FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-05-12 15:57  [G] Hiei 1/300
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oto prawie skończony model Hiei z MM. Zostało parę drobiazgów, ale model się kurzy a światło ładne.








Post zmieniony (01-06-12 10:32)

 
21-05-12 16:27  Odp: [G] Hiei 1/300
Tarsus Valorum 

 

Gratuluje ukończenia dosyć trudnego modelu! Całkiem nieźle wyszła Ci drutologia. Jedyny mankament jaki widzę, to chyba odrobinę za gęstej farby używałeś, bo model troszeczkę plastikowo przez to wygląda, aczkolwiek robi duże wrażenie :)

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!
Tarsus

 
21-05-12 16:46  Odp: [G] Hiei 1/300
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Popieram przedmówcę- ZBYT gęsta farba :/ Wygląda to nie za ciekawie, mimo całego ogromu włożonej pracy.
Model ten MOŻNA wykonać w standardzie, bez malowania jak mieliśmy okazję zobaczyć niedawno....
Oby następny okręt był mniej farbą kryty ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
21-05-12 17:08  Odp: [G] Hiei 1/300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No robi wrażenie. Gratuluję. Podoba mi się i widac ogrom pracy.
Co do farby, to wydaje mi się że musi lepiej wyglądać na żywo niż zdjęciach.
Pzdr

 
21-05-12 17:15  Odp: [G] Hiei 1/300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Powiem tak, może i racja, że odrobinę za gęsta farba, ale w innym świetle i oglądany z odpowiedniej odległości(podobno 1m jest przyjęty), wygląda o niebo lepiej, bo jeśli model jest niechlujny, to i z daleka widać, a tu dla tych co nieco poznali konstrukcje japońców, przyznają, że jest poprawione tu i tam. Na uwagę zasługuje stelaż na brezent od łodzi, na który się nie pokusił nawet Ten Tomek.....a kto robi w 1:300 wie jakie to maleństwa...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-05-12 22:11  Odp: [G] Hiei 1/300
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezła robota!!

 
21-05-12 22:48  Odp: [G] Hiei 1/300
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Gratuluję ukończenia. Każdy model wnosi coś nowego do warsztatu.

 
22-05-12 07:18  Odp: [G] Hiei 1/300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witaj w klubie posiadaczy Hiei 1/300 :)

Adam ma racje, połysk i mocne światło uwypukla wszystkie niedoskonałości farby. W domowych warunkach oświetleniowych okręt pewnie wygląda lepiej. Gdyby bardzo Cię to gryzło, zawsze możesz rozważyć położenie warstwy lakieru matowego.

PS. Może to wina zdjęcia, ale wydaje mi się, że ażurowa konstrukcja na ostatniej wieży kładzie się w kierunku rufy. Jeśli to nie złudzenie, warto poprawić ten element, gdyż znacząco wpływa na wygląd okrętu.

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (22-05-12 07:40)

 
22-05-12 07:42  Odp: [G] Hiei 1/300
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję, Koledzy.
Zgadzam się, że farba za bardzo błyszczy na tych zdjęciach. Model robiłem przeważnie po nocach przez jakieś 2-3 lata z różnym natężeniem prac. Był kilka razy uszkadzany (dzieci, żona, sprzątanie i ja też - głupota modelarska). Przy sztucznym świetle wygląda to inaczej i wręcz dobrze. Model jest dwa razy lakierowany. Po pierwszym lakierowaniu nie podobało mi się.
Teraz zamierzam skończyć rozbabranego "Repulse'a". Za jakieś 2-3 lata...

 
22-05-12 08:17  Odp: [G] Hiei 1/300
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Hiei jest super!!! Włożyłeś w niego bardzo dużo pracy i efekty widać!!! Gratulacje!!!

A co do błyszczącej farby to w sklepie OBI jest fajny matowy lakier w sprayu do zakupienia. Kosztuje kilkanaście zł. Psiknij twój model po jednym szybkim ruchu z lewej burty, z prawej i od góry i model przestanie błyszczeć. Trzeba tylko uważać żeby nie nałożyć za grubej warstwy od razu bo zrobi się biały osad (po to te szybkie ruchy;-). A jak będą jednak później mijaki to po wyschnięciu lakieru trzeba proces powtórzyć ale już nie na całych burtach.

Jakby co to mogę zapodać zdjęcie puszki tego lakieru to go łatwiej znajdziesz:-)

Pozdrawiam,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024