FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 22Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie moja skala i okres historyczny, więc nie kupię (jednego mniej do kolejki :-D), ale bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie opracował model jednostki pływającej, o wyglądzie... jednostki pływającej. Mam na myśli przede wszystkim poszycie kadłuba. W świetle tego, co tu oglądamy, niemal wszystkie dotychczasowe modele okazują się być ledwie wycinankami kartonowymi, zabawkami, w których projektanci dokonali szeregu uproszczeń dla wygody własnej i modelarzy. Oczywiście nie chcę nikogo obrazić i mam świadomość, że każde opracowanie wymaga dużego wysiłku. Jednak, jak już tutaj wspomniano, TO jest po prostu zapoczątkowaniem (bardzo bym tego chciał) nowej generacji modeli kartonowych, albo inaczej: nowej epoki kartonowego modelarstwa okrętowego.
Panie i Panowie: oto MODELE!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A inna sprawa to to że karton/papier po wygrzaniu przez lampę utrwalającą proszek potrafi deczko zmienić wymiar. Zaraz odezwą się ludzie mówiący ze to bzdura, ale kto nie projektował modeli ten nie wie o co chodzi.

 
17-04-12 10:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Z doświadczenia wiem że druk offsetowy pozostawia też wiele do życzenia, ale jak wydawca jest na tyle upierdliwy dla drukarni że śledzi każdy etap druku to dopilnuje aby nie było żadnych różnić w odcieniach. Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie - cokolwiek to znaczy. Kiedyś w którymś wątku ładnie to wyłuszczył.
Ale wiem że Szkutnik podchodzi do sprawy profesjonalnie i wszystko będzie dopilnowanie.

 
17-04-12 12:24  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W temacie - Bardzo ładne modele. Instrukcja też wyznacza nowe trendy w kartonówkach, ciekawe czy się przyjmie (rynkowo i ekonomicznie). Tematem interesuję się zatem podwójnie, bo co tu dłużej ukrywać - przymierzam się do własnego wydania kilku pozycji i z zainteresowaniem śledzę wszelakie nowinki i odzew na nie.

A nie w temacie - @Jarod - "Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie" - Pantone to puszka farby mówiąc w skrócie. Czyli zamiast drukowania koloru złożonego z 4 barw składowych (CMYK) drukujemy z użyciem jednego koloru (Pantone) o odpowiednim odcieniu. Czyli większe prawdopodobieństwo, że różnic w kolorze nie będzie. Przynajmniej teoretycznie. Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale nie mogłem się powstrzymać.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
17-04-12 13:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kiedyś miałem chęć kupna Titanica z Gomixu, ale sobie podarowałem. I chyba dobrze zrobiłem, bo to co tutaj widzę, jest po prostu kosmiczne. Nigdy nie robiłem okrętów na poważnie, ale Titanica zawsze chciałem mieć i ten model po prostu wypada mi kupić, gdy tylko się ukaże. Dzięki Panowie za wspaniały temat na model i równie wspaniałe, innowacyjne podejście do projektu. Nic tylko uklęknąć przed Wami ;-)
No cóż, szykuje się chyba najlepsze w historii opracowanie modelu kartonowego w Polsce i nie tylko xD

 
17-04-12 13:45  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy wszystkich ponownie. Czas na kolejne odpowiedzi na zadane przez Was pytania. Nie jest ich zbyt dużo tym razem. Jeśli chcecie o coś zapytać, podpowiedzieć, zasugerować coś, podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat modeli kartonowych prosimy bardzo o kontakt. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Przecież te modele mają być dla Was.

11) Ringo i inne gry dziecięce (Sprudin) - Sprudin zaczekaj kilka dni. Mamy problemy z wrzuceniem fotek na imagebam.com Za kilka dni będziemy korzystać z innego dostawcy internetu wtedy spróbujemy sprawę naświetlić.

12) Druk offsetowy (syjek, Darecki IV i inni) - Druk offsetowy na razie w zdecydowanej przewadze ;)

13) Nakład modeli (ravot 89, Windus, vansen i inni) - Doskonale znamy realia sprzedaży modeli kartonowych w Polsce. To co jest deklarowane przez Was na forach raczej rzadko sprawdza się w realu ;))) Kupować 3 takie same modele tylko w innych malowaniach ........chyba lekka przesada. 3 modele w nakładzie 300 egzemparzy daje w sumie 900 modeli statków pasażerskich typu Olympic. Jest to wystarczająca ilość. I przestańcie z tymi zamówieniami, listą kolejkową i pojedynkami. Jeśli nakład danego modelu się wyczerpie - zawsze można zrobić dodruk.

14) Premiera Małego Modelarza (Raziel_3) - Zapowiedź naszych modeli ukazała by się w dniu 15 kwietnia 2012 r. nie zależnie od zapowiedzi Małego Modelarza. Nie uważamy się za żadną konkurencję. Wręcz przeciwnie. Jest nam bardzo miło, że nie tylko my jesteśmy zainteresowani tematem Titanic'a. Jak do zapowiedzi SZKUTNIKA i Małego Modelarza dodać gotowe modele wydawnictwa Gomix i niemieckiego Schreiber-Bogen to w przyszłym roku do wyboru będą cztery modele kartonowe RMS TITANIC w skali 1:200. Czegoś takiego w kartonowym modelarstwie okrętowym jeszcze nie było. Nic tylko się cieszyć w tej sytuacji.

15) Wydawnictwo SZKUTNIK (minik88) - Nie ma co googlować w necie, bo wydawnictwo SZKUTNIK nie istnieje. Jak już wspomnieliśmy jesteśmy zwykłą grupą shiplovers'ów. Interesują nas głównie statki i żaglowce. W wolnym czasie bawimy się w modelarstwo - sklejamy i projektujemy modele kartonowe. Jedni z nas dodatkowo malują marynistyczne obrazki,drudzy hobbystycznie piszą artykuły i książki o tematyce związanej z morzem, pozostali oglądają filmy o piratach i grają w pirackie gry na kompie. Tak to wygląda. Jesteśmy po prostu zbieraniną ludzi, których łączy wspólna pasja. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim wpisie na chwile obecną RACZEJ NIE przewidujemy kolejnych wycinanek pod znaczkiem SZKUTNIKA. Zwykły brak czasu. Pomysłów na kolejne modele jest wiele. Niektórzy z Was podali już nawet swoje propozycje. Z dokumentacją modelarską jest różnie - w zależności od jednostki. Coś tam ciekawego na pewno by się znalazło. Niestety brakuje rąk do pracy nad projektami. Jakby znaleźli się chętni projektanci do wspólnej zabawy............. to kto wie. Może coś by z tego w przyszłości wyszło? Na razie jest jak jest.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-04-12 16:36  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Porażająca zapowiedź! Na taka "lekka przesada" z kupnem wszystkich trzech okrętów to ja sie powoli i nieśmiało pisze :)

--

Post zmieniony (17-04-12 16:36)

 
17-04-12 18:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Myślę że nikt nie kupi wzystkich trzech, chciałoby się wam sklejać trzy identyczne okręty?? bo mi nie , ja jestem jedynie pewien że kupię Olimpica jest porażający , często czytałem o nim i jego fotki oglądałem, jego malowanie z czasów I wojny poraża .

 
17-04-12 19:02  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

Ja stawiam na Titanica - od lat fascynuję się tą jednostką, cały czas szukam odpowiedniego opracowania:) a tu proszę - taka niespodzianka. Wszystkie tegoroczne nowości zostały przebite tą zapowiedzią. ;)

 
17-04-12 20:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca - jeszcze nie jeden model was zaskoczy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 22Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024