FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-04-12 19:37   [R/G] HMS Abercrombie Świat z Kartonu 019
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Jesienią udało mi się kupić, chyba jedyne irlandzkie opracowanie modelu kartonowego. Jest to HMS Abercrombie w skali 1:200. Poziom opracowania modelu oceniam na MM z lat 2000 - 2005. Zbytnim z detalizowaniem nie grzeszy i ma bardzo rozbudowany szkielet, ale jak na moje możliwości jest OK. Przez jakiś czas przymierzałem się do nożyczek i w marcu poszły w końcu w ruch.


Kartonu poszło co nie miara, bo autor przewidział dużo wzmocnień a i model jest całkiem spory. Do tego wodnica jest naklejana na 2 mm karton, ponieważ jej zaokrąglona krawędź nadaje kształt przejściu bąbla przeciwtorpedowego z poziomu w pion (może to zrozumiecie jak pokażę zdjęcie).

Ogólnie z dopasowaniem części szkieletu problemu nie było. No może długość podłużnicy na rufie trochę i przysporzyła mi problemu bo wyszła za krótka o około1 mm nie wiem dlaczego ,bo mierzona linijką przed naklejeniem na karton była OK. Może karton który użyłem był jakiś inny i pracował inaczej niż reszta. (używałem różnych ścinków, głupia oszczędność) Długość pokładu i wodnicy zgadzały się więc podłużnicę wyrównałem do nich. Mam nadzieję, że podczas oklejania burt i spodu nie pożałuję tego manewru.
Jeszcze trochę zdjęć szkieletu i to na razie tyle .


PS. ORP Gryf Już skończony tylko czekam na natchnienie do wykonania 40 min. Wózki już wymyśliłem i mam kulki dobrego rozmiaru tylko brakuje chęci na taka drobnicę.

--

Post zmieniony (25-02-15 16:52)

 
01-04-12 21:03  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy i niespotykany w kartonówkach okręt. A i początki sklejania wróżą dobrze wykonany model. Siadam i kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-04-12 21:07  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Temat wręcz wymarzony !! monitorek, angielski... no nie oderwę oczu :-)

 
08-04-12 19:56  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A prace trwają:
Przed oklejeniem dna należy nakleić burty tak, aby utworzyć linię wodną według której dopasowujemy oklejki dna. Jest to ważne, ponieważ czarny pas tej linii jest umieszczony na oklejkach dna i uzyskanie jego prostego przebiegu, wymaga wcześniejszego dopasowania wręg. Jeżeli oklejka jest za krótka szlifujemy wręgę, a jak za długa oklejamy wręgę paskiem. w innym przypadku uzyskamy piękne schodki, a przecież nie oto nam chodzi.

Górnych części burt nie mogę na razie dokleić, ponieważ wystają one poza linię pokładu i uległy by zagięciu podczas manewrowania kadłubem. A doklejanie pierwszego poziomu nadbudówek utrudni z kolei oklejanie dna, bo nie będzie można ułożyć kadłuba płasko na stole. Zresztą do wyznaczenie nie są one wcale potrzebne, wystarczy rufa, dziób oraz pokrywy bąbla.


Ważna rzecz: Po podklejeniu pokładu na tekturę 1 mm, należy pocienić wystające sponsony do 0.5 mm i podkleić od spodu oklejką. Ja o tym przeczytałem za późno i teraz muszę to zrobić walcząc z burtą i przeszkadzającym bąblem. Na zdjęciu zaznaczyłem to czerwonym kolorem.

--

Post zmieniony (09-04-12 17:30)

 
16-04-12 10:53  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Oklejanie dna rozpocząłem od przygotowania krawędzi styku oklejek z wodnicą. Nakleiłem dodatkowe wzmocnienia (autor przewidział 1mm tekturę, ale ja użyłem 2mm, bo do takiej grubości łatwiej i pewniej przyklei się krawędź oklejki) i paski na wręgach.

Pracę zacząłem od środka w stronę rufy i dziobu jednocześnie. Oklejki pasowały ładnie, dzięki przygotowanej linii wodnej nie było dużego problemu z pasowaniem.

Niestety okazało się, że autor przewidział inną kolejność oklejania. Od wręgi W3 i W13 w obu kierunkach, tak aby oklejanie zakończyć właśnie na środku. Środkowa oklejka jest największa, ale można ją podzielić na trzy mniejsze (jest zaznaczone w którym miejscu). A co najgorsze dla mnie to jest ona wydłużona o 2mm zapasu. Więc z powodu nie czytania instrukcji dołożyłem sobie więcej dłubaniny, ponieważ oklejki rozjechały mi się z wręgami i musiałem niektóre pogrubiać i dopasowywać oklejki. Szczęśliwie dla mnie nie zabrakło mi ich po długości.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
16-04-12 12:54  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kari   

... oprócz modelu uwagę zwraca malunek na okładce autorstwa p. G. Nawrockiego (ten sam co w wydaniu JSC - Roberts).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-04-12 14:05  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Rysunek na okładce taki a la Nawrocki. Mam rację?

 
16-04-12 14:22  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ja mam ogolne wrazenie ze ten model jest jakis taki bardzo "polski"...normalnie jakby jakis nasz ziomek w IRL go opracowal i tam wydal....

--

Post zmieniony (16-04-12 15:50)

 
16-04-12 19:54  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To chyba nie jest pierwsza relacja tego modelu na tym forum ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-04-12 15:51  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

To czas chyba wyłożyć kawę na ławę.
Obrazek z okładki faktycznie jest autorstwa p. Nawrockiego. Jest na nim jego podpis, chociaż o tym, że był wykorzystany w modelu JSC nie wiedziałem. Okładka powstała jako wkręt primaaprilisowy (spójrzcie na datę założenia tematu). Niestety nikt wtedy nie zwrócił na nią uwagi i tak jakoś zostało. Cóż Irlandia nie jest dobrym miejscem do wydawania modeli. Może sprzedałoby się z 10 modeli. Pytałem w tutejszych sklepach modelarskich o modele kartonowe, ale sprzedawcy nie wiedzieli nic o takim modelarstwie, a jeden wysłał mnie nawet do Easona (nasz EMPiK) gdzie można kupić co najwyżej coś w rodzaju Misiowej wycinanki. Tak więc projekt ten (mój autorski) puki co pozostaje nie wydany. Ale jest jeszcze nadzieja.
Faktycznie jak Korsarz zauważył już był początek relacji z budowy tego modelu na forum ale urwał się, wyjaśnieni jest banalne: kot ;-)
Moje dzieci sprowadziły sobie zwierzaka, który na moje nieszczęście też był miłośnikiem modelarstwa. Niestety nie traktował go jako hobby, ale dobre miejsce do ćwiczeń. Pewnego pięknego dnia wskoczył na komodę, na której trzymam modele i miał chwilę dobrej zabawy. Na Taszkiencie i Gryfie pozrywał linki i uszkodził relingi oraz maszty. Jaccard stracił relingi oraz dziobową wieżę 127 mm. Najbardziej ucierpiał Abercrombie zaliczył podłogę. Ten 1.2 m był zabójczy zwłaszcza, że zgodnie z prawem kromki z masłem spadającej na ziemię stroną posmarowaną okręt wywiną salto i spadł dnem do góry. Po wszystkim przypominał harmonię. Do tej pory zachodzę w głowę jak to się stało: co z grawitacją i środkiem ciężkości. To niestety nie koniec pecha prześladującego ten projekt. Po okresie żałoby rozpocząłem następny . Zrobiłem kadłub oraz część nadbudówek. O tego niestety upomniała się natura. Podczas przewożenia modelu w pożyczonym samochodzie (nikt mi nie powiedział, że wyjęto gumową uszczelkę z bagażnika) uległ zamoczeniu podczas burzy.
Jedyną dobrą stroną tego było to, że moje dzieci miały frajdę, ponieważ wykorzystaliśmy okręty w roli Marzanny podczas pożegnania zimy. Jak zrzucę zdjęcia to może zamieszczę je jako off-topik
Dzisiaj zdjęć modelu nie będzie. trzymajcie kciuki aby to fatum nei dało znowu znać o sobie.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
18-04-12 16:58  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

heheheeh żartowniś jeden :-) Nie zmienia to faktu że kibicuję naprawdę, z nadzieją że to zrobisz i wydasz :-)
Po tylu przygodach musi się udać .
pzdr

Post zmieniony (18-04-12 18:10)

 
22-04-12 23:06  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A budowa trwa.
Zrobiłem już całe dno. Zamknąłem już dziób i rufę oraz bąble przeciwtorpedowe. Wklejka podpierająca zamknięcie bąbla była trochę za mała, ale ponieważ wręga była oklejona paskiem to nie sprawiło to zbyt dużego problemu. Ważne, aby te różowe wklejki dokleić dopiero po oklejeniu kadłuba.
Kilka zdjęć:








Na koniec zbliżenie śrub napędowych przed i po malowaniu. Kolor może zbyt błyszczący, ale czego się spodziewać po farbie do ozdób choinkowych.


--

Post zmieniony (26-04-12 11:44)

 
23-04-12 08:20  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

kadłubek: zrób ten model do końca, a gwarantuję Ci, że ktoś go wyda. Jak nie u nas, to na Ukrainie. Trzymam kciuki za projekt, bo dla mnie to jeden z modeli okrętów, które chciałbym (sklejony oczywiście) mieć na swojej półce.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
26-04-12 13:18  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dołożyłem kilka zdjęć do poprzedniego postu. A teraz dla relaksu krótka relacja z topienia Marzanny.

Jak wspominałem dwa wcześniejsze modele monitora uległ siłom natury oraz furii zwierzęcej. Jakiś czas obchodziłem żałobę, ale nowy model upomniał się o swoje miejsce w pokoju i postanowiłem zezłomować nieszczęśników. Okazja nadarzyła się wkrótce. Pierwszy dzień wiosny w Dublinie tego roku, był wyjątkowo piękny, a moje latorośle wyjątkowo znudzone. Padła propozycja, aby uczynić tradycji zadość i pożegnać zimę topieniem Marzanny. Na zrobienie kukły zabrakło materiałów a może bardziej chęci. Zaproponowałem w zastępstwie moje modele, które już i tak były skazane na kasację. Propozycja przeszła przez aklamację (jak w naszym sejmie). Dostałem chwilkę czasu na pożegnalne czułości oraz zdjęcie ( sorry za tło, ale to była naprawdę krótka chwilka).


Na miejsce egzekucji wybraliśmy Grand Canal, co brzmi dumnie, ale w rzeczywistości jest czymś pośrednim między rzeczką a rowem melioracyjnym. Przed wodowaniem ochrzciliśmy okręty na OORP Marz i Anna. Niestety nawet najmniejsze butelki szampana nie mieściły się w skali, więc odbyło się to na sucho co najwyraźniej przyniosło im pecha.


Pierwsza na wodę spłynęła ORP Anna. Niestety córka wybrała najgorsze miejsce z możliwych, ale jedyne dostępne dla jej rąk. Chłopcy uratowali sytuację wypychając okręt patykami poza trzciny i śmieci. Dalej popłyną sam powoli i majestatycznie.


Wodowanie ORP Marz zajęło Kubie chwilkę (lepsze miejsce i dłuższe ręce). Niestety nurt był tutaj słabszy i okręt nie chciał odpłynąć. Po chwili konsternacji postanowiliśmy mu pomóc wytwarzając sztuczne fale rzucając kamieniami do wody obok okrętu. Szybko jednak zamieniło się to w ostrzeliwanie nieboraka. Laura wygrała trafiając trzy razy w: komin, rufę, oraz wieżę artylerii głównej. Chłopcy nie mogąc pogodzić się z przegraną przeszli na ogień stromotorowy rzucając bardzo dużymi kamieniami. Dalej pudłując, ale rozbryzgi wody były super. Wyglądały jak wybuchy bomb niedaleko burt. Jedyny efekt to wypchnięcie monitora na szybszy nurt i zalanie go wodą niestety nie mam zdjęć z samego bombardowania, bo brałem w nim aktywny udział pudłując na maxa.


Zmęczeni i szczęśliwi pozostawiliśmy okręty swojemu losowi i poszliśmy na dalszy spacer. Jest szansa, że dopłynęły do Morza Irlandzkiego i dopiero tam poszły na dno (miały tylko 12 km do pokonania)
Modele były na tyle ciężkie, że miały całkiem dobre zanurzenie, ale ich wysokie burty były podatne na wiatr i płynęły bokiem pomimo doklejenia dodatkowego kilu.
To tyle, w niedzielę kolejna porcja zdjęć z budowy.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
26-04-12 14:19  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zrób ten okręt, wydaj go, a wybaczę Ci te profanację :-)
Żartuję :-) Szczytny cel widzę propagowanie modelrarstwa :-)
Ale wydaj go koniecznie, taki śliczny że chciałoby się z nim popływać.

 
30-04-12 23:00  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A teraz kolej na pierwszą warstwę nadbudówek, oraz resztę burt. Jest z tym trochę zabawy, ponieważ trzeba dopasować do siebie pięć oddzielnych brył i przykryć je dwoma częściami pokładu tak , aby nie wystawały białe pola , a jednocześnie pilnować się, aby wystające części burt przykryły ich boki bez szpar. Jest to możliwe, ale trzeba było wszystko dziesięć razy przymierzyć na sucho i zapamiętać ustawienie a dopiero potem użyć kleju.
Trochę zdjęć części składowych:


Żeby sobie trochę ułatwić to przed pasowaniem wszystkiego podzieliłem wszystko na zestawy pokład-bryła i manewrowałem nimi. Przyklejałem je na kropelkę kleju tak, aby się nie przesuwały i sprawdzałem ich wzajemne położenie. Burty mają trochę zapasu co daje pewne pole manewru. Lubię poruszać działkami na gotowym modelu więc wprowadziłem troszkę mechanizacji. powycinałem w pokładach otwory do obsadzenia w nich ruchomej artylerii. Jest z tym trochę zachodu, ale co począć jak to lubię.
Fotki z pasowania:

Na koniec wszystko przykryłem pokładem i uzupełniłem burty. Pancerz burtowy przykrył pewne rozbieżności kamuflażu wydaje mi się, że całość jest ogólnie do przyjęcia. Przykleiłem jeszcze podklejkę tylnego sponsonu i kadłub mam z głowy. Teraz pora na drobnicę pokładową, lufy i reszta nadbudowy. Ale to w następnych odcinkach.
Kilka zdjęć całości.


--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
09-05-12 15:43  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Z pewnym poślizgiem, ale relacja z placu boju trwa.
Kadłub na razie dostał wolne i wziąłem się za nadbudówki oraz drobnicę, bo nie lubię jak mi w końcówce prac zostaję drobiazg,i które niszczą mi wzrok oraz szarpią nerwy.
Na pierwszy ogień poszło zapasowe stanowisko dowodzenia wraz z wyposażeniem, oraz polery, kluzy i bębny linowe.


Brakuje jeszcze kompasu z kołem sterowym oraz lornety na stanowisku obserwacyjnym, ale dorobię je później bo takie same są na wyposażeniu wieży dowodzenia. A nie chcę przechowywać takich drobnych elementów , bo to zawsze coś im zaszkodzi.
I kilka zdjęć wyposażenia:

Mam nadzieję, że następny wpis będzie w weekend.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
09-05-12 16:42  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie ,prosto i czysto, ale palisz modele, f,,, ,robisz tak jak niektóre korporacje ,,spalić ,zakopać, a nie dać,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-05-12 19:57  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Następna osłona;
Powstał komin, żeby góra nie wyglądała za płasko zrobiłem atrapę przewodu dymowego.





Następna powstała nadbudówka rufowa za stanowiskiem radaru 282 dla tylnego pom-pom-a, ale na sam radar trzeba jeszcze poczekać. Zamiast niego skleiłem kilka szafeczek, i platformę ze świecami dymnymi (były łatwiejsze).




A tak wygląda rufa po dodaniu ścian przeciw podmuchowych oraz kilku drobiazgów:



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
21-05-12 19:57  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace trwają:
Zająłem się produkcją pudełek i drobnych detali pokładu. Pracy sporo a postęp niewielki. Teraz pokład nie wygląda już tak pusto.



Zrobiłem również platformy reflektorów oraz podwójnych oerlikonów przy kominie. Teraz rejon komina wygląda całkiem ciekawie, ale na lufy trzeba będzie jeszcze poczekać.



Rzutem na taśmę w ostatni dnu dorobiłem stanowiska 40 mm pom-pom-ów (poczwórnych) z osprzętem do kierowania ognia.



Na zakończenie kilka fotek rejonu komina po wklejeniu przygotowanych drobiazgów.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-05-12 16:35  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Pora troszkę uzbroić mój okręt. Zacząłem z grubej rury od armat 381 mm. Lufy poruszają się w pionie, a wieża w poziomie:



Ponieważ na dachu stały oerlikony je zrobiłem również, i z rozpędu stanowisko działek na dziobie:



A tak się prezentuje cała wieża:




--

Post zmieniony (28-05-12 16:40)

 
28-05-12 17:52  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Radość dla oczu! Oryginalna jednostka, piękna robota!
JSC-owski ROBERTS prosi sie o podobne wzbogacenie w relingi, szafeczki, pudełeczka...!

 
29-05-12 08:47  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajnie wychodzi monitorek. Pokrowce na lufy z czego zostały wykonane ? Bo przy ruchomych lufach to nie jest chyba tak ,,chop, ziup" je dobrze wykonać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-05-12 15:22  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za dobre słowo. Pokrowiec zrobiłem z folii z worka na śmieci. Główny problem polegał na znalezieniu odpowiedniego worka. Pociąłem cztery worki zanim trafiłem na taki o odpowiedniej sprężystości. Za cienkie złamywały się na bokach a gruba wyglądała topornie. Po dopasowaniu kształtu ( to też troszkę trwało) gotowy pokrowiec przykleiłem tylko do lufy w centralnej pozycji. Dzięki wspomnianej wcześniej sprężystości , folia oddaje kształt wycięcia w wieży, bez załamywania boków. Opisać łatwo, ale uzyskanie zadowalającego efektu zajęło mi ze trzy godziny. Teraz myślę o maźnięciu pokrowca czymś, aby usunąć ten sztuczny połysk . Ale na razie nie mam pomysłu. nie chcę malować go całkowicie tylko uzyskać efekt cieniowania. Może coś w rodzaju suchego pędzla. Muszę poszukać w internecie.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
04-06-12 18:14  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace idę pełną parą. Pod nożyczki trafiło wyposażenie dziobu. Kotwice, kabestany, trały oraz łamacz fal. Łańcuchy kotwiczne wykorzystałem z poprzedniego modelu i na niektórych zdjęciach widać jeszcze stare kotwice, które zostały później zastąpione poprawionymi:




Na pokład nakleiłem również "łamacz fal " (przepraszam, ale zaciąłem się i nie mogę sobie przypomnieć prawidłowej nazwy tego ustrojstwa) z rozpędu przykleiłem za dużo wzmocnień a teraz nie chcę ich odrywać aby nie uszkodzić pokładu. Jakby co, to umówmy się ,że tych dwóch na środku nie ma tak przynajmniej pokazują zdjęcia oryginału. Dorobiłem pontony oraz wyciągarki, oczywiście jeszcze wielu drobiazgów jeszcze brakuje, ale dziób już wygląda dużo ciekawiej.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
04-06-12 18:43  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Całkowicie się z Tobą zgadzam :-)

 
04-06-12 21:39  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brnij dalej bo dobrze Ci idzie ;)
pozdrowienia szkutnicze Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
12-06-12 12:16  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dziób okrętu wygląda lepiej, pora zabudować rufę. Na pierwszy ogień poszedł maszt z osprzętem. Ponieważ strasznie nie lubię drutologii podchodziłem do tego jak do jeża. Ogólnie jestem zadowolony ale zdjęcia chyba zacznę robić z większych odległości, bo takie zbliżenia strasznie wyolbrzymiają moją nieudolność.




Powstały zejściówki oraz komin jakiegoś agregatu albo kuchni.



Rozpocząłem budowę łodzi. Zacząłem od łodzi motorowej, ale podzieliłem ją na za dużo elementów więc zajęła mi dużo czasu, więc pozostałe pojawią się w relacji za tydzień.




Na koniec kilka zdjęć całości.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
12-06-12 12:51  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,elegancka drutologia,może gdzienigdzie odrobina z dużo gluta,lub farby, ale efekt b,dobry przy takiej ilości drutu na maszcie i relingach,pozdrawiam marek
>tak przy okazji,jakiego używasz drutu?

--

Post zmieniony (12-06-12 13:00)

 
12-06-12 14:37  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie sprzedają w Irlandii kartonówek, z czego wyciągasz wniosek, że nikt nie jest nimi zainteresowany... hmmm, "Ponieważ nie ma ludzi latających z Białegostoku do Lublina, nie ma sensu uruchamić takiego lotniczego połączenia. Bo niby dla kogo?" :-) Może to TY nauczysz Ajryszów sprzedawać, kupować i kleić kartoniaki???

 
12-06-12 15:50  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Kamil1983 

 

Dopiero teraz zobaczyem ze jednak kto$ jest na tej wyspie kto interesuje sié modelarstwem kartonowym i to w dodatku okréty. przyznam ze serce pekalo gdy ogladalem zdjecia z wodowania- nie bedzie problemu jak skontaktuje sie na prywatny email,mam kilka pyta a nie chcé zasmiecac watku. Mam ponad 200km do Dublina z Limerick ale moze mozna by sie kiedys umowic na guinnessa i pogadac o modelarstwie na zielonej wyspie.

--

 
12-06-12 15:55  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Limerick - miasto, gdzie powstały pierwsze limeryki i stąd ich nazwa :-)))

 
12-06-12 17:46  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kamil 1983 pisz śmiało. Wymienimy się numerami to sobie pogadamy a i w Limerick-u dawno nie byłem więc czemu nie. Tylko guinnessa to bym zamienił na coś innego, bo go jakoś do tej pory nie polubiłem.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-06-12 01:02  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Kamil1983 

 

Kadłubek-czuje że się dogadamy, szczerze- to tak dyplomatycznie zaproponowałem tego guinnessa z racji twego obecnego miejsca zamieszkania, uważam że nic nie przebije polskiego chmielu,ale o tym podyskutujemy jak się spotkamy.
Akra-było by miło gdyby to miasto miało cokolwiek z limeryków- no może okoliczne pejzaże,bardziej powinno ci się kojarzyć z magazynem 997- bo to , taki irlandzki dziki zachód, nawet kolesie na koniach potrafią tu śmigać przez centrum miasta,kadłubek i inni którzy byli w Irlandii będą wiedzieli o co mi chodzi. Idzie się do takich cudów przyzwyczaić. Pozdrawiam. Kamil.

--

 
18-06-12 19:21  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy ten model będzie wydany drukiem?,Jest taki w sam raz - nie za duży nie za mały ,a opracowywanie wygląda na mocno profesjonalne .

 
18-06-12 20:30  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Budowy ciąg dalszy.
W tym tygodniu udało mi się zrobić pozostałe łodzie i uzupełnić pontony. Chociaż mam wątpliwości co do kształtu rufy gigu to jednak zrobiłem ją według rysunków w Profilach. Do pontonów dorobiłem wiosła i pakiet ratunkowy, bo przecież pobyt w nich może trochę trwać, a wtedy chce się pić i czasami trzeba kogoś zabandażować.





A tak prezentuje się rufa przed i po ustawieniu łodzi. Brakuje jeszcze żurawików ale nad nimi jeszcze pracuję bo zachciało mi się je troszkę wzbogacić a to okazało się strasznie czasochłonne i niszczące mój system nerwowy.



Uznałem, że skoro tyle czasu poświęciłem tyłowi to przód też powinien coś dostać. Na dziobie przybył hydrolokator z obsługującym go dźwigiem



A tak się prezentuje na pokładzie;



Miłego oglądanie i za tydzień ciąg dalszy.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
27-06-12 17:17  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Nastąpiło pewne spowolnienie prac, nie wiem co bardziej się do tego przyczyniło: mistrzostwa, lato czy zmęczenie tematem. Oczywiście budowa trwa, ale coraz trudniej mi usiąść do komputera i uaktualnić temat.
Powstaje główna nadbudówka ponieważ wystają z niej różne platformy zaprojektowałem ją w układzie warstwowym aby uniknąć przesunięć podczas doklejanie pojedynczych balkoników. Wyszła trochę toporna, ale to w końcu monitor i swoją wagę mieć musi.




Dla wyrwania się z niemocy twórczej zrobiłem poczwórne pom-pomy, bo lufy to jest to co nas podnieca (jak śpiewała znana przed wojną aktorka) i powodują ,że szybciej krąży w nas krew. Ponieważ chciałem nimi kręcić są na dodatkowym cokole umożliwiającym osadzenie ich w otworze pokładu.





Na koniec zdjęcia działek na pokładzie. Wieża artylerii głównej jeszcze nie jest przyklejona na stałe, aby nie przeszkadzała, i aby jej nie uszkodzić.




--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
27-06-12 18:49  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Może i toporna ale w ,,angielskim" stylu :). Wszystko wychodzi extra. Z czego wykonałeś lufy pom-pomów ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-06-12 11:34  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dziękuję za dobre słowo. Co do nadbudówki to jej toporność ukryta jest w środku, ponieważ jest wypełniona dużą ilością wzmocnień, a po doklejeniu drobnicy i góry masztów jej wygląd powinien być OK. Lufy są ze szpilek z nałożoną szpachlą samochodową i oszlifowane w dramelku. Same szpilki są troszkę drobniejsze niż tradycyjne nie bardzo wiem gdzie żona dostała taki rozmiar, oraz, że się nie doliczy, że jej troszkę ubyło.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-06-12 11:59  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej! Dopiero dojżałem Twoją relację - Fajnie to wychodzi. Szczególną uwage zwróciłem na relingi - niezłe :) Ja właśnie jestem na tym etapie.
Poziome "linki" robiłeś z drutu miedzianego/mosiężnego czy inny materiał?

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
11-07-12 23:44  Odp: [R] HMS Abercrombie Świat z Kartonu 019
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wakacje jak na razie dla mnie nie są porą odpoczynku. Muszę się zająć dziećmi zorganizować im wolny czas. Do tego przyjechała rodzinka i chcę pokazać im Irlandię, dlatego roboty zwolniły znacznie.
Ale nie jest tak, że się nic nie dzieje.
Gromek reling jest robiony na ramce z drutu nawojowego ze szpulki: słupki 0,3 mm, linki 0,2 mm.
Powstaje w dalszym ciągu wieża dowodzenia. Niestety końca jeszcze nie widać.




Tymi drobiazgami uzupełnię platformy, które na razie wyglądają tak:



W całości z rejkami i częściowym olinowaniem prezentuje się już troszkę lepiej.




W drodze są podwójne oerlikony oraz bomy ładunkowe i trałowe, ale to pieśń przyszłości

--

Post zmieniony (25-02-15 16:51)

 
22-07-12 17:45  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Zbrojenia trwają. Powstały 20 mm podwójne pukawki oraz pom-pom ośmiolufowy. A oto krótka sesja zdjęciowa:






Jako rodzynek zdjęcie żurawików łodziowych z osprzętem. Niestety żyłka nie chciała współpracować i są troszkę wymęczone, ale i tak prezentują się lepiej niż gołe.



Ponieważ monitorek już wygląda całkiem poważnie nie mogę się oprzeć pokusie pokazania go w całości. Uznajmy to za przymiarkę do końcowej galerii, która już mam nadzieję niedługo:



Główna nadbudówka jest tylko ustawiona na sucho dlatego anteny zwisają byle jak i nie są kompletne.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
22-07-12 18:44  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Świetna robota !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-08-12 09:31  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Właśnie zakończyłem sklejanie kartonowych elementów monitora, więc pora na kilka zdjęć. Na początek drobnica, czyli lornety, przyrządy celownicze, oraz wentylatory:



A teraz artyleria uniwersalna 102 mm:




Na koniec fotki drobiazgów zamontowanych na swoich miejscach:



Zostało mi już tylko dokończyć olinowanie, ustawić rufowy flagsztok i oczywiście wciągnąć banderę na maszt i okręcik będzie gotowy do wodowania oraz sesji zdjęciowej .

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
11-08-12 11:14  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to czekam na końcową galerię. Będzie czym oczy nacieszyć.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-08-12 01:23  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z tym wodowanien to czasami nie przesadzaj ... :-)
Czekam na zdjęcia
Pzdr

 
19-08-12 20:58  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

I tak oto "nadejszła ta wiekopomna chwila" jak mawiał pewien sławny polak.
Właśnie wkleiłem ostatnią flagę i pora na obiecany finał, a raczej półfinał, ponieważ nie ze wszystkich zdjęć jestem zadowolony, więc je wkrótce wymienię. Niestety w Dublinie pogoda taka sobie i muszę poczekać na lepszą aurę (słońce i brak wiatru) bo zdjęcia przy sztucznym świetle wychodzę mi jak widać.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
19-08-12 21:12  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluje tematu i wykonania. Super !!
Jeśli ten projekt pojawi się na rynku to bedzie naprawdę fajnie !
Pzdr

 
19-08-12 21:44  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie wykonałeś tę bambaryłę ,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (19-08-12 21:50)

 
19-08-12 21:51  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nic tylko gratulować takiego wykonania. Od początku budowy kibicowałem i oglądałem relację z wielkim zainteresowaniem. I nie zawiodłem się. Efekt końcowy jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024