skupiałem się i tak przez tydzień, aż się urodziło takie cuś:



Może nie jest zbyt olśniewające, ale są to najważniejsze konstrukcyjnie elementy, które pozwoliły mi dodać resztę wyposażenia i można powiedzieć , że od strony "projektu" pagoda jest gotowa :) i można się powoli zabierać za........komin?

BTW: Pagoda finalna też jest gotowa, ale bladzia powinna Wam wystarczyć...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-08-12 21:07  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Uuuuuuuuu chyba się bladzia nie spodobała......ciekawe czy toto poniżej się spodoba choć wiele się nie różni :)



A jeśli ktoś zainteresowany to trochę więcej fotek:


Wydaje mi się, że jeżeli to już mam to reszta prawie z górki choć nie do końca jest dopracowana, ale powoli ją dopieszczę, jednak aktualnie siedzę w kominie i za ciemno tam, nie widać nic, a rozpracowanie tej otaczającej kratownicy to już całkiem ciemnota.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-08-12 22:59  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam Tomku wszystkie Twoje uwagi biorę pod uwagę, w tym już tak zostanie, to tylko surówka he he, z resztą po co mam się wysilać jeżeli jest już opracowany ISE/HYUGA i to w jakich szczegółach. Mógłbym szczegóły pewne wg wskazówek poprawić, ale jak zobaczycie to cudo, dawno moje wypociny zostaną zapominane....:

http://modelbus-sailormoon.webs.com/apps/blog/show/18114591-ijn-hybrid-battleship-ise-hyuga-
:D
PS: A z radaru byłem taki dumny...... :(

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-08-12 23:19  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki

Dobry modelarz doceni ciekawy model......:)

Przy okazji jeśli znalazłby ktoś jakiś ciekawy link do czegokolwiek o tych jednostkach byłbym wdzięczny, głównie chodzi mi o różnicę między nimi....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-08-12 15:42  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak Tomku to cudo jest o tyle lepsze, bo posiada "dno", a moje nie (jeszcze). Dlatego pewne szczegóły konstrukcyjne zostaną podpatrzone :D

Te zmiany oczywiście wprowadzę do tego co mam na plikach, tego co na zdjęciach nie będę już zmieniał, bo jest to można powiedzieć surówka, a bladzia to surówka surówki.
Kilka osób mnie namawia żeby coś z tego było i mimo moich marnych nadziei staram się aby te pliki które zostaną będzie można wykorzystać ponownie. Więc ewentualny (kogoś innego kto sie odważy skleić) końcowy wygląd modelu bedzie zawierał pewne zmiany. Tylko, że kto bedzie chciał model do druku w formacie PNG o wymiarach pliku 1700/2338...

Parawany postanowiłem zamalować i wyszło dobrze, co do radaru, to jestem zwolennikiem prostych sposobów i zadowalających efektów, a więc: Radar postanowiłem zrobić z cienkiej plexi.....polożyłem ja na wydrukowany szablon, igłą na trasowałem linie obrysu i zagięć. Następnie na trasowałem igłą niby siatkę i zamalowałem całość markerem. Szybko za pomocą chusteczki z nitro wytarłem delikatnie i dzięki temu w miejscach trasowania został tusz, co uwidoczniło ładnie siateczke. Potem tylko uformować skleić i gotowe. Przyznam, że mogłem sie lepiej postarać, ale najgorszym mankamentem bylo to że czarny jest w rzeczywistości bardzo ciemnoniebieski i stąd ten dziwny odcień, ale z 20 cm jest super.

Co do różnic to dam sobie radę, ale chciałbym aby ten wątek był także skarbnicą linkow do zdjęć, filmów itp, więc nie wstydzić się i zapodawać.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-09-12 15:49  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Janusz przydały się.

Tymczasem myślałem jak tu się zabrać za komin, ale najpierw musiałem ustalić wymiary podstawy, która to stoi jak ja to nazywam na pierwszym poziomie nadbudówek, no i się zaczęło od wykonania w/w poziomu, a wyglądało to tak:

Najpierw rozrysowanie surówki:


Następnie próbne sklejenie podstawowych brył:


Po czym zabrałem się za surówkę właściwą, z resztą podzespołów i wyszło takie to to:



No i oczywiście nie mogłem się powstrzymać i złożyłem wszystko na sucho:



Wygląda zachęcająco, aż teraz nie wiem czy robić dalej komin, czy może już kadłub, bo bez niego nie ustalę reszty, się zobaczy.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-09-12 20:23  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Trochę czasu minęło, zarobiony jestem i szlajam się po poznańskich trenach......ale robota musi iść do przodu więc za radą kolegów, postanowiłem odprowadzić trochę dymu. Oczywiście najpierw wszystko w częściach:



I całość:



Ile to było czasu żeby rozgryźć tę kratownice, jednak wpadłem na pomysł aby rozbić ją na sześciany, spasować razem i dopiero następnym krokiem będzie "ażurowanie" i popieranie całości. Jak nic zajmie mi to trochę czasu, bo widać że kilka miejsc wymaga poprawy, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-09-12 15:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Nie ukrywam, iż wena mnie troszkę ostatnio opadła, ale prace małymi kroczkami idą dalej:



Jak zwykle na początek poszczególne elementy składowe, lepiej widać jak jest wykonana ta dość skomplikowana konstrukcja, a tak złożona prawie na sucho:



Zostało jeszcze kilka drobnych elementów takich jak dalmierze, ploty, st kier ogniem i ogólna druciarnia, na pewno doda to tłoku temu golasowi, ale mam chęć na jakiś szkielecik....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-10-12 09:10  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Co by nie było że się opierniczam:



Zostały tylko ploty, kierowanie ogniem i jeden wentylator, tylko, że trzeba je sobie druknąć, a szkoda arkusza na kilka elementów, więc od razu rysuję resztę wyposażenia na pierwszy poziom, a z łodziami trochę zejdzie.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-10-12 21:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam zainteresowanych:)

Tomku ryfle to ciężka praca z zaostrzonym śrubokręcikiem i podkładką z karty. Zaznaczam sobie obrys z lewej strony igiełką i paginuję delikatnie linię względem ktorej ustalony jest kąt położenia ryfli i do dzieła, potem z prawej strony pazurkiem lekko wygładzam i gotowe żadnego zalewania sg tylko podklejam budziem na następny kawałek barwionki, tyle.

Co do uwag słuszne, ale jak zwykle mogę tylko wprowadzić poprawki do pliku, rury (wykałaczki) przyklejone magikiem i nie da rady nic zrobić bez uszkodzenia, kratownice zbyt delikatne. Jurek słusznie zauważył, że pierwsze rury powinny się bardziej dołem zbiegać, ale po prostu nie wszystko się udaje za pierwszym razem i wyszło jak zwykle...
Kolumien z tyłu na rogach nie zrobilem, bo wpatrzony bylem w wizje Trojcy, ale to sie da.
Coś tam pewnie jeszcze zmodyfikuje przy finalnym montażu.

A dna nie będzie przy tym modelu, ale nie mówię, że nie spróbuję zrobić surowkę....

Mail: ruto88@wp.pl najlepiej bezpośrednio pisać, priva na tym forum nie ogarniam.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-10-12 22:46  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety akurat ja nie jestem w stanie odpowiedzieć, przygotowując elementy zawsze robię sobie margines błędu 5mm!!!!!. najważniejsze wg mnie jest to aby pokładu nie ruszać, szkielet jak trzeba to ciachnę się nie czaję a oklejki w moim przypadku robię dłuższe i ew przycinam. Najpierw dziób i rufa jak Art pokazał, p i l razem i dopiero do szkieletu. Jak nie pasuje to szkielet ciach. W wypełnianie sie nie bawie, bo wg mnie powierzchnia 7cm/3cm nie wymaga wzmocnienia jeśli na to przychodzi karton 160, ale to tylko takie moje wariackie myślenie, za które nie jeden się w głowę po puka. Każdy powinien wypracować swoje metody pracy, bo nieważne jak, ważne że dobrze, ja robię jak wyżej i mam glowę spokojną że mi gdzieś szpara wyjdzie, albo kadłub krótszy niż po przeliczeniu w skali, nikt mi modelu z miarą nie będzie gonił....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-10-12 15:13  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam swoje wariackie metody poszły w ruch i wyczarowałem w końcu coś konkretnego:



Nie wszystkich ten widok ucieszy, ale to dopiero początek i już myślę o pewnych modyfikacjach i dołożeniu kilku elementów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-10-12 21:21  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No koledzy nie próżnują, to i ja coś działam:



Tak na szybkiego, może niewiele, ale oko jak cieszy, że już to coś przypomina i przy okazji sprawdzam czy trzyma proporcje ( nie chcę powtórki z Admirała) i czy się mieści na pokładzie. Ok koniec ględzenia zabieram się za finalne pokłady.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-11-12 00:10  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No ładnie minęły prawie trzy tygodnie, a tu nic nie zrobione......

Z resztą wykonanie zadowalającego kształtu poszycia dziobu nie dam rady tak na poczekaniu. Zastanawiałem się jak zrobić poszycie, tak aby było jak najmniej "nienaturalnych" łączeń. Udało się je ukryć pod elementami wyposażenia, np na śródokręciu łączenie zasłoni rynna, jedynie na rufie będzie widoczne, ale większość zasłoni poszycie hangaru. Co do dziobu fotka lepiej to opisze:



Pionowe linie jako podział blach, a skośne zostaną przykryte pasem demagnetyzującym.

PZDR

--

Post zmieniony (16-12-12 13:22)

 
26-11-12 22:22  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Ciekawe poszycie wymaga dokładniejszego zobrazowania:

A więc jak już pisałem wcześniej, starałem się aby było jak najmniej łączeń:



Jak widać można by było uniknąć łączenia paskiem "blachy", ale p i l są za długie i nie zmieściłyby się na arkuszu.
Po uformowaniu i sklejeniu na paski wyszło całkiem znośnie:



A to z kolei był ostatni element, którym okleiłem kadłub:



Oczywiście najwięcej problemów było na przejściu bąbla w burtę i nie wszystko poszło jak powinno, ale zgubi się w tłoku, którego na razie nie będę robił, najpierw planuje wykonać wszystkie podstawowe elementy hangaru, a zacząłem od wyrysowania roboczego pokładu lotniczego.....

Na koniec coś dla oka i poprawienia weny:



Prawda że daje rade:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-11-12 22:40  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Vansen Ty mi tu nie czaduj, tylko pokaż co tam chowasz wreszcie.....:)
Borowy, fajnie, ze się podoba, a ja szacuje to na jakieś 45% tego co będzie(jak dam radę)
dokker, komercjalizacja chyba nie ma sensu jeśli już jest ładne opracowanie, kto by to chciał.....
Łosiu, nawet jeżeli bym Ci wydrukował i przesłał to co mam na plikach, to by k... i ch.... latały na wszystkie strony, jest mnóstwo rzeczy do poprawki, z resztą z braku instrukcji tylko ja wiem co do czego. Poczekaj aż skończę (chyba) to się zobaczy ale nic nie obiecuje.

BTW: A pokład to w ogóle może być :



Kolor jest bardzo zbliżony do rzeczywistości.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-12 13:39  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czas na kolejną "grubą" aktualizację. Byłaby może prędzej, ale znowu drukarka dała czadu....

Długo się zastanawiałem jak to ugryźć, ale w końcu coś tam skleciłem na dobry początek nie ukrywam, że micha się cieszy jak coś wychodzi, choć nie obyło się bez kilku poprawek:



Jak widać zamiast zrobić sam hangar, rozpędziłem się i zrobiłem wszystkie podstawowe podpory i podesty, o opuszczanej windzie nie wspomnę....:)
No i oczywiście nie obyło się bez przymiarki na kadłubie :DDDDD



Jak widać przednia ściana się nie udała, ale da się to zrobić, przy opracowaniu przedniej zabudowy hangaru. Beton którym był ulany pokład zrobię w jaśniejszym kolorze, tylko tu jest pytanie: Na jakim poziomie względem betonu były obrotnice ja obstawiam, że poniżej jego grubośći.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-12 20:06  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Zapomniałem z góry przeprosić za zdjęcia robione żelazkiem ale cykałem na bieżąco i szkoda czasu było na rozkładanie lamp...

Oczywiście cieszy zainteresowanie i Jurek mi robotę ułatwił , teraz będzie trzeba tylko wyciąć otwory w "betonie" i nakleić na ryflowany w odpowiednich miejscach pokład główny. Swoją drogą trochę się zdziwiłem jak przeczytałem że wylali tam beton, ale automatycznie można stwierdzić że w Profilach rozrysowanie taśm łączących gumoleum było błędem...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-12-12 14:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

W przerwach w świętowaniu cały czas coś tam sobie rysuje. Korzyzystając z tego, że główne elementy już mam mogłem zabrać się za detalizowanie. Tak się rozkręciłem, że do druku poszło aż 5 arkuszy z częściami. Teraz nie mogę narzekać na brak roboty, więc od razu do dzieła. W wyniku przypływu weny skleiłem takie cudo:


Jest to platforma na której były składowane trapy,a w tym wcięciu w pionie ustawiano taką płaską drewnianą konstrukcję, domyślam się, że była to tratwa dla samolotów, ale potem tym się zajmę. Z tą konstrukcją trochę za szalałem, ale warto było, choć prawie jej nie będzie widać...:D Tymczasem zabieram się za inne detale, które będę kolejno przedstawiał, bo cała misterna konstrukcja hangaru, pokładu i platform zasługuje na dokładniejszą prezentację.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-12 00:29  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czas na kolejną "grubą" aktualizację, mianowicie hangar lotniczy wraz z windą.
Na początek żebym miał z głowy wykonywałem sobie mniejsze podzespoły:

Abym mógł zabrać sie za główne elementy hangaru. Zacząłem od przyklejenia podstawy z oznaczeniami na szkielet i ściany windy:

Wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo przyklejenie gotowego hangaru do kadłuba byłoby trudniejsze. Następny był szkielet:

Jak widać jest też namiastka wnęki na windę dla torped. Następnie postawiłem ściany windy i wkleiłem samą platformę:

Zagłębienie do poziomu torów wykonałem jak widać na foto:

Jak już wszystko sobie wkleiłem, musiałem postawić zewnętrzne ściany, żebym wiedział jakie ma mieć położenie sufit i po małych poprawkach go wkleiłem:

No i nadszedł główny punkt programu, czyli ściany boczne:

Jak widać otrzymały one w odpowiednich miejscach wzmocnienia i mogłem sobie je spokojnie przykleić:

I tak oto sobie powstał hangar, oczywiście bez małych poprawek się nie obyło, ale z efektu jestem zadowolony, teraz tylko pokład i tylko boczne sponsony, które sobie zostawiłem na deser, ale to chyba już za rok :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-12-12 23:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki panowie, miała być aktualka za rok, ale szkoda wolne marnować , więc dziergam.

Zauważyłem, że ostatnio więcej katuje elementy przed wycięciem niż kiedyś, dowodem na to ma być poniższe foto:



Chyba najważniejszy element w całym modelu, samo dzierganie ryfli ponad godzinę z przerwami na malowanie łazienki :) Składa się on ze spodu, ryfli i betonu co daje dość gruby plasterek nie wymagający podklejania. Z lirtem potu na czole udało mi się to skleić bez większego upaćkania budziem. No i tym oto sposobem wyszło takie cudo:



Zdjęcie specjalnie trochę większe, aby ukazać ryfle i to jak słusznie Jurek zauważył obrotnice są poniżej poziomu betonu, niemniej jest to jeszcze podstawowa forma, bo dojdzie jeszcze kilka elementów takich jak tory dla wózków i jakieś tam skrzyneczki czy....samoloty.
Jutro chyba zaatakuje żeberka, które z resztą są już wstępnie podziurawione i bardzo fajnie to wygląda z lewej strony, ale to jutro przed melanżem, tera ide w kimono...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-01-13 22:59  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Tradycyjnie dzięki za rzekę tęczy.....

Łazienka jeszcze nie gotowa, ale kto w nowym roku rano zdrowy wstaje, ten czasu nie marnuje:)
Co prawda połowę z tego co dziś pokażę, zacząłem wczoraj, ale teraz jest na czym oko zawiesić. Na pierwszy ogień żeberka pod pokładem plus platformy dla wyrzutni:

Oczywiście ilość żeberek ze względu na skalę jest zredukowana, to i tak jest co robić.A tak to wygląda z góry:

No i na koniec to na co czekałem kiedy ją pierwszy raz ujrzałem w plastiku:

Oczywiście jest to jakaś połowa tego co ma być docelowo, ale już daje pozytywnego kopa do dalszego działania. No i mam prawie wszystkie elementy dzięki którym juz można zobaczyć zarys i proporcje, ale to Wam pokażę potem. Nie bez powodu pokazuje wszystko w podstawowej formie, wypieszczone zostawię na galerię końcową.....

A jak zdetalizowany, czy zaprojektowany jest model Answera, wiem tylko z tego co widziałem na forach i nie potrafię ocenić, choć w konstrukcji okrętu siedzę dość głęboko, to aż wycinanka wpadnie mi w łapki, będę mógł się wypowiedzieć. Zakupu nie planuje, bo byłoby to co najmniej dziwne, jeżeli mam taki okręt "prawie" sklejony.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-13 22:59  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kolejny raz dzięki za uznanie.

Vansen mój najwierniejszy kibicu, troszkę znam Twoją sytuację, ale mógłbyś nas czymś zaskoczyć.
Andreasie, dziury w burtach trochę aparat przekłamał, ale masz racje idealne nie są....
Tomku wystarczy spojrzeć co wyrabia Kostas Katseas i nie chce sie nawet patrzeć na nic innego....
A Sven to jest gość, który jako jeden z pierwszych zauważył, moje zmagania z Tico pamiętam dobrze i w ramach wdzięczności coś tam skleję ciężkiego ze stoczni USS i ciekawego....

Jeszcze raz dzięki bracia stoczniowcy i tymczasem atakuję boczne platformy.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 13:05  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Qrde Cyryl super dokładnie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo szczerze się tym nie interesowałem, nie posiadam nawet suwmiarki i musiałbym sobie przypomnieć jak to się używa. Powiem co wiem: jest to karton barwiony w masie o gramaturze ok 160, grubość na strzał jakieś 0.15mm, a zeberka są tylko z jednej warstwy. Przy okazji chciałbym wyjaśnić, że moje podejście do modelarstwa jest dość luźne bo postawiłem sobie granice, gdzie kończy się zabawa, a zaczyna się męka i staram się jej nie przekraczać, stąd nie interesuje mnie zbytnio min grubość kartki, wiem na oko, że w Nagato była grubsza, krzywo, prosto byle ostro......:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 16:26  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A co ja będę Wam tu gadał, to będzie najlepsza riposta:



Już przyklejone do hangaru, ale foty dopiero jak dodam podpory, choć wraz z rufą już wygląda zachęcająco....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024