FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-11-11 19:53  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Andrzej Px48 - co tam tekst pod pierwszymi zdjęciami ... na każdej fotce w podpisie jest skala - ihihiiihhi

marek1 oj żebyś wiedział, okolica przecudnej urody. Tak się składa, że posiadam uprawnienia przewodnika turystycznego po tamtym terenie, także potwierdzam w 100% ręcząc swoją wiedzą :)

Akra racja, grosz byłby za malutki, chociaż ... może ... sama bryła kaplicy ma 17 cm długości i 13 cm szerokości, łącznie z podmurówką, igliczką i krzyżami będzie miała coś koło 23 cm wysokości. Przy jakiejś okazji, a może dopiero na finalnej galerii zrobię fotkę z jakimś elemencikiem porównawczym.

Agzaim Bar Tholo ja akurat mam cały pakiet Adobe for Designers CS3 na legalu :) Generując tekstury używałem filterków Eye Candy 6.0 firmy Alien Skin (http://www.alienskin.com/eyecandy). Można tworzyć baaaardzo fajne efekty. Układ cegiełek w łukach robiony ręcznie - każda cegiełka wycinana z tła, zniekształcana po jednym boku, obracana i układana na szablonie. Nie trwa to jakoś strasznie długo, ale wymaga precyzji i samodyscypliny, ale o to u Modelarzy nie trudno. Jak się zrobi jedną połówkę łuku, wystarczy odbić i zapisać na zaśkę. Naprawdę nie jest to kłopotliwe. Tutoriala na GIMPie nie zrobię, bo nie znam tego programu.

chencik oj no nie przesadzaj :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
04-11-11 21:32  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

No to czas na kolejną odsłonę relacji kaplicy grobowej z Małoszyc pod Lęborkiem. Na zdjęciach poniżej widać dokładnie jedno ze skończonych okien - na pierwszym od przodu, natomiast na drugim od wnętrza budowli. Mam nadzieję, że na zdjęciach dokładnie widać sposób, w jaki zamocowałem witraże we wnękach. Okno wypełnione jest zasymulowanym witrażem.



Do stworzenia witraży użyłem wyciętych laserowo kartonowych „siatek” będących jego ramkami.



Laserki naklejam na kawałek przeźroczystej folii - używając kleju w sprayu. Następnie maluję od tyłu kolejne kolory - natryskowo przy użyciu folii maskującej. Gotowe szybki naklejam na podkładkę stabilizującą wykonaną z tekturki piwnej, która ma otwór o wielkości paska symulującego wnękę w ścianie budowli. Dzięki temu witraż świetnie pasuje do otworu, bardzo łatwo go tam umocować oraz, co najważniejsze mogę go zamocować w zasadzie pod koniec budowy modelu.



Mam nadzieję, że wszystko, co tu napisałem jest w wystarczającym stopniu czytelne. Jako, że budowle to niszowa dziedzina modelarstwa kartonowego nie będę Was tu zanudzał dokładną technologią stworzenia witraży. O wiele dokładniej sposób wykonania powyższych witraży opisałem na Forum Modelarzy Architektonicznych MiniArchitektura.eu --> TUTAJ

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
05-11-11 12:54  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Art, mam pytanie techniczne do Ciebie jako znawcy tematu.
Powiedz, jaki w miarę niedrogi (~do 30kPLN), laser tnący nadawał by się do wykorzystania w małej firmie/domu?

--
imagination+extrapolation

 
11-11-11 16:57  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Dachy, iglica i kilka drobiazgów skończone. Oto fotki



Dach na kalenicy został zakończony charakterystycznymi gąsiorami. Pojedynczy gąsior ma ok. 7 mm długości. Po skończeniu dachów biję się z myślami czy przyciemniać te dachówki czy nie. Teraz jak już nie widać białego podkładu na dachu to ten pomarańczowy kolor stał się całkiem do zniesienia. Oglądałem ostatnio kilka świeżo odremontowanych dachów i szczerze mówiąc taka kolorystyka również się zdarza. Co o tym myślicie ??



Teraz pozostało już zaprojektować portale wejściowe, wykonać je i dorobić do modelu jakąś podstawkę.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
11-11-11 17:14  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Myślę, że dach zdecydowanie nie powinien być tak obrzydliwie nowy :-) Jakoś nie pasuje do zabytku.

 
11-11-11 23:15  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siema Czarek
Ja zaś uważam, że taki dach pasuje, elewacja wygląda jak niedawno piaskowana więc i dach nie powinien być za bardzo brudny, gdybyś chciał go jednak postarzyć to by trzeba też przyciemnić zaprawę między cegłami i inne zakamarki ale czy to aby jest konieczne?
Mi się podoba tak jak jest ;)
Pozdrówka

--
GG 6801515

 
12-11-11 13:50  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Temat bardzo fajny. Takich budowli , kapliczek czy małych zameczków jest w Polsce mnóstwo.Warto je popularyzować chociażby poprzez modelarstwo.

--
Pt-47

 
15-11-11 19:50  Odp: [R] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Akra No właśnie też się nad tym zastanawiam. Zapewne trochę to przybrudzę na ciemniejszy kolor, ale jeszcze chwilkę muszę popracować nad reszta modelu. Dachem zajmę się na koniec, ponieważ chciałbym mieć pogląd na całą kolorystykę i jakoś to wszystko do siebie przypasować.

Jaroslav Na zdjęciach tego za bardzo nie widać, ale na ścianach jakieś tam niewielkie przybrudzenia są. Z drugiej strony to ma być nie tyle brudzenie co bardziej zmiana koloru na ciemniejszy i mniej „wrzaskliwy”, a przy okazji może uda się trochę ukryć te czarne linie obrysowe dachówek.

Paweł w tym przypadku wypada mi tylko przyklasnąć i obiecać, że nie będzie to mój ostatni model architektoniczny budowany od podstaw. Wybrałem takie maleństwo, żeby sobie potrenować.

No to pierwszy z portali w zasadzie gotowy. Jeszcze wymaga trochę dopieszczenia, ale ogólny wygląd został osiągnięty.



Całość prezentuje się mniej więcej tak.



Teraz pozostało zrobienie drugiego portalu, który znajduje się z tyłu budowli i prowadzi do krypt grobowych oraz wykonanie podstawki, żeby te schody tak w powietrzu nie wisiały :) Projekty portalu zostały już wysłane do wydruku - teraz już tylko czekam na nie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
20-05-12 18:18  Odp: [R/G] Opr. Własne - Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Na początku 2012 roku zakończyłem budowę kaplicy grobowej z XIX w. znajdującej się w Małoszycach k/Lęborka.

WIDOK OGÓLNY MODELU





NIEKTÓRE DETALE MODELU













ZBLIŻENIE NA WITRAŻE



PORÓWNANIE SKALI MODELU



POSTARZONE ZDJĘCIE



--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024