FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-05-12 18:58  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nie przypuszczałem, że relacja z budowy modelu wydanego 2 lata temu spotka się z takim zainteresowaniem! Dziękuję Wam wszystkim. Andreas, jeśli chodzi o dobór koloru retuszu przez samodzielne mieszanie, to tutaj potrzeba odrobiny doświadczenia. Najważniejsza zasada w przypadku emalii Humbrola jest taka, by kolor dobrać odrobinę jaśniejszy , ponieważ farba po wyschnięciu lekko ciemnieje. A i ubabranie wszystkiego też delikatne w tym wypadku ma miejsce. Farbę na retuszowane krawędzie nanoszę pędzelkiem "000", a to co poza krawędzie się rozleje natychmiast rozcieram suchym grubszym pędzlem. Wychodzi fajny efekt cienia i niejednolitości powierzchni elementów. Nie jestem specem od fotografii i nie zobrazuję zadowalająco swoich wywodów, ale na żywo wygląda to ciekawie :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
11-05-12 19:14  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Silnik z osłoną gotowe. Budowa posuwa się dalej w dość dobrym tempie :) Gotowe są już rownież ogon oraz szkielet skrzydeł. Dzięki laserowo ciętym wręgom odpada żmudne i nudne wycinanie z tektury...





--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
11-05-12 19:52  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bez retuszu wygląda to tak sobie. Dlatego czekam na etap wykańczania modelu. Wiem na czym polega metoda suchego pędzla, bo stosuje ją w plastikach. Ale jestem strasznie ciekaw jak Tobie to wychodzi na kartonówkach. Mam nadzieję, że opiszesz dokładnie sposób retuszu. Widziałem Twoje gotowe modele, więc na pewno będzie na co popatrzeć i przy okazji czegoś się nauczyć.

--
Pozdrawiam!

 
11-05-12 20:00  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

To szybciej obejrzysz sobie ten efekt w galeriach Marcina. Jestem zdziwiony, że jeszcze tam nie zajrzałeś. Wtedy nigdy byś nie napisał "Bez retuszu wygląda to tak sobie.", hihihi. Marcin Ty się lepiej przyznaj, on już jest dawno skończony i tylko nam podrzucasz nowe fotki. Tempo masz jakieś strasznie szybkie, chyba trzeba będzie Dorotę zmobilizować aby Ci dawała więcej zajęć. ;P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-05-12 20:01  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Fakt, bez retuszu to wygląda bardzo nieciekawie :) Wyretuszowane jak na razie są kabina oraz silnik i osłona silnika od wewnątrz...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
11-05-12 20:09  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

BeBe czytasz post, ale chyba nie bardzo go rozumiesz:) Ja wiem jaki będzie efekt końcowy, bo oglądałem modele Marcina. Interesuje mnie w jaki sposób dochodzi się do takiego efektu. Człowiek uczy się całe życie, a w tym przypadku na pewno będzie okazja nauczyć się czegoś nowego.

--
Pozdrawiam!

 
11-05-12 20:56  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

BeBe, nie przyznam sie ;) I nie inspiruj mi tu żony do niecnych poczynań, bo coś palnę i będę musiał z kwiatami przepraszać. A to bywa niełatwe, o czym w tym skeczu:
http://www.youtube.com/watch?v=RO2sDp2-Pw8

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
11-05-12 21:11  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zrobisz scenę końcową i będzie Pan zadowolony. ;) Znam Twoje tempo i wiem jakim piorunem zasuwasz, więc nie przyznawaj się do niczego. Z niecierpliwością czekam na więcej i więcej. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
14-05-12 20:59  Odp: [RELACJA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010 - najgorszy model świata :)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bryła modelu w zasadzie gotowa, nie licząc lotek oraz klap skrzydłowych:



Trochę było dłubania z wylotem chłodnicy oleju (ta pod kadłubem między wnękami podwozia), ale wygląda to dość efektownie...W tym samolocie, choć nie przepadam za japońskimi konstrukcjami, podoba mi się ta charakterystyczna pękatość kadłuba przy krawędzi spływu skrzydeł.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
23-05-12 09:54  Odp: [RELACJA/GALERIA] N1K2-J Shiden-Kai Kartonowy Arsenał 1/2010
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Model jest już gotowy. Przepraszam za nie najlepszą jakość zamieszczonych fotografii, ale nie mam w tej materii talentów żadnych...Samolot wyszedł dość sympatycznie, aczkolwiek czuję pewien niedosyt. Brak waloryzacji elementów wycinanki postanowiłem choć częściowo uzupełnić we własnym zakresie - posłużyły do tego głównie suche pastele.











--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024