FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-12-12 13:39  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czas na kolejną "grubą" aktualizację. Byłaby może prędzej, ale znowu drukarka dała czadu....

Długo się zastanawiałem jak to ugryźć, ale w końcu coś tam skleciłem na dobry początek nie ukrywam, że micha się cieszy jak coś wychodzi, choć nie obyło się bez kilku poprawek:



Jak widać zamiast zrobić sam hangar, rozpędziłem się i zrobiłem wszystkie podstawowe podpory i podesty, o opuszczanej windzie nie wspomnę....:)
No i oczywiście nie obyło się bez przymiarki na kadłubie :DDDDD



Jak widać przednia ściana się nie udała, ale da się to zrobić, przy opracowaniu przedniej zabudowy hangaru. Beton którym był ulany pokład zrobię w jaśniejszym kolorze, tylko tu jest pytanie: Na jakim poziomie względem betonu były obrotnice ja obstawiam, że poniżej jego grubośći.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-12 15:42  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podobają mi się pancerniki z kazamatami no i jeszcze lotniczy,angielskie tego nie miały , choć Warspite jest dość ładny ,z ciekawością śledzę wszystkie Twoje poczynania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-12-12 15:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Adam obrotnice poniżej poziomu betonowego pokładu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-12-12 18:50  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Teraz to widać jak będzie docelowo ciekawie wygladał. Aż przyjemnie zagladać do Twojej relacji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-12-12 20:06  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Zapomniałem z góry przeprosić za zdjęcia robione żelazkiem ale cykałem na bieżąco i szkoda czasu było na rozkładanie lamp...

Oczywiście cieszy zainteresowanie i Jurek mi robotę ułatwił , teraz będzie trzeba tylko wyciąć otwory w "betonie" i nakleić na ryflowany w odpowiednich miejscach pokład główny. Swoją drogą trochę się zdziwiłem jak przeczytałem że wylali tam beton, ale automatycznie można stwierdzić że w Profilach rozrysowanie taśm łączących gumoleum było błędem...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-12-12 14:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

W przerwach w świętowaniu cały czas coś tam sobie rysuje. Korzyzystając z tego, że główne elementy już mam mogłem zabrać się za detalizowanie. Tak się rozkręciłem, że do druku poszło aż 5 arkuszy z częściami. Teraz nie mogę narzekać na brak roboty, więc od razu do dzieła. W wyniku przypływu weny skleiłem takie cudo:


Jest to platforma na której były składowane trapy,a w tym wcięciu w pionie ustawiano taką płaską drewnianą konstrukcję, domyślam się, że była to tratwa dla samolotów, ale potem tym się zajmę. Z tą konstrukcją trochę za szalałem, ale warto było, choć prawie jej nie będzie widać...:D Tymczasem zabieram się za inne detale, które będę kolejno przedstawiał, bo cała misterna konstrukcja hangaru, pokładu i platform zasługuje na dokładniejszą prezentację.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-12-12 19:57  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te fotki to nie żelazkiem, tylko dełu-matizem robione. Jestę expertę to wię ;)
A na serio- nie chce się wierzyć, że to sam robisz. Masz talent, ino pozazdrościć!!

 
29-12-12 00:29  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czas na kolejną "grubą" aktualizację, mianowicie hangar lotniczy wraz z windą.
Na początek żebym miał z głowy wykonywałem sobie mniejsze podzespoły:

Abym mógł zabrać sie za główne elementy hangaru. Zacząłem od przyklejenia podstawy z oznaczeniami na szkielet i ściany windy:

Wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo przyklejenie gotowego hangaru do kadłuba byłoby trudniejsze. Następny był szkielet:

Jak widać jest też namiastka wnęki na windę dla torped. Następnie postawiłem ściany windy i wkleiłem samą platformę:

Zagłębienie do poziomu torów wykonałem jak widać na foto:

Jak już wszystko sobie wkleiłem, musiałem postawić zewnętrzne ściany, żebym wiedział jakie ma mieć położenie sufit i po małych poprawkach go wkleiłem:

No i nadszedł główny punkt programu, czyli ściany boczne:

Jak widać otrzymały one w odpowiednich miejscach wzmocnienia i mogłem sobie je spokojnie przykleić:

I tak oto sobie powstał hangar, oczywiście bez małych poprawek się nie obyło, ale z efektu jestem zadowolony, teraz tylko pokład i tylko boczne sponsony, które sobie zostawiłem na deser, ale to chyba już za rok :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-12 00:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No to rok czekamy :-) pzdr

 
29-12-12 08:57  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Super Tobie to wychodzi, jestem pod wrażeniem.

 
29-12-12 21:52  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękne to! Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ale żeby aż do przyszłego roku czekać na aktualizację?? Skandal!!!! ;)

 
30-12-12 16:30  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Adam piękna winda, wszystko super Ci wychodzi.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-12-12 22:11  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, świetna robota. Też czekam niecierpliwie na efekt końcowy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-12-12 23:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki panowie, miała być aktualka za rok, ale szkoda wolne marnować , więc dziergam.

Zauważyłem, że ostatnio więcej katuje elementy przed wycięciem niż kiedyś, dowodem na to ma być poniższe foto:



Chyba najważniejszy element w całym modelu, samo dzierganie ryfli ponad godzinę z przerwami na malowanie łazienki :) Składa się on ze spodu, ryfli i betonu co daje dość gruby plasterek nie wymagający podklejania. Z lirtem potu na czole udało mi się to skleić bez większego upaćkania budziem. No i tym oto sposobem wyszło takie cudo:



Zdjęcie specjalnie trochę większe, aby ukazać ryfle i to jak słusznie Jurek zauważył obrotnice są poniżej poziomu betonu, niemniej jest to jeszcze podstawowa forma, bo dojdzie jeszcze kilka elementów takich jak tory dla wózków i jakieś tam skrzyneczki czy....samoloty.
Jutro chyba zaatakuje żeberka, które z resztą są już wstępnie podziurawione i bardzo fajnie to wygląda z lewej strony, ale to jutro przed melanżem, tera ide w kimono...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-12 11:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To na okręcie będzie łazienka?? Ale czad!! ;)

 
31-12-12 12:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,koniecznie dla mnie jeden egzemplarz ,biorę w jasno,pozdrawiam noworocznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-12-12 13:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla mnie też! Chcę ten egzemplarz z łazienką. ;)

Post zmieniony (31-12-12 13:58)

 
31-12-12 13:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ładny :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-12-12 20:12  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pięknie Ci to Adamie wychodzi szkoda że model z Answera nie jest na takim poziomie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-01-13 22:59  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Tradycyjnie dzięki za rzekę tęczy.....

Łazienka jeszcze nie gotowa, ale kto w nowym roku rano zdrowy wstaje, ten czasu nie marnuje:)
Co prawda połowę z tego co dziś pokażę, zacząłem wczoraj, ale teraz jest na czym oko zawiesić. Na pierwszy ogień żeberka pod pokładem plus platformy dla wyrzutni:

Oczywiście ilość żeberek ze względu na skalę jest zredukowana, to i tak jest co robić.A tak to wygląda z góry:

No i na koniec to na co czekałem kiedy ją pierwszy raz ujrzałem w plastiku:

Oczywiście jest to jakaś połowa tego co ma być docelowo, ale już daje pozytywnego kopa do dalszego działania. No i mam prawie wszystkie elementy dzięki którym juz można zobaczyć zarys i proporcje, ale to Wam pokażę potem. Nie bez powodu pokazuje wszystko w podstawowej formie, wypieszczone zostawię na galerię końcową.....

A jak zdetalizowany, czy zaprojektowany jest model Answera, wiem tylko z tego co widziałem na forach i nie potrafię ocenić, choć w konstrukcji okrętu siedzę dość głęboko, to aż wycinanka wpadnie mi w łapki, będę mógł się wypowiedzieć. Zakupu nie planuje, bo byłoby to co najmniej dziwne, jeżeli mam taki okręt "prawie" sklejony.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-01-13 23:13  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie no, korba na maxa!!

 
02-01-13 08:49  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robi wrażenie ;) , ale te dziury w burtach , no no no nie przyłożyłeś się :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
02-01-13 09:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Żeberka i rufa wyglądają świetnie. Troszkę szkoda, że z uwagi na wersję do linii wodnej oraz skalę aby je zobaczyć trzeba będzie się nieco wysilić. Z drugiej strony uważam, że Twoja decyzja o budowie okrętów bez części podwodnej jest elementem własnego stylu i bardzo mi się to podoba.
Trzymam kciuki i czekam na więcej.

Pozdrawiam
Tomek

 
02-01-13 13:10  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Robi wrażenie!

 
02-01-13 14:36  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Kiedyś, gdy Kolega zaczynał na Kartonworku od razu wiedziałem że ma talent, toteż zaprosiłem do projektu grupowego okrętów US Navy na papermodels. Widzę, że miałem nosa i talent rozwija się :)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-01-13 18:37  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I dzięki zdrowiu czasu nie zmarnowałeś :) bo na ostatnim zdjęciu widok pokładu, jego użebrowanie jest naprawdę powalajacy. Aż pianę nosem zassałem :). Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-01-13 22:59  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kolejny raz dzięki za uznanie.

Vansen mój najwierniejszy kibicu, troszkę znam Twoją sytuację, ale mógłbyś nas czymś zaskoczyć.
Andreasie, dziury w burtach trochę aparat przekłamał, ale masz racje idealne nie są....
Tomku wystarczy spojrzeć co wyrabia Kostas Katseas i nie chce sie nawet patrzeć na nic innego....
A Sven to jest gość, który jako jeden z pierwszych zauważył, moje zmagania z Tico pamiętam dobrze i w ramach wdzięczności coś tam skleję ciężkiego ze stoczni USS i ciekawego....

Jeszcze raz dzięki bracia stoczniowcy i tymczasem atakuję boczne platformy.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 00:01  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

A ja się zastanawiam czy jest sens, robić kratownice w moim modelu? Dzięki za odpowiedź.;-)
Takich cudów nie będzie ale spróbować trzeba.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
03-01-13 12:32  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Jakiej grubości jest karton z którego robisz kratownice?

 
03-01-13 13:05  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Qrde Cyryl super dokładnie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo szczerze się tym nie interesowałem, nie posiadam nawet suwmiarki i musiałbym sobie przypomnieć jak to się używa. Powiem co wiem: jest to karton barwiony w masie o gramaturze ok 160, grubość na strzał jakieś 0.15mm, a zeberka są tylko z jednej warstwy. Przy okazji chciałbym wyjaśnić, że moje podejście do modelarstwa jest dość luźne bo postawiłem sobie granice, gdzie kończy się zabawa, a zaczyna się męka i staram się jej nie przekraczać, stąd nie interesuje mnie zbytnio min grubość kartki, wiem na oko, że w Nagato była grubsza, krzywo, prosto byle ostro......:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 14:10  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Cholera jasna Adam ty mi tu nie wypisuj że nie zależy Ci na tym aby model wyglądał jak najwierniej.

Ale dałeś czadu z tym zadkiem i ta winda miodzio.

 
03-01-13 14:39  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jarod: Nie denerwuj się. Adaś pewnie tak dla podpuchy napisał, by nas troszkę podenerwować ;-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-13 16:26  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A co ja będę Wam tu gadał, to będzie najlepsza riposta:



Już przyklejone do hangaru, ale foty dopiero jak dodam podpory, choć wraz z rufą już wygląda zachęcająco....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 20:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Adam jestem pod wrażeniem Twojej pracy. Ten model bedzie niewątpliwie perełką w 300-setce posród innych.
Taka uwaga, czy nie rozważałeś usunięcia wregi która zasłania hangar przy opuszczonej windzie, lub ewentualnym jej cofnięciu, bo jakoś mi ona nie pasuje do widoku przy opuszczonej windzie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-01-13 21:26  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jurku to jest chyba problem, który musimy wspólnie rozwiązać, bo nie mam konkretnego pomysłu jak to zrobic. Myślałem nad tym, żeby zrobić coś w rodzaju pseudo hangaru jak w Zuikaku GPMu, ale sam nie wiem. Zeby Cię w pełni zadowolić musiałbym ją cofnąć do 1/3 długości co spowoduje automatycznie osłabienie pokładu, bo robienie żebrek wewnątrz byłby sztuką dla sztuki. A wyglądać to powinno mniej więcej tak:



Chyba że, dać te środkowe dźwigary, przedłużyć białe ściany, dodać ryfle i tory i może jakiś samolot wstawić....

PZDR.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 21:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam patrząc na tempo to rzeczywiście możesz zdążyć na Kruszwicę

 
03-01-13 21:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak zostały tylko: przednia zabudowa hangaru, nadbudówka rufowa, maszt, katapulty, dźwig, łodzie, opl i kilka drobiazgów, tj olinowanie, chyba już czas dzwonić do Sławka....

Porostu damy rade.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 23:21  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki, ja też muszę chyba "poluzować warkoczyki" i wyluzować z tym doszukiwaniem się prawdy w szczegółach. Szybciej się klei, a i efekt lepszy co widać po twoim podejściu do modelarstwa. Trzymaj tak dalej, zgarniania nagród życzę.
P.S.
Wspominasz czasem o twoim Zuikaku, Masz jakieś zdjęcia?

 
04-01-13 17:01  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tyle razy przejeżdżam przez Lubawę i nie wiedziałem, że macie takie duże jednogroszówki...:)
Ładnie wygląda to co robisz.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-01-13 19:18  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Qurde tym razem groszaka nie dałem, ale co tam ważne, że aktualka jest.

Korzystając z chwili wolnego pogoniłem prace hangarowe dalej, a dokładnie przednia jego zabudowa, która nie ukrywam śniła mi się po nocach, ale już jest i git. A więc:


Oczywiście tylko kartonowe elementy, choć dziobania trochę było. Z efektu jestem zadowolony, a jak dojdzie reszta to już całkiem. No i dzięki temu mam już ustaloną podstawę pod nadbudówkę rufową, którą to już wirtualnie powoli czynię i można będzie podziwiać konkretny obrys całego okrętu, na razie dla Was tylko kadłub przymocowany do podstawki:


No to teraz tyle i dalej do pracy....

PS: Zuikaku śpi w szufladzie i do sesji nie gotowy....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-01-13 23:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Adas' 

 

Wracając na chwilę do obrotnic, to skąd czerpiecie wiedzę, że były poniżej poziomu betonu?
W planach wygląda to tak:

czyli obrotnice były powyżej (MIYUKIKAI 2007).

--
__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
29-01-13 13:07  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Może nie poniżej a na równi z powierzchnią betonu, wystawały tylko szyny.
Adas Twoje zdjęcie to właśnie pokazuje. Linie przerywane przy obrotnicach pokazują ich zagłębienie w betonie.

A tak to wyglądało



A tak to wykonał japoński modelarz budujący ten okręt w skali 1/100



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
29-01-13 14:08  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Adas' 

 

hmm... Jurek moja uwagę zwrócił fakt, że zarówno na planach jaki i na zdjęciu na obrotnicach nie ma wystających szyn - na moim rysunku, obrotnica w prawym górnym rogu "sugeruje", że szyny były "w" a nie "na" obrotnicy. Z drugiej strony, na Twoim zdjęciu, w lewym dolnym rogu, obrotnica jest całkiem goła.... sam juz nie wiem...

--
__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
29-01-13 14:26  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tak masz rację, patrząc na Twój rysunek wyraznie widać rant, czyli obniżoną powierzchnię od wewnątrz obrotnicy.Na zdjęciu moim jest widoczne wgłębienie bo samego talerza obrotnicy nie ma.
Ja skłaniam się ku Twojej tezie iż obrotnice jednak były nieco wpuszczone w beton.
Myslę że Adam tak je właśnie wykona.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
29-01-13 14:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

O fajnie rozmówki się kleją, to się dołączę. Zacznijmy od tego że mimo Miukikai to japońskie plany, to nie są one do końca tak super opracowane jak to się wydaje. Jest w nich wiele nieścisłości względem zdjęć, ale i tak do opracowania modelu najlepsze, bo innych nie widziałem, może Gakken, ale nie wpadł mi w łapki. Do rzeczy: Adas', rysunek, który wstawiłeś jest dobrze wykonany, tylko tak jakby jeszcze betonu nie ulali i stąd Twoje wątpliwości.
Jurku za to zdjęcie z masztami masz ode mnie browara w Kruszwicy :) uratowałeś mnie przed zrobieniem babola, a ten modelarz to chyba jakiś kosmita jest, po prostu to co on robi mnie rozkłada na łopatki.
BTW: Szykuje się aktualka z nadbudówką, ale jeszcze trochę, na razie zbieram chęci właśnie wpatrując się w sylwetkę...

A Adas' chyba coś tam dzierga.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-02-13 20:33  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Czas już na ostatni "gruby" element , czyli nadbudówkę rufową. Jak zwykle na początek bladzia z elementami:

Nie było z nią jakiś większych problemów, ale postanowiłem maszt główny wykonać z patyka od szaszłyka, owijając go na styk barwionką bez uskoku. Nie muszę sie martwic o to, że kolor farby się będzie różnił i straszył jak w Nagato. Po sklejeniu w całość i dodaniu kilku blaszek, wygląda następująco:

Teraz przydałoby sie zaatakować maszt maszt co niniejszym czynię...

Aha takie małe foto na koniec tylko
[IMG]http://i829.photobucket.com/albums/zz214/ruto88/ISE/IMG_3757_zpsbef5d6ae.jpg]KLIK

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-02-13 22:31  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam,
Świetnie Ci idzie bardzo mi się podoba efekt jaki do tej pory osiągnąłeś
znalazłem taką ciekawostkę może widziałeś
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jbUXIwjfXqk
pozdrawiam
thorn

--

 
04-02-13 22:01  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaglądam tu regularnie i jestem pod bardzo dużym wrażeniem Twojej roboty. Wszystko jest bardzo równe i czyste, a Ise zaczyna już nabierać konkretnych kształtów. Fajnie będzie wyglądał obok Nagato.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-02-13 22:12  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kur......cze tup, tup :/ Miała być aktualizacja z masztem ale widzę, że bukiecik robi psikusy, nie wiem jak u Was, ale ja widzę bardzo małe i dziwne miniaturki, gdzie niektóre nie reagują, normalnie ręce opadają, wygląda na to, że wszystkie zdjęcia muszę podlinkować na innym hoście....
EDIT:
Teraz juz jest ok, nie kumam, ale za 20 dni nowy bukiecik na stałe, się zobaczy.
Ok koniec marudzenia, czas pokazać, coś czego zawsze się boje, a diabeł sie okazuje wcale nie taki straszny, czyli drutologia masztu:

Jako ciekawostka dodam, iż nie brał w tym procederze żaden cyjanoakryl...tylko budzio, magik i farba, a drut miedziany, wcale nie taki zły.
Automatycznie nadbudówkę rugową wstępnie uważam za zakończoną, zostały detale koncowego montażu: radary, ploty podpory, ale najpierw wyrysuje resztę grubej drobnicy, a potem tylko drukować i kleić, kleić,kleić, kleić do finiszu......

PZDR

--

Post zmieniony (12-02-13 23:52)

 
12-02-13 23:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Rakoth   

A mógłbyś podać średnice drutu jaki użyłeś? Wygląda fantastycznie.
I masz jakąś metodę/szablon na klejenie tego pod odpowiednim kątem, czy to kwestia cierpliwości?

Post zmieniony (13-02-13 10:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024