FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-12 08:30  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

"Ten modelik jest bardzo fajnie zaprojektowany. Rozrysowany dokładnie, ściśle, cieniutka kreska, cud-miód i orzeszki po prostu. Wycinanie tego to czysta przyjemność, klejenie jw. Nie ma się czym zachwycać."

Witam,,wg mnie to jest powód do zachwytu;kleisz ,wypoczywasz, co my z tego zrobimy to już inna historia,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-04-12 17:15  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten kotek to w jakiej skali?? ;)

--

 
26-04-12 19:38  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dopiero porównując z głową kotka widać jakie to maleństwo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-04-12 08:06  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kotek w skali 1,1:1 - obiekt nieco większy niż przeciętny kot, ale tylko nieco (mam i smoka w skali 3:1, jakby co). Texel wcale nie jest taki mały, jak myślicie, proporcje kota nieco przekłamują całość ;)

Dziś w mojej stoczni był jeden z tych dni, kiedy to najlepiej byłoby nie robić nic. Otworzyłam słoiczek z farbą - wywalił się. Odłożyłam nożyk - spadł. Klej nie chwytał, a jak już złapał, to za chwilę puszczał. I tak dalej.
Z wielkim trudem udało mi się zrobić na szablonie wanty - widzę, że jedna wyblinka się oderwała - i umocować je do burt oraz masztów. Zaczęłam też robić olinowanie. Końcówki nitek na wszelki wypadek obcinałam z zapasem - szło mi dzisiaj tak, że gdybym cięła bliżej, niechybnie bym poprzecinała sobie sztagi.

A taką miałam ochotę zacząć dziubać małe słodkie ażurowe podstawy pod tratwy...
No nic, jutro też jest dzień.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-04-12 11:01  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

No pięknie się to to prezentuje, i jest dowód na to że można urodziwe pływadła zrobić bez żadnej lufy na pokładzie;)

mam małą prośbę, bo widzę twoje tempo i podziwiam to co z waszej kociej stoczni wychodzi :) No więc czy mogła byś poprowadzić kolejną relacje w kształcie nieco toturiala ? więcej pisać o rzeczach które zdaje sobie sprawę że są podstawowe, lub zwyczajnie wypracowane przez doświadczenie , jednak dla początkujących takich jak ja wydających się czasem czarną magia ;) Przez te twoje maluchy napaliłem się całkowicie na 1:400 ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
27-04-12 12:30  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A dobrze, postaram się.
O ile nie zapomnę oczywiście...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-04-12 12:46  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Sądzę, że wszelkie tutoriale typu: jak zrobić wodę lekko zafalowaną lub mocno zafalowaną z pianą itp można rozpocząć tytułem [TECHNIKA] i umieszczać na forum. Ważne jest by to był wydzielony wątek wtedy jest do odszukania przez innych.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-04-12 14:30  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dziękuje :) będę się przypominał bo jestem złakniony wiedzy ;)

Ostoja, co do zmiany nazwy wątku i przerzucanie ich do innej kategorii to trochę mija się z założeniem, ja chętnie zobaczył bym relacje z krok po kroku zdradzającą różne techniki modelarskie połączone w całość. Ale to decyzja viltianus czy i jak się za to weźmie , liczę na to że tak, ale rozumiem też że to wymagało by więcej pracy i mogło by opóźniać pracę w stoczni ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
30-04-12 08:14  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jkorjat - wezmę się, a raczej już się wzięłam. Otworzę dziś, jak się wyrobię, malutką relacyjkę pokazującą krok po kroku budowę okręcika i wody pod nim.

Texel dorobił się większości brakujących detali - nie ma jeszcze tratw - kolejnego malowania, początków terenokreacji. Na zrobienie czekają anteny i trochę głupot. Dwa dni roboty, jeśli nie będę się za bardzo lenić.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-05-12 15:04  Odp: [R] Texel, czyli stary latarniowiec na strądzie - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

o :) trzymam kciuki i oczekuje z notatnikiem i naostrzonym ołówkiem :)

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024