FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-05-12 19:45  [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam Wszystkich po dość długiej przerwie. Kolejny projekt zrealizowany. Budowa śmigłowca pochłonęła prawie 6 miesięcy. Uważam, że to mój najlepszy model :) Oczywiście wydawnictwo nie zawiodło. Wszystkie części bardzo dobrze spasowane. Nie miałem żadnych problemów podczas sklejania. Model polecam jednak doświadczonym modelarzom kartonowym. Bardzo duża ilość części (duża detalizacja modelu) oraz bardzo duża dokładność przy sklejaniu może pokonać mniej doświadczone osoby. Nie mniej jednak polecam model, bo sklejony świetnie się prezentuje.
Kilka słów o modelu.
Części poszycia zostały pomalowane jedną warstwą bezbarwnego lakieru akrylowego. Nie zdecydowałem się na budowę jednej ławki. Na większości zdjęć tego śmigłowca była wymontowana. Wybrany wariant uzbrojenia wydał mi się najbardziej efektowny (tutaj też większość dokumentacji przedstawiała taki wariant). Zrobiłem także mini dioramę przedstawiającą prymitywne lotnisko z Afganistanu.
Przepraszam za jakość zdjęć lepszego sprzętu nie posiadam w tej chwili. Uwagi i krytyka bardzo wskazana:)
Zapraszam do oglądania.






--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
15-05-12 19:52  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
Stachu 



Na Forum:
Galerie - 3
 

No, jeżeli nawet moja żona twierdzi że fajniutki model to coś w tym musi być. Gratuluję. Czysta i dobra robota!

 
15-05-12 20:36  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zbyt duże kąty natarcia są na łopatach wirnika ogonowego, trochę to razi i może dałoby się poprawić a poza tym całkiem fajnie Ci się ten "wiatrak" udał.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-05-12 20:46  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za opinię. Cieszę się, że Wam się podoba:) Z tego co czytałem kąty natarcia są zmienne. I tak na przykładowym zdjęciu łopaty mają znaczny kąt natarcia. Myślę, że nie przesadziłem.
Pozdrawiam serdecznie.


--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
15-05-12 21:05  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale "jajco", w locie na pewno tak nie ma. Może to zdjęcie zostało wykonane podczas jakichś prac okresowych na śmigłowcu i sterowanie kątem łopat wirnika ogonowego zostało rozłączone. Na tym zdjęciu jest normalnie.

--

Post zmieniony (20-05-12 17:34)

 
15-05-12 21:18  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Obejrzałem jakieś 300 reklam zanim pootwierały mi się zdjęcia, ale warto było. Gratuluję, piękna maszyna, pięknie wykonany model :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-05-12 22:17  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładny model ładnego śmigłowca. Czysto i dokładnie. Gratuluję ukończenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-05-12 22:32  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ostoja, a to nie jest tak, że pilot za pomocą orczyka reguluję kąt nachylenia łopat w wirniku ogonowym w czasie lotu, żeby zapobiec ruchowi obrotowemu maszyny. Nie jestem oczywiście ekspertem, ale może wypowiedzą się osoby znające na tym:) Dziękuje za dobre słowa. Jak będę miał lepszy aparat zrobię tej Łani lepszą sesję zdjęciową w lepszym świetle. Trzymajcie się.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
16-05-12 07:37  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oczywiście, że pilot steruje kątem zaklinowania łopat zarówno w wirniku głównym (okresowo) jak i ogonowym (wszystkie łopaty jednakowo) ale kąt na łopatach wirnika ogonowego pokazany na wcześniejszym zdjęciu jest stanowczo za duży.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-05-12 16:13  Odp: [GALERIA] Mi-24 D HIND wyd. AH
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Obiecana galeria poniżej. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Robione lepszym aparatem. Zapraszam do oglądania.








Trzymajcie się!

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024