FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-06-12 00:04  PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Drodzy Forumowicze

W czwartek 31 maja o godzinie 24.00 dobiegły końca licytacje na rzecz naszego Kolegi Łukasza Głowackiego - syriusza.

W tym roku udało sie pobić rekord z ubiegłej akcji i kwota jaką uzbieraliśmy jest znaczeni wyższa niż poprzednio.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna za wzięcie udziału w akcji.

Licytującym za ich szczodrość i wielkie serce:
Janisz ,SZKUTNIK , Homik, Akra, donzibi, Krakus, madteam19, Panczo , Maverick, Hastur , Renata, donmarianos, Bushi, Jańcio, dokker, thorn1982, Wojtuś, mrówka, wottek, Kofi, grzegorz, marwil2, Rafael, Marek C. Alabama, Andrzej Px48, greg, stach48, dominik294, Fantom Model, Jasiek, biket26, Staszek-modelarz, aqarjus

A także osobom które wystawiły modele do licytacji:
Krakus, OSTOJA, donzibi, stachooo, Hastur, biket26, Jańcio, madteam19, Wydawnictwo WAK, aqarjus, Dziadek, Maverick, Akra, Staszek-modelarz, Panczo, Dafi , EDO, wottek, stach48, Jorzik, greg, Wojtuś, marwil2, syk, Witek, Taron78

Jeżeli kogoś pominąłem, najmocniej przepraszam.

Dziękuje również:

Osobom które pomagały mi przy aktualizacji kwoty.

Konrdus-owi za możliwość zreorganizowania aukcji.

Ciesze się że i w tym roku miałem przyjemność poprowadzenia całej akcji, chodź przyznam ze kilka razy pogubiłem się przy podliczaniu :). I tutaj dzieki czujnemu oku aukcjowiczów błędy były szybko eliminowane :).

Wystawiających i prowadzących aukcje:
Proszę o kontakt z Syriuszem, poinformuje on Was o przelaniu pieniędzy od zwycięzców aukcji.

Zwycięzców aukcji:
Proszę o dokonywanie przelewów na konto Łukasza, dokładnych informacji udzieli sam Syriusz. W razie wątpliwości - pytajcie prowadzącego aukcję lub mnie.

Dodatkowe podziękowania dla Jorzik-a za dopłacenie do równego rachunku :), chodź niestety kwota sie zmieniła ze względu na drobne błędy podczas liczenia ;).

Nie mógłbym tutaj nie wspomnieć także o bardzo znanej wszystkim aukcji nr. 7 :), w której zwyciężył SZKUTNIK. Chłopaki szacunek dla Was za sumę jaką osiągnęliście i za poczucie humoru :).

O koledze Janiszu, który wygrał wieleeeeeee aukcji :).

A także o licytacji nr. 16 gdzie osiągnęliśmy dodatkowy dochód z wpisów do książki :)


A TERAZ LICZBY:

KWOTA Z AUKCJI (BEZ WYRÓWNANIA KOLEGI JORZIKA): 10107 zł

1. Krakus - MOSQUITO- FM-nr- 50 - 65 zł
2. OSTOJA - Różności - 670 zł
3. Krakus - ,, Su-27 ,, Flanker B - Fly Model - 100 zł
4. donzibi - Fly Model 64 FW 190 A3 & Mustang P51D - 310 zł
5. donzibi - Fly Model 123 StuG 40 Aus.G 135 zł
6. Krakus - GPM 115 zł
7. stachooo - "Hiei"-japoński pancernik klasy Kongo MM 3100 zł
8. Hastur - PZL P-37 Łoś, MM 4-5/2004 40 zł
9. biket26 - FLY MODEL SU-25 FROGFOOT NR 48 105 zł
10. Jańcio - P.M. Nr 95 , P.M. - 137 , WAK Ła - 7 125 zł
11. madteam19 Duilio, Curtiss, Tsurugi, Gipsy Moth, EP05 210 zł
12. Wydawnictwo WAK Kitten i Albatros W.4 140 zł
13. aqarjus Zestaw MM 85 zł
14. Dziadek - Rózności 300 zł
15. Hastur Eskortowiec Tobruk, MM 2-3/1982 45 zł
16. Maverick FLOTA BIAŁEGO ORŁA 275zł + 2 x 150 zł Wpisy pamiątkowe do książki
17. Maverick ORP "ORKAN" Answer 300z
18. Akra BAAAARDZO STARE MODELE 307 zł
19. Akra WEYERS 1984/85 150 zł
20. aqarjus - Plany Modelarskie 40 zł
21. Staszek-modelarz Różności 325 zł
22. Panczo Pakiet 140 zł
23. Maverick Krążownik "SIDNEY" 250 zł
24. Dafi Pakiet 530 zł
25. EDO MATERIAŁ 60 zł
26. wottek - ORP Gryf FM115 131 zł
27. stach48 - KOLEKCJONERSKIE MM 60 zł
28. Jorzik Różności 405 zł
29. greg Różności 310 zł
30. Wojtuś Pakiet 200 zł
31. marwil2 - Różności 245 zł
32. syk - Mazur D-350 Orlik 150 zł
33. Witek - Różności 80 zł
34. donzibi - Fly Model Half Track 75 zł
35. donzibi - jakiś piździk? 40 zł
36. aqarjus - MODELARZ - rocznik 2002 i 2005 50 zł
37. Krakus - Radzieckie działo sambieżne ISU-152 40 zł
38. Krakus - Wodolot typu kometa ,, Poryw ,, 30 zł
39. Taron78 - ŚzK nr13 Latarnia z Faros 1:200 69 zł


************************ ŁĄCZNA KWOTA: 10310 zł ************************

Zaznaczam również iż do 7 czerwca trwa jeszcze jedna aukcja, zatem kwota wzrośnie.

Raz jeszcze dziękuje wszystkim za udział w imieniu swoim i Łukasza.

Pozdrawiam

pmarcin

--

Post zmieniony (03-06-12 00:24)

 
03-06-12 00:42  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
greg   

Niezła sumka wyszła.
Na/za zdrowie Łukasza, ku chwale Wszystkich zaangażowanych - gromkie; hura,hura,hura !
Pozdrawiam.

 
04-06-12 14:52  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,

Kaska poszła z lekkim naddatkiem.

pzdr

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
04-06-12 18:37  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janisz wysłałem maila, podaj adres do wysyłki na @
Pozdrawiam

 
04-06-12 19:23  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Janisz
Ja również proszę o kontakt. Mail ode mnie poszedł na Twój priv.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-06-12 08:26  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Fajnie, że znowu pobilim rekord :-)

 
05-06-12 12:21  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Witam szanownych kolegów modelarzy

Po raz kolejny przyznam z ręką na coraz trudniej bijącym sercu, że trudno mi zacząć pisać, bo tak wiele dobrych słów pragnę skierować do WAS koledzy modelarze.


Wzorem ubiegłego roku zacznę małym przypomnieniem.

Równo przed dwoma laty, a więc w 2010, odbyły się tutaj na forum www.konradus.com z inicjatywy pmarcina (MARCINA) i konradusa (KONRADA), pierwsze aukcje modeli, z których dochód był przekazany na moje leczenie. Wystawiliście i wylicytowaliście drodzy modelarze dużą liczbę modeli i jeszcze większą kwotę pieniężną. Wiele osób okazało swe serce i udzieliło mi pomocy. Pieniądze, które wtedy otrzymałem w większej części przeznaczyłem na leczenie (leki, rehabilitację i sprzęt do inhalacji). Z pozostałych, postanowiłem założyć lokatę z przeznaczeniem na przeszczep płuc. Tak też zrobiłem.

Podobnie jak w 2010 roku tak i rok później aukcje ponownie ruszyły. To była druga aukcja prowadzona przez WAS przyjaciele dla mnie.
Na aukcji nie brakowało emocji.
Starli się wówczas nazwani przez AKRĘ, Tyranozaurami - Janisz i SZKUTNIK, którzy licytowali Weyersa 1941/42- szanownego Akry. Ostatecznie za ogromną kwotę 3 tys. zł. wylicytował Janisz, a SZKUTNIK przekazał dla mnie 1500 zł poza aukcją.
Wspaniałymi okazali się wtedy Akra i Krakus, którzy rozkręcali licytujących i licytację.

Aukcja zakończyła się wylicytowaniem ponad 10 tys. zł

Pieniądze, które wtedy otrzymałem w większej części przeznaczyłem na leczenie (leki, rehabilitację i sprzęt do inhalacji). Z pozostałych, założyłem lokatę z przeznaczeniem na przeszczep płuc, która jest do dnia dzisiejszego.


To tyle słowem dłuższego niż rok wcześniej przypomnienia.



Przejdźmy do obecnego 2012 roku.

Po ochłonięciu od emocji, pragnę napisać "kilka słów" do WAS przyjaciele.
Tegoroczne aukcje "wystartowały'" wzorem ubiegłych lat dzięki inicjatorowi pmarcinowi i odbyły dzięki uprzejmości Konradusa tu na Naszym forum modelarskim.

Początkowo aukcje rozkręcały się bardzo wolno, trwało to kilka dni. Pogoda była zmienna, sprzyjała raczej spacerom na świeżym powietrzu niż siedzeniu w domu lub klejeniu modeli.

Dopiero po kilku dniach nabrały tempa. Wszystko to za sprawą niezawodnych: Akry, Krakusa, Janisza, SZKUTNIKA, madteam19 i pozostałych forumowiczów.

Wszyscy mogliśmy obserwować zmagania trzech licytujących: SZKUTNIKA, Janisza, i madteam19 w aukcji stachooo - Japońskiego pancernika HIEI z wydawnictwa Mały Modelarz.
Licytujący sprawili, że aukcja była okraszona humorem i historycznymi ciekawostkami. Padające w trakcie licytacji daty, byłe jednoczenie kwotami pieniężnymi.

Po raz kolejny nie mogłem uwierzyć w to co się na niej dzieje.
Rok wcześniej WEYERS - Akry, teraz HIEI - stachooo.

Pomyślałem: Janisz, SZKUTNIK, madteam19 to ludzie o "dobrych" sercach.

Oczywiście aukcja stachooo zakończyła się wylicytowaniem jeszcze większej kwoty, niż uzyskana z ubiegłorocznej aukcji Akry - kwota za WEYERSA.
Tym razem szanowny SZKUTNIK "mrugając" okiem do Janisza wylicytował ostatecznie kwotę 3100 zł. Niewiarygodne!.

Janisz natomiast, wzorem ubiegłych lat wziął udział w większości licytacji, wylicytowując kwotę ponad 5000. zł. Ostatecznie przekazując jeszcze wyższą kwotę.

Pragnę napisać i mam nadzieję, że intuicja mnie nie myli, iż po raz pierwszy w aukcji brały udział kobiety.
Renata i mrówka. Obie forumowiczki do ostatniego dnia licytowały swoje upatrzone modele. Tym bardziej im dziękuję za wytrwałość, bo po kobiecemu "wyłuskały" modele Janiszowi.
Renata wygrała licytację nr 2 - Dziadka, a mrówka wylicytowała model PzKpfw Tiger VI (Tygryska) - z aukcji marwila2. Dziękuję.

Nie zapomnę również wspomnieć, iż boje toczyły się o model PT-91 Twardy.
Podniesioną "wysoko poprzeczkę" przez Janisza, "przeskoczył" Akra licytując czołg za kwotę 400 zł.

Niezawodnymi, wspaniałymi okazali się Akra i Krakus, którzy rozkręcali aukcje swoimi komentarzami no i oczywiście SZKUTNIK pasjonat nie tylko Titanica i Janisz (swoim: hop, hip, skok do góry, aby aukcje były zawsze na górze).

Patrząc na przebieg całej aukcji nie mogłem uwierzyć w to co się dzieje.
Przyłączali się do niej kolejni forumowicze wystawiając modele i biorący udział w licytacjach. Każdego dnia coś się działo.
Aukcje nabrały niesamowitego tempa, które utrzymało się, aż do samej godziny 24ej ostatniego dnia licytacji.

Była świetna zabawa, wsparta konkretnymi czynami.

Wielkie podziękowania kieruję do Wydawnictw, a mianowicie: WAK i Świat z Kartonu, które wystawiły swoje modele na aukcje.

Duże podziękowania kieruję do pmarcina za czuwanie nad przebiegiem aukcji, jej podsumowaniem, jak też za wszystko dobro, które dla mnie czyni.


Po raz kolejny dziękuję WAM WSZYSTKIM PRZYJACIELE!.
Trudno mi to wyrazić słowami. Nie spodziewałem się, że bezinteresownie zechce wesprzeć mnie taka zgrana grupa społeczności modelarskiej.
To dla mnie było/jest i pozostanie duże przeżycie emocjonalne.
WASZ ludzki gest, płynąca z serca pomoc kompletnie po raz kolejny BARDZO mnie zaskoczyła drodzy modelarze.


Zgromadzona kwota jest POTĘŻNA!. Wyższa niż w ubiegłym - 2011 roku!

JESTEŚCIE WIELCY!



Poniżej chciałbym złożyć podziękowania dla licytujących:

Na początek szanownym kobietom:

- mrówce (za udział w aukcji po raz pierwszy)

- Renacie (za udział w aukcji po raz pierwszy)


Teraz już podziękowania dla facetów:

- Janisza, (który wylicytował najwięcej modeli za najwyższą kwotę)

- SZKUTNIKA, (który dzielnie zmagał się z Janiszem i madteam19 o model pancernika HIEI ostatecznie licytujące ten model)

- Akry (za duże zaangażowanie, wsparcie również w tym roku i za całą resztę szczerej dobroci, którą dla mnie kieruje jak też wpłatę 150 zł za wpis do książki "Flota Orła Białego")

- madteam19 (za wsparcie również w tym roku i udział w "historycznej" aukcji o model HIEI)

- Krakusa (doświadczonego modelarza, rozkręcającego aukcje swymi wpisami nie tylko humorystycznymi)

- donmarianosa (za udział w aukcji po raz kolejny z tak daleka)

- Fantom Model (za wsparcie również w tym roku i dodatkową kwotę pieniężną)

- OSTOJI (za udział w aukcji po raz kolejny i wystawienie modeli jako jeden z pierwsych)

- Mavericka (za wsparcie również w tym roku i pozostałą pomoc)

- Homika (za wsparcie również w tym roku)

- donzibiego (za udział w aukcji po raz kolejny i wsparciu mnie kwota 150 zł za wpis do książki "Flota Orła Białego")

- biketa26 (za udział w aukcji po raz kolejny)

- Dawidsanowi (za udział w aukcji po raz pierwszy)



Poniżej chciałbym również złożyć podziękowania dla wystawiających swoje modele i książki na aukcjach:

- stachooo (oczywiście za niesamowity jak się okazało w tym roku pancernik HIEI)

- Krakusa (za wystawienie największej liczby aukcji w tym roku)

- OSTOJI (który wystawił największą liczbę modeli/książek na swojej aukcji)

- donzibiego (za wystawienie modeli po raz kolejny)

- Jańcia (za wystawienie modeli również w tym roku)

- Dziadka (za wystawienie modeli również w tym roku)

- EDO (za wystawienie pianki oraz modeli po raz kolejny i przekazaniu ich do modelarni dla dzieci )

- Mavericka (za książkę "Flota Orła Białego" i modeli po raz kolejny)

- Jorzika (za aukcje z atrakcyjnymi modelami o jeden, z których walczyli poprzez humorystyczną aukcję Janisz i Marek C.Alabama)

- madtema19 (za wystawienie modeli również w tym roku)

- Hastura (za udział w aukcji po raz pierwszy)

- biketa26 (za wystawienie modelu Su-25)

- aqarjusa (za udział w aukcji po raz pierwszy)

- Staszka-modelarza (za udział w aukcji po raz pierwszy i wystawienie ciekawych modeli)

- Pancza (za wystawienie modeli również w tym roku)

- Dafiego (za udział w aukcji po raz kolejny)

- wottka (za wystawienie modeli po raz pierwszy)

- stacha48 (za wystawienie kolekcjonerskich modeli MM)

- grega (za udział w aukcji po raz pierwszy i wystawienie fajnych modeli)

- Wojtusia (za udział w aukcji po raz pierwszy)

- marwila2 (za wystawienie po raz pierwszy w większości modeli wozów pancernych)

- syka (za wystawienie po raz pierwszy gotowego modelu i udział w aukcji)

- Witka (za udział w aukcji po raz kolejny)

- Tharona78 reprezentującego wydawnictwo Świat z Kartonu (za udział w aukcji po raz pierwszy)

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem :).

Jeszcze raz ogromnie WAM wszystkim po raz kolejny dziękuję szanowni koledzy za wsparcie, wielką hojność i okazaną z serca pomoc.

Cieszę się, że są osoby takie jak WY, nie będące obojętnymi na los osób chorych.



Zgromadzone z aukcji pieniądze(podobnie jak w ubiegłym roku), tak i w tym 2012, chcę przeznaczyć w większej części na leczenie, a pozostałą kwotę rozłożyć na części.
Jedną z tych części (mniejszą) umieszczę na lokacie z przeznaczeniem na zakup przenośnego koncentratora tlenu, który pozwoli mi bezpiecznie opuszczać dom. Stosowny wniosek o potrzebie posiadania tego urządzenia otrzymałem od mojego lekarza z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w W-wie w tym roku.
Drugą większą część otrzymanej kwoty umieszczę na lokacie z przeznaczeniem na przeszczep płuc, bo to jak na razie, jedyna szansa na przedłużenie życia dla chorych na mukowiscydozę.

Chcę krótko dodać, że będąc w tym roku dwukrotnie na leczeniu w Instytucie w W-wie poczyniłem "mały" krok w staraniach o kwalifikacje do przeszczepu płuc.
Mam na myśli rozmowę z lekarzem prowadzącym i przeprowadzone badania, które jednak trzeba było przerwać, ponieważ miałem odmę opłucną.

Przyznam, że bardzo trudna to droga, lecz chcę się starać o to, by kiedyś mogło do tego dojść, dzięki sobie i WAM przyjaciele.
Póki co każdego dnia walczę o to, by móc żyć i przedłużać swoje życie ciężką pracą nad sobą, a w wolnych chwilach sklejać modele, aby nie myśleć o trudach dnia codziennego.

Dziękuję i życzę Wszystkim zdrowia, sukcesów w życiu osobistym oraz dużo więcej czasu na hobby modelarskie. Satysfakcji i świetnie sklejonych modeli.

DZIĘKUJĘ!

Łukasz Głowacki

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
05-06-12 13:06  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Autentycznie wzruszyłem się... trzymaj się, Syriusz...

 
05-06-12 14:53  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podobno męzczyżni nie płaczą....
.....niestety..... łezki pod moimi powiekami zaczęły trochę buszować...

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
05-06-12 16:35  Odp: PODSUMOWANIE AUKCJI DLA ,,SYRIUSZA,, 2012
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukaszu - my pleasure.

Liczę na podobną zabawę w przyszłym roku ;-)

Pozdrawiam serdecznie z deszczowego Dolnego Śląska......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024