FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-04-12 11:33  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
skom25   

@Rysiu62
Mówisz o Mustangu czy Migu? Ja się do cen przyzwyczaiłem i już 20-30-40 zł za model wrażenia nie robi chociaż uważam że to nadal cholernie drogo jak za pare arkuszy papieru. I pomyśleć że w 2001 roku wielki i zdetalizowany model F-14 od Halińskiego kosztował 19 zł (tak wiem że podwyżki itp itd). Nie wiem jak inni ale gdyby np Mustang zamiast 31 zł kosztował 16 to kupił bym 2 egzemplarze bo wtedy miał bym pewność że go jakoś poprawnie skleję a sporo ludzi kupiło by taki model na zapas. Niestety martwi mnie też to że Mały Modelarz też zaczyna mieć okropnie wysokie ceny co mnie osobiście przeraża i jakoś przestaje pasować nazwa Mały Modelarz. A szkoda, jestem świezym modelarzem, zacząłem 1,5 roku temu, na początku myślałem ze akurat model będzie najtańszym elementem hobby (na allegro można kupić MM za 14 zł razem z przesyłką), niestety bardzo szybko się okazało że jakiś bardziej szczegółowy model to już wydatek kilkudziesięciu zł a jak to wiadomo w modelarstwie kartonowy wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja i model wędruje do śmietnika.

 
28-04-12 11:34  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Rysiu - mniejszy popyt. Po drugie KA pojawia się teraz co 2 miesiące...

Post zmieniony (28-04-12 11:35)

 
28-04-12 11:35  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
Seweryn 

 

Spadek nakładu to jest dobre posunięcie, po co drukować i trzymać na magazynie skoro można wydać model raz jeszcze za rok dwa w innym malowaniu. Czepiacie się odgrzewanych kotletów a taka Hasegawa wydaje te same ramki w 15 wersjach z innym boxartem... Lepszy odgrzany kotlet, ale dobrze smakujący niż świeży z budki koło autostrady ;)

--
Seweryn

 
28-04-12 11:41  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
skom25   

@Seweryn

Wydać przemalowany za rok czy dwa i znowu zgarnąć kasę za to samo... sporą kasę.

 
28-04-12 12:09  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panowie - litości!
Wątek dotyczy Mustanga!
Trzymajmy się tematu ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-04-12 12:14  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
Seweryn 

 

skom25 czy wydawnictwo wydaje modele dla kasy czy charytatywnie. Mariusz już nic nie piszę w tym temacie. Mustanga kupiłem i jestem zadowolony :)

--
Seweryn

 
28-04-12 16:25  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
Thunder909 

 

Wiecie co by sie stalo z Hasegawa, Revellem,Italeri ,Airfix,Eduard czy tez innymi jakby "zyli" tylko z nowosci ? Juz dawno by ich na rynku nie bylo.
Normalna sprawa ze wydaje sie cos ze starej matrycy z nowymi kalkami ,albo juz przy produkcji matrycy bierze sie pod wzglad inne wersje danego samolotu czy pojazdu.
Dlaczego tego nie stosowac w modelach kartonowych ?
Jak najbardziej sluszna droga wydawnictwa. Ceny ? Jeszcze sa za male biorac pod uwage ilosc sprzedawanych egrzemplarzy i jakosc produktu.
Od jakiegos czasu przestalem kupowac na kupke,po prostu za drogo dla mnie(mimo ze zyje w kraju miodem i ...itd ) . Co nie zmiejsza mojego szacunku do produktow wydawnictwa,top model za top cene. Jak mnie stac bedzie to kupie sobie i taki top model.
Latami krzyczelismy o jakosc ,jak ja mamy ,to cena nie pasuje.Najlepiej super model za cene ksero.

 
28-04-12 19:51  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak z ciekawości, czy ktoś doszedł kto jest nowym twórcą okładki?

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
28-04-12 19:54  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
skom25   

Ja poprostu stwierdzam że kiedyś modelarstwo kartonowe było tanim hobby. Ładny ten mustang, żałuje że jestem za cienki na te modele. Obejrze sobie go w srodę w empiku :D

 
28-04-12 20:01  Odp: [N] - Kartonowy Arsenal 2012 02 - North American P-51B Mustang
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dalej jest tanie. No chyba że ktoś skleja pięć modeli miesięcznie albo robi zapasy do szuflady.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024