FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-11-11 21:35  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Blisko...ale to nie to ;-)

 
14-11-11 22:26  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Lufy są źle wytoczone. „kryzy” nie są w tych miejscach, gdzie trzeba.

Ale proponuję Pyrrus w takich przypadkach nieco pokombinować, tym bardziej, że je malujesz. Nawiasem mówiąc lufy od Hala wymagały też pewnych operacji jednak są znacznie lepiej opracowane (dotyczy to również luf artylerii plot 10,5 cm).

Grunt to czerpać źródło ze „źródła” czyli fotografii oryginału i na tym się wzorować. Zwracaj przy tym uwagę na zmiany jakie wprowadzano do okrętu podczas służby i wybierz właściwą wersję (tak, abyś mógł „udowodnić” zasadność i kontekst czasookresu wprowadzonego detalu (z BISem w tym zakresie była niezła szyforwanka i fajna zabawa z takimi śledztwami, jednak na wszystko mam kwity ;).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-11-11 23:50  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Albo lufy są źle wytłoczone, albo je za głęboko wepchnąłeś. Szablonik na zdjęciu by się przydał to można by było coś więcej powiedzieć.

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
15-11-11 14:26  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Brawo! lufy są dobrze wytłoczone ale umiejscowienie ich w miejscu podanym w rysunkach montażowych powoduje, że są za krótkie...na dodatek na karcie z wręgami ładny napis:
" wyciąć otwory w przypadku montażu luf z czopem montażowym" (czyli te które są z GPM!) Powiem tak w ostatnim momencie coś mnie tknęło i porównałem rzuty z góry
z opracowania AJ-Press do modelu no i wyszło zakłamanie....teraz wiem ze muszę bardzo uważać ;-)

 
21-11-11 18:03  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Cieszę się bardzo na tą relację, jeszcze nikomu się nie chwaliłem, ale to miał być następny zaraz po Nagato projekt :) Nawet mam już przygotowany i przeskalowany egzemplarz do 1:300, tylko dodatkowo zmieniłem kamo z zielonego na ciemno szary(nie wiem skąd się to wzięło) i nie jest to do końca pewne ale dodałem plamy na pokładzie, które rzekomo miały znajdować się podczas postoju we fiordach(kto widział stare wydanie ten wie o co chodzi).
Jeśli chodzi o zagadkę nie mam pojęcia, wiem tylko, że lepiej skleić pancerz razem i wkleić szkielet w środek (sprawdziło, się przy Nagato).

Życzę powodzenia i wytrwałości, jednocześnie liczę na info o każdym problemie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-05-12 21:26  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po wielu dniach przerwy i naprawionych oczkach, ruszyłem z produkcją...mozolnie ale ruszyłem ;-)





--

 
15-05-12 22:08  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Super widać fachowe podejście do sprawy, czekam na postępy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024