FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-06-12 01:16  [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie

Czy posiadacie jakieś konkretne informacje dotyczące modelu M/S Ziemia Szczecińska od Orlika? Interesuje mnie sklejalność, samo wydanie - jak wyglądają arkusze, czego spodziewać się po wydaniu. Na stronie wydawnictwa jest tylko okładka - żadnych fotek, żadnych konkretnych informacji. Nie znalazłem też relacji czy galerii ukończonego modelu w necie. Na forum Koga jest zaczęty model, ale autor wykonania traktuje go tylko jako opracowanie, takie plany modelarskie - wszystko robi w drewnie, więc to mnie nie interesuje.

Będe wdzięczny za jakieś info.

Z góry dzięki

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-06-12 07:03  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jest galeria. Na stronie wydawnictwa.

http://www.orlik-models.pl/modele/48ziemia/ziemia.htm

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
03-06-12 10:13  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Miałem to opracowanie w rękach - wydane bardzo ładnie - co do sklejalności nie będę się wypowiadał, ale oglądałem ten model wykonany w standardzie - powiem jedno: CUDO. Mogę podesłać fotki z Kruszwicy gdzie był wystawiony. Mnie powaliło na kolana - gdyby nie gabaryty byłby teraz na pochylni. Sam się przymierzałem, ale rozsądek (brak miejsca na warsztacie) przeważył. Jedno co można powiedzieć o modelu to wykonanie dla BARDZO ZAAWANSOWANYCH, zwłaszcza z otwartymi ładowniami. Wiele detali i mimo wszystko sporo drutologii - która źle wykonana uwali model.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
03-06-12 10:54  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Potwierdzam to co napisał Jarek. Model bardzo dobrze spasowany. Przeznaczony jest raczej dla modelarzy zaawansowanych. Na konkursach modelarskich zajmuje czołowe miejsca. Mały minusik do którego można się przyczepić to nienaturalny odcień koloru zielonego pokładów i reszty drobiazgów - kolor powinien być zbliżony bardziej do koloru soczystej trawy....ale to już czepialstwo.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-06-12 11:26  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Przymierzaj wręgi laserowe do orginałów.Są różnice w części dziobowej.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
03-06-12 12:15  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Potwierdzam słowa przedmówców, model ładnie się prezentuje, nie źle opracowany, mam go w szafce leży i czeka na lepsze czasy heh:)
Widziałem sklejony na konkursie modelarskim w Radomiu, robi wrażenie
z resztą tu jest parę fotek:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=26382&t=26382&filtr=0&page=1

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
03-06-12 13:05  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki za odzew. Z jednej strony fajnie, że opinie są tak dobre, z drugiej załamały mnie opinie, że model jest dla zaawansowanych. Oblukałem sobie go na stronie sklepu i nastawiłem już mentalnie na zakup, ale odpuszczę sobie. Piękna jednostka, nietypowa jak na modele kartonowe ze względu na tematykę, ale jak jest tak mocno skomplikowana to nie dam rady...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-06-12 13:07  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


wykasowane przez administratora

Post zmieniony (03-06-12 18:02)

 
03-06-12 14:04  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dostałem ten model od wydawnictwa drogą barteru (pozdrawiam serdecznie :-) ) ale prędzej HMS Victory skleję niż Ziemię...chociaż kto wie.





--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
03-06-12 14:42  Odp: [P] M/S Ziemia Szczecińska - Orlik
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Zajonc Poziomka: Wątek dotyczy wycinanki Ziemii Szczecińskiej, a nie sposobu wykonania modelu przez modelarza, który wystawiał Ziemię....w Radomiu ;-)

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (03-06-12 14:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024