FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-05-12 08:27  [R/G] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A dziś będzie coś innego, nie okręcik. Chociaż też na wodzie.

Krzychu74 z Mikroforum opracował swego czasu wycinankę w skali 1/50 brytyjskiego eksperymentalnego samolotu, łodzi latającej, Parnall Prawn (Krewetka). Łódź jak łódź; całą jej specyfikę stanowił podnoszony (odchylany od poziomu) do startów i lądowań silnik. Tu macie reprodukcję historii i rysunku Prawna:


Myślałam początkowo, żeby zbudować samolocik w 1/100 - ale całkiem niedawno uświadomiłam sobie, że do setki to przecież nie ma skąd wziąć ludzików. Model bez ludzików? - no nie, nie godzi się przecież!...

Przeskalowałam Prawna do 1/72.



Historyjka będzie banalna: Prawn szykuje się do startu, koledzy właśnie dostarczyli pilota łódką do samolotu, i teraz go podpuszczają: ładnie wystartuj, szczęśliwie wyląduj, a zobacz, co od nas dostaniesz...


Łódka jest żywiczna, z CMK. Będzie miała wiosła, ławeczkę i co tam jeszcze łódki mają w środku.

Wczoraj złozyłam szkielecik kadłubka:


A potem zrobiłam Wincentego Kadłubka, czyli pilota. Pilot pochodzi z I-wojennego zestawu lotników Oriona, oryginalnie miał kompletną anatomię, ale niestety. Wpierw, by zmieścił się do kabiny, ucięłam mu same nóżki, robiąc z niego lejtnanta Mieriesjewa - po kolejnej przymiarce Mieriesjew transmogryfikował w Wincentego Kadłubka. Wewnętrzna konstrukcja modelu to na mnie wymusiła, niestety.


Koncepcja ustawienia dioramki. Patyk sterczący w poprzek kadłuba to dźwigar płata. Całość mocowana póki co "na ślinę i plastelinę", więc się nie gorszcie za bardzo.



Całość stanie na wodzie, kadłub Prawna nieco zanurzony. Łódka z kumplami pilota będzie nieco niższa - nie odpiłowałam jeszcze od niej nadlewki spod spodu, chłopakom też utnę podstawki, będą stali na podeszwach butów. Samolocik oczywiście maluję; w projekcie Krzycha jest on szary, oryginalnie zapewne był w naturalnym kolorze metalu, srebrny. Oznaczenia na kadłubie odtworzę, sam kadłubek ładnie wygładzę.

I tyle na dziś.

--

Post zmieniony (08-06-12 08:31)

 
16-05-12 08:38  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aż dwa razy musiałem przeczytać w temacie skalę dioramki :) tak się już przyzwyczaiłem do 1:400 w Twoich relacjach :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-05-12 08:39  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W 400 sam samolocik by tak sobie wyglądał... Projekt Krzycha jest zbyt fajny, żeby aż tak brutalnie go upraszczać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-05-12 09:25  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie, ale coś mi się zdaje, że łódka jest zbyt duża do samolociku. Czy na pewno skale obu modelików są OK?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-05-12 09:27  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tak. Na pewno. Łódka w tej chwili stoi za wysoko, stąd wrażenie, że jest za duża. Będzie niższa o ok. 2 mm.

Prawn był samolotem jednoosobowym, malutkim.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-05-12 09:34  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No tak, zajrzałem do wiki i wymiary Parnall Prawn były:

Length: 18 ft (5.5 m) approximate
Wingspan: 28 ft (8.5 m) approximate

A taki bączek około 3,5 - 4 m max. więc chyba jest OK.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-05-12 12:17  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
deglock   

Dodam jako ciekawostkę, że te łodzie miały trafić na pokład podwodnego lotniskowca M-2… ten jednak zdążył zatonąć (staranowany). Ale ciekawe są inne angielskie łodzie latające z lat 30-stych… na przykład taka Saro A17 Cutty Sark…. Kasiu czeka cię robota i przy tej łodzi.

 
16-05-12 12:19  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Robotę lubimy, roboty się nie boimy.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-05-12 13:14  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Roboty sporo już mamy za sobą.
Jakieś 1/3.
Ryjek krewetkowy ( ten ze śmigłem ) będzie podniesiony jak mniemam ?
Bardzo jestem ciekaw efektu w 1:72.
Będzie uczta. Frutti di mare. ;)

A propos - przywieziesz te ( i inne nowe ) cudeńka do Wrocka ?
Tak tylko się upewniam. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-05-12 13:26  Odp: [R] Parnall Prawn - łódź latająca, 1930 - 1/72
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ryjek oczywiście podniesiony, tak.
Do Wrocka pewnie go nie przywiozę, nie zdążę skończyć. Pojutrze wyjeżdżam w Karkonosze, WSMK to dla mnie zakończenie urlopu. Ile zrobię do pojutrza, tyle moje, reszta po powrocie.

Okręciki przyjadą, już spakowane w pudła.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024