FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie moja skala i okres historyczny, więc nie kupię (jednego mniej do kolejki :-D), ale bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie opracował model jednostki pływającej, o wyglądzie... jednostki pływającej. Mam na myśli przede wszystkim poszycie kadłuba. W świetle tego, co tu oglądamy, niemal wszystkie dotychczasowe modele okazują się być ledwie wycinankami kartonowymi, zabawkami, w których projektanci dokonali szeregu uproszczeń dla wygody własnej i modelarzy. Oczywiście nie chcę nikogo obrazić i mam świadomość, że każde opracowanie wymaga dużego wysiłku. Jednak, jak już tutaj wspomniano, TO jest po prostu zapoczątkowaniem (bardzo bym tego chciał) nowej generacji modeli kartonowych, albo inaczej: nowej epoki kartonowego modelarstwa okrętowego.
Panie i Panowie: oto MODELE!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-04-12 09:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A inna sprawa to to że karton/papier po wygrzaniu przez lampę utrwalającą proszek potrafi deczko zmienić wymiar. Zaraz odezwą się ludzie mówiący ze to bzdura, ale kto nie projektował modeli ten nie wie o co chodzi.

 
17-04-12 10:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Z doświadczenia wiem że druk offsetowy pozostawia też wiele do życzenia, ale jak wydawca jest na tyle upierdliwy dla drukarni że śledzi każdy etap druku to dopilnuje aby nie było żadnych różnić w odcieniach. Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie - cokolwiek to znaczy. Kiedyś w którymś wątku ładnie to wyłuszczył.
Ale wiem że Szkutnik podchodzi do sprawy profesjonalnie i wszystko będzie dopilnowanie.

 
17-04-12 12:24  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W temacie - Bardzo ładne modele. Instrukcja też wyznacza nowe trendy w kartonówkach, ciekawe czy się przyjmie (rynkowo i ekonomicznie). Tematem interesuję się zatem podwójnie, bo co tu dłużej ukrywać - przymierzam się do własnego wydania kilku pozycji i z zainteresowaniem śledzę wszelakie nowinki i odzew na nie.

A nie w temacie - @Jarod - "Drugą metodą podobno jest tez druk offsetowy nie z CMYK ale w Pantonie" - Pantone to puszka farby mówiąc w skrócie. Czyli zamiast drukowania koloru złożonego z 4 barw składowych (CMYK) drukujemy z użyciem jednego koloru (Pantone) o odpowiednim odcieniu. Czyli większe prawdopodobieństwo, że różnic w kolorze nie będzie. Przynajmniej teoretycznie. Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale nie mogłem się powstrzymać.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
17-04-12 13:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kiedyś miałem chęć kupna Titanica z Gomixu, ale sobie podarowałem. I chyba dobrze zrobiłem, bo to co tutaj widzę, jest po prostu kosmiczne. Nigdy nie robiłem okrętów na poważnie, ale Titanica zawsze chciałem mieć i ten model po prostu wypada mi kupić, gdy tylko się ukaże. Dzięki Panowie za wspaniały temat na model i równie wspaniałe, innowacyjne podejście do projektu. Nic tylko uklęknąć przed Wami ;-)
No cóż, szykuje się chyba najlepsze w historii opracowanie modelu kartonowego w Polsce i nie tylko xD

 
17-04-12 13:45  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy wszystkich ponownie. Czas na kolejne odpowiedzi na zadane przez Was pytania. Nie jest ich zbyt dużo tym razem. Jeśli chcecie o coś zapytać, podpowiedzieć, zasugerować coś, podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat modeli kartonowych prosimy bardzo o kontakt. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Przecież te modele mają być dla Was.

11) Ringo i inne gry dziecięce (Sprudin) - Sprudin zaczekaj kilka dni. Mamy problemy z wrzuceniem fotek na imagebam.com Za kilka dni będziemy korzystać z innego dostawcy internetu wtedy spróbujemy sprawę naświetlić.

12) Druk offsetowy (syjek, Darecki IV i inni) - Druk offsetowy na razie w zdecydowanej przewadze ;)

13) Nakład modeli (ravot 89, Windus, vansen i inni) - Doskonale znamy realia sprzedaży modeli kartonowych w Polsce. To co jest deklarowane przez Was na forach raczej rzadko sprawdza się w realu ;))) Kupować 3 takie same modele tylko w innych malowaniach ........chyba lekka przesada. 3 modele w nakładzie 300 egzemparzy daje w sumie 900 modeli statków pasażerskich typu Olympic. Jest to wystarczająca ilość. I przestańcie z tymi zamówieniami, listą kolejkową i pojedynkami. Jeśli nakład danego modelu się wyczerpie - zawsze można zrobić dodruk.

14) Premiera Małego Modelarza (Raziel_3) - Zapowiedź naszych modeli ukazała by się w dniu 15 kwietnia 2012 r. nie zależnie od zapowiedzi Małego Modelarza. Nie uważamy się za żadną konkurencję. Wręcz przeciwnie. Jest nam bardzo miło, że nie tylko my jesteśmy zainteresowani tematem Titanic'a. Jak do zapowiedzi SZKUTNIKA i Małego Modelarza dodać gotowe modele wydawnictwa Gomix i niemieckiego Schreiber-Bogen to w przyszłym roku do wyboru będą cztery modele kartonowe RMS TITANIC w skali 1:200. Czegoś takiego w kartonowym modelarstwie okrętowym jeszcze nie było. Nic tylko się cieszyć w tej sytuacji.

15) Wydawnictwo SZKUTNIK (minik88) - Nie ma co googlować w necie, bo wydawnictwo SZKUTNIK nie istnieje. Jak już wspomnieliśmy jesteśmy zwykłą grupą shiplovers'ów. Interesują nas głównie statki i żaglowce. W wolnym czasie bawimy się w modelarstwo - sklejamy i projektujemy modele kartonowe. Jedni z nas dodatkowo malują marynistyczne obrazki,drudzy hobbystycznie piszą artykuły i książki o tematyce związanej z morzem, pozostali oglądają filmy o piratach i grają w pirackie gry na kompie. Tak to wygląda. Jesteśmy po prostu zbieraniną ludzi, których łączy wspólna pasja. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim wpisie na chwile obecną RACZEJ NIE przewidujemy kolejnych wycinanek pod znaczkiem SZKUTNIKA. Zwykły brak czasu. Pomysłów na kolejne modele jest wiele. Niektórzy z Was podali już nawet swoje propozycje. Z dokumentacją modelarską jest różnie - w zależności od jednostki. Coś tam ciekawego na pewno by się znalazło. Niestety brakuje rąk do pracy nad projektami. Jakby znaleźli się chętni projektanci do wspólnej zabawy............. to kto wie. Może coś by z tego w przyszłości wyszło? Na razie jest jak jest.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-04-12 16:36  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Porażająca zapowiedź! Na taka "lekka przesada" z kupnem wszystkich trzech okrętów to ja sie powoli i nieśmiało pisze :)

--

Post zmieniony (17-04-12 16:36)

 
17-04-12 18:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Myślę że nikt nie kupi wzystkich trzech, chciałoby się wam sklejać trzy identyczne okręty?? bo mi nie , ja jestem jedynie pewien że kupię Olimpica jest porażający , często czytałem o nim i jego fotki oglądałem, jego malowanie z czasów I wojny poraża .

 
17-04-12 19:02  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

Ja stawiam na Titanica - od lat fascynuję się tą jednostką, cały czas szukam odpowiedniego opracowania:) a tu proszę - taka niespodzianka. Wszystkie tegoroczne nowości zostały przebite tą zapowiedzią. ;)

 
17-04-12 20:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca - jeszcze nie jeden model was zaskoczy.

 
17-04-12 20:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a mnie się będzie chciało skleić wszystkie trzy modele. Oczywiście nie jeden po drugim, ale wszystkie trzy będą razem. Wyobrażacie sobie wszystkie trzy w jednej gablocie ze szkła? SZKUTNIK-u, to nie przesada. Fakt, bryłowo wszystkie modele są niemal identyczne, ale tu nie chodzi tylko o kamuflaż. To kawał historii! Jedni wybiorą którys z modeli, ale znajdzie się kilka osób które kupia komplet i będą cięły je całe życie. :) Każdy chyba ma jakieś takie "marzenie modelarskie" - temat który chciałby skleić ponad inne. Dla mnie od pewnego czasu jest nim Titanic. Trzy modele z serii to coś wspaniałego. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
18-04-12 20:50  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Tym razem padło kilka pytań dotyczących samej budowy modeli. Bardzo nas to cieszy.

16) Lamka nocna RMS TITANIC (ceva) - O tym nie pomyśleliśmy :(. Z oświetleniem kadłuba raczej będzie problem przy takiej konstrukcji. Wzmocnienia burtowe w szkielecie, podwójne poszycie..........no ale od czego jest wyobraźnia modelarska :). Co do okien i drzwi drukowanych na folii - robiliśmy takie eksperymenty. Nie jesteśmy z tego eksperymentu zbytnio zadowoleni. Przeszklenie szyb wyszło ok, tylko farba na drzwiach też daje połysk i wyglada to wszystko troszkę sztucznie. Jest pomysł by dla bardziej wymagających modelarzy puścić ramy okienne i drzwi cięte laserem na cienkim papierze. Przypalany brązowy kolor ram powinien dodać naturalności oknom. Można się wtedy pobawić z przyciemnianą folią jako szyby, albo doć kropelkę lakieru na papier by uzyskać "szklistość" szyby. Naklejenie ram okiennych i drzwi na ściany nadbudówek dodatkowo uwypukli nieco kształty. Nie da się przeszklić okien w naszym modelu by ukazać jego wnętrze - nie pozwala na to stabilny szkielet nadbudówek.

17) Pokłady (Darecki IV) - Pokłady jak najbardziej będą cieniowane, ale w granicach rozsądku. Zauważyliśmy, że w niektórych kartonowych modelach okrętowych projektanci mocno przeginają z kolorystyką pokładów. Dość często na konkursach, patrząc na pokłady modeli statków i okrętów (np. skala 1:200) widzimy nie pokład, a poszczególne deski w pokładzie. Proponujemy dla relaksu odwiedzić w Gdyni "Dar Pomorza", albo inną jednostkę i przyjrzeć się drewnianym pokładom. Czy w rzeczywistości drewniany pokład mieni się tyloma kolorami co pokłady w niektórych wycinankach?....... Jest pomysł, by w naszych modelach kartonowych pokłady dodatkowo wydrukować na cienkim prążkowanym papierze - imitację desek pokładowych osiągnąć nie różnorodnością kolorów, ale fakturą papieru. A jak będziecie bardzo wybredni i będzie odpowiednie zainteresowanie tematem - pokłady do modeli kartonowych można w bardzo prosty sposób wykonać z drewna (przypalanko laserem). Proces technologiczny jest taki sam jak w przypadku wypalania drewnianych pokładów do modeli plastikowych w skali 1:350. Nie wiemy tylko jak taki model zostanie potraktowany przez sędziów na konkursie modelarskim. Czy drewniane pokłady w modelu kartonowym (zalecane przez wydawcę) - to nadal model wykonany w standardzie, czy też może już nie jest to standard???

18) Titanic w odcinkach (clavdivs) - Ten pomysł był już przerabiany kilka lat temu przez jednego z wydawców (100 numerów). Cena pojedynczego zeszytu pewnie wyjdzie mniejsza. Ale jak doliczysz do tego koszty wszystkich przesyłek (rozumiem, że nie zamówisz wszystkich zeszytów jednocześnie), to nie wiemy czy dużo przyoszczędzisz.

19) Kilka ciekawych planów statków (antoni.o) - Rozumiemy, że posiadasz dokumentację stoczniową tych jednostek, a nie Plany Modelarskie albo Profile Morskie. Z resztą to już chyba jest zbędne, bo wielu forumowiczów (np. Raziel_3) zamierza sklejać modele kartonowe typu Olympic do końca życia :(.

Na koniec jeszcze kilka słów.
Kochani. Jesteśmy ZSZOKOWANI niektórymi wypowiedziami (tutaj nie podamy nicków). Chodzi o zapoczątkowanie nowej ery w modelarstwie kartonowym. Co Wy wypisujecie. Jeszcze trochę i co nie którzy z Was zaczną odmierzać czas... to co było przed 15 kwietnia 2012 i to co jest teraz. Jaka nowa era modelarska? Sklejaniem modeli kartonowych zajmujemy się od 20-30 lat. Wiele w tym czasie sie zmieniło. W modelarstwie kartonowym również. Świat poszedł mocno do przodu. Nastała era komputerów i internetu. Wydawane kartonówki z roku na rok są coraz lepsze i tego nie da się zatrzymać. I bardzo dobrze. To co Wam wstępnie zaprezentowaliśmy - to proste pomysły ułatwiajace sklejanie modeli,dające całkiem przyzwoite efekty końcowe, których nam ciągle brakuje w wydawanych modelach kartonowych. Ot i cała filozofia. Żadne odkrywanie Ameryki, ani lot na Księżyc. Za jakiś czas pojawią się pewnie na forum inne osoby, które zaproponują Wam zupełnie nowe "odkrywcze technologie" sklejania modeli kartonowych. Jak to już Jarod w jednym z wątków napisał.....nie chwalcie dnia przed zachodem. Czeka na Was na prawdę jeszcze wiele fascynujących modeli do sklejenia. Prosimy Was - wyluzujcie troszeczkę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-04-12 21:00  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

hej, ale ja z tym sklejaniem do końca życia żartowałem. :) Poza tym jeżeli mówimy o odmierzaniu czasu to trochę wchodzą niektórzy w paradę awiacji, ponieważ podobno (chodzą takie słuchy) w Polsce czas mierzy się przed tym i po tym co wydarzyło się 10 kwietnia roku pamiętnego. ;) (żart)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-04-12 10:40  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Extra Model   

SZKUTNIK napisał:
Czeka na Was na prawdę jeszcze wiele fascynujących modeli do sklejenia.

Jest już zapowiedź Hiei z GPM a jest dopiero kwiecień.

--
www.extramodel.pl

 
19-04-12 12:18  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mini napisał:

> Jest już zapowiedź Hiei z GPM a jest dopiero kwiecień.
>
> --

Skąd ta informacja, bo nic nie mogę znaleźć?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-04-12 14:03  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Extra Model   

Zdjęcie sklejonego Hiei jest zamieszczone na okładce jednej z ostatnich nowości (Avro 504K).
A to nie koniec.

--
www.extramodel.pl

 
19-04-12 18:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mini, czy mógłbyś wrzucić zdjęcie tego Hiei z okładki, ale może w wątku o nowościach GPM?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-04-12 00:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gwoli wytłumaczenia... Mój wpis o komitecie kolejkowym i liście miał mieć tylko i wyłącznie charakter rekreacyjno-rozrywkowo-żartobliwy. Przepraszam, jeśli nie wyszedł. I jestem wyluzowany. Śledzę tylko z wypiekami na twarzy ten wąt, bo mi w moim marynistyczno modelarskim życiu "Titek" towarzyszy odkąd pamiętam. I jeśli się uda wydać te modele to będzie dla mnie ogromne wydarzenie. Ale fakt, realia są różne... Już jedno słynne wydawnictwo zapowiedziało wydanie "San Francisco" i nic z tego nie wynika... Cóż, jak mawiali starożytni Grecy- pażywiom, pasmatrim. Powodzenia.

--

 
20-04-12 22:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

20) Ringo i inne gry po raz drugi (Sprudin) - Na wielu fotografiach, rysunkach i planach widać na słonecznym pokładzie Titanic'a zaznaczone miejsca do gry SHUFFLEBOARD <><>
Shuffleboard jest nadal bardzo popularną grą wśród pasażerów na statkach wycieczkowych.Tak twierdzą: Bruce Baveridge, Ralph Currell i cała reszta anglojęzycznych shiplovers'ów. My ze Wschodniej Europy podchodzimy do tego stwierdzenia bardziej sceptycznie. Nie znamy polskiego odpowiednika tej gry. Nie mamy bladego pojęcia, czy na polskich transatlantykach również grywano w shuffleboard. Może któryś z forumowiczów ze starszej młodzieży grał w coś podobnego na podwórku lub na pokładzie polskich statków i pomoże nam ustalić polską nazwę tej gry.

21)Żart rekreacyjno-rozrywkowy (vansen) - żarcik w porządalu, udał się. Chłopcy na forum zaczęli za bardzo się rozkręcać i trzeba było zwrócić co niektórym uwagę, by nie odbiegali zbytnio od tematu. Co do słynnego "San Francisco". Cóż. Na szczęście nie jesteśmy słynnym wydawnictwem. My w ogóle wydawnictwem nie jesteśmy. Ale rzeczywiście... pożyjemy zobaczymy. Już raz siła najwyższa namieszała w naszym projekcie - stąd opóźnienie. Mamy nadzieję, że limit nieszczęść w stosunku do nas został całkowicie wyczerpany.

22) Nie chwalcie dnia przed zachodem (Jarod, mini) - Minęło zaledwie kilka dni gdy Jarod wypowiedział te słowa, a GPM zapowieda kolejny świetny model - okręt HIEI. Sami widzicie ile ciekawych modeli kartonowych czeka na Was. Adrian podejrzewa, że Darecki IV jest autorem tego cuda. My też podejrzewamy, że sam Darecki IV maczał w tym palce :). Bardzo nas cieszy, że inni projektanci (Jarod, Darecki IV, Jurgen i inni) włączają się do dyskusji nad projektem jednostek typu Olympic. Wierzymy, że zaowocuje to w przyszłości kolejnymi coraz lepszymi kartonówkami jednostek pływających.

23) Propagowanie modelarstwa kartonowego wśród młodzieży (antoni.o, jaakko) - Chłopaki, wielki szacunek dla WAS. Widać są w Polsce jeszcze szkoły gdzie można się czegoś pożytecznego nauczyć. Załoga SZKUTNIKA całym sercem popiera takie akcje. Możemy powiedzieć Wam z marynarska - TAK TRZYMAĆ!. W przyszłości postaramy się sprawić małą niespodziankę tym wielkim śmiałkom, co chcą sklejać nasze modele.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-04-12 23:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam !

Niezmiernie cieszy mnie ta zapowiedź. Na takie opracowanie, w szczególności Titanica czekałem. Jestem pełen podziwu i szacunku dla Waszej pracy. Cierpliwie czekam na premierę modeli :-)

Pozdrawiam serdecznie !

 
26-04-12 15:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Przyłączam się w pełni do uznania kolegów dla tego pięknego projektu.
Przyznam jednak, że bardziej ucieszyłby mnie tej klasy projekt M/S Batory.
Ważne jednak, że wszystko idzie w dobrą stronę.
Pozdrawwiam.

--

 
27-04-12 18:31  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Hej Wam.
Tak się składa, że wpadł mi w ręce ostatni numer Modelarstwa Okrętowego i przeczytałem w nim artykuł o modelach Titanica. No i się zorientowałem, że autorem artykułu jest
Szkutnik i Zdzisław Woliński (uuuuu..... Radom górą), czyli ta sama
załoga Szkutnika co przygotowywuje modele kartonowe.
Hoho widać, że to nie lada ekipa, skoro publikują ich artykuły w tak poważnym czasopiśmie;)
Obeznanie w temacie, fachowość i samo podejście do tegoż tematu godna podziwu, tak trzymać
PS: Też czekam z niecierpliwością na modele

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
28-04-12 02:37  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

24) Artykuł w Modelarstwie Okrętowym po raz drugi (madteam19) - Napisaliśmy ze Zdzisławem kilka zdań na temat planów i modeli Titanic'a. Syjkowi tekst na tyle się spodobał, że wziął te nasze wypociny, wydrukował i opublikował w kwietniowym numerze MO. Ot i cała historia. A czasopismo......... jak najbardziej poważne ;)

25) Kolejne modele kartonowe ze znaczkiem SZKUTNIK (dzidek... i pozostali). Zdetalizowany model kartonowy statku pasażerskiego M/S "Batory" całkiem niedawno wypuścił na rynek Mały Modelarz. Obawiamy się, że temat Batorego został niestety zamknięty na najbliższych kilka lat :(. Ale wszystko idzie w dobrą stronę :)).

Od momentu umieszczenia na forach zapowiedzi modeli statków typu Olympic, zgłosiło się do nas kilka osób wyrażając chęć współpracy. Są wśród nich także projektanci kartonówek. Bardzo nas cieszy fakt, że coraz więcej osób chce pobawić się w modelarstwo okrętowe razem z nami. Na razie prowadzone są bardzo luźne, niezobowiązujące rozmowy. Ciężko jest nam w tym momencie cokolwiek konkretnego Wam powiedzieć. Nie chcemy Wam zbyt dużo naobiecywać. Nie mniej bierzemy pod uwagę możliwość zaprojektowania dla Was kolejnego modelu kartonowego, być może będzie to kilka modeli. Na razie nie wiemy, jak dużym zainteresowaniem wśród modelarzy kartonowych cieszą się dobrze zdetalizowane modele jednostek cywilnych i żaglowców. Wydawcy modeli kartonowych zbytnio nie rozpieszczają miłośników tego typu jednostek. Może nam uda się przynajmniej częściowo wypełnić tę lukę. Proponujemy nastepujące skale dla modeli kartonowych:
skala 1:200 - statki towarowe i pasażerskie
skala 1:100 - żaglowce
skala 1:50 - jednostki pomocnicze (holowniki, statki rybackie, ratownicze,pożarnicze,badawcze, szkolne itp.)

I tutaj wielka prośba do Was. Aby poznać Wasze oczekiwania prosimy wszystkich chętnych o przysyłanie na adres mailowy: krzysztofpodgorniak@wp.pl propozycji modeli (maksymalnie 5 pozycji), które chcielibyście w przyszłości skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Pozwoli nam to zorientować się bardziej w temacie, poznać Wasze modelarskie marzenia. Prosimy nie wypisywać swoich propozycji na forum. Ten wątek poświęcony jest jedynie statkom pasażerskim typu Olympic. Na maile od Was czekamy przez miesiąc, do końca maja 2012 roku. 1 czerwca 2012 opublikujemy listę najbardziej pożądanych przez Was modeli kartonowych, no i zobaczymy wspoólnie co można dalej z tym fantem zrobić. Czekamy na Wasze propozycje.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
05-05-12 11:51  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam
Oho - jakiś mały zastój w temacie. Wysłałem do Was na priva swoje propozycje modeli, które chciałbym skleić razem ze Szkutnikiem. Bardzo mnie ciekawi jak wygląda obecnie sytuacja. Czy moglibyście zdradzić kilka szczegółów dotyczących przyszłych projektów modeli kartonowych?

--

Post zmieniony (05-05-12 12:05)

 
05-05-12 14:54  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jak będzie jakiś testowy żaglowiec do sklejenia to jestem chętny. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
05-05-12 18:17  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

26) Testerzy modeli żaglowców (Patryk.K) - Bardzo nam miło, że chcesz pobawić się w testera naszych modeli. Szkoda, że do tej pory nie przysłałeś swoich propozycji modeli, które chciałbyś razem z nami przetestować :(. Masz szansę nadrobić tę zaległość do końca maja. Jak trafi się nam do testowania jakiś żaglowiec na pewno się z Tobą skontaktujemy. Masz na to nasze słowo.

27) Ankieta (madteam19) - Ciekawość to pierwszy stopień do piekła jak mówi przysłowie. A tak już całkiem poważnie. Ankieta - modele ze znaczkiem SZKUTNIKA, cieszy się wród forumowiczów średnim zainteresowaniem. Troszkę nas to dziwi. Taka duża ilość wejść na forach na naszą zapowiedź, a odzew na priva raczej dość mizerny. A może po prostu....... tak mocno zdetalizowane kartonowe modele jednostek pływających oparte w głównej mierze na dokumentacji stoczniowej nie są potrzebne na rynku modelarskim? Do tej pory zagłosowaliście w sumie na 34 jednostki. Nie chcemy obecnie zdradzać Wam więcej szczegółów na ten temat, by niczego nie sugerować osobom, które jeszcze nie podały swoich propozycji. Dotychczasowe propozycje są ciekawe, warte przemyślenia i bardzo zróżnicowane tematycznie. Żadna jednostka przez Was zasugerowana do tej pory nie uzyskała znaczącej przewagi nad pozostałymi propozycjami. Czekamy na dalsze Wasze sugestie do końca maja 2012r.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-05-12 19:11  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
males13   

Hmm... Imponujące, bardzo, lecz szkoda, że tak mały nakład, czy w przypadku dużego zapotrzebowania dałoby radę zwiększyć ten nakład? Wiadomo już kiedy planowana jest "premiera" modelików?

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
15-05-12 19:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
males13: Nakład modeli jest wystarczający. NIE PRZECZYTAŁEŚ dokładnie wszystkich wypowiedzi w tym wątku. Odpowiedzi na Twoje pytania już padły.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-05-12 20:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


SZKUTNIK, ja już swoją wieżę wydałem, a co z Twoimi pływadłami?

To żart oczywiście. Dopiero dziś (kątem oka obserwując dzieciaki robiące maga bałagan w domu) znalazłem trochę czasu żeby się nieco zagłębić w dyskusje na forum. Gratuluję zaangażowania i profesjonalizmu, niesamowite przygotowanie tematu, chylę czoła. Ja pod tym względem może jeszcze nie poległem, ale zbyt często spaliłem temat poddając się emocjom. No cóż taki już jestem, ale Wam chłopaki już gratuluję. Szkoda tylko że w jednym miałeś rację - najpierw uchy i achy i deklaracje, a później wydruki leżą i się kurzą. Nic niestety na to nie poradzimy, a jak nie uda się zarazić trochę młodego narybku tą jakby nie było pożyteczną pasją, to będzie tylko gorzej.

Tak czy inaczej powodzenia w dalszej pracy, ja się nie deklaruję co do zakupu bo i tak nie miałbym kiedy go skleić, ale temat obserwował na pewno będę i kibicował serdecznie!

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
22-05-12 16:53  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Przypominamy.....pozostało już TYLKO 10 DNI do nadsyłania propozycji modeli kartonowych, które w przyszłości macie szansę skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Czekamy na Wasze głosy do północy 31 maja 2012 roku.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-05-12 11:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
belmi   

Czy ktoś wyda ORP Bałtyk

 
23-05-12 12:14  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Cicho marzę: Gustloff.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-05-12 12:16  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Mi by wystarczył porządnie wydany nasz "Gryf".

 
23-05-12 12:25  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Witam,Pierwszy statek zbudowany po wojnie w Polsce, czyli rudowęglowiec SS Sołdek,pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-05-12 12:40  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Normandie - chyba najpiękniejszy.

 
23-05-12 13:39  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Panowie i Panie: propozycje miały być na priva a nie w wątku. Wcześniej juz o tym wspomnieliśmy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-05-12 13:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Co tam na priva, to przecież tylko marzenia:) My tylko głośno myślimy:)))

 
23-05-12 13:55  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Maverick: O niespełnionych marzeniach modelarskich już jeden wątek na konradusie jest - Prośba do projektantów...., czy coś takiego. My natomiast chcemy spełnić modelarskie marzenia (przynajmniej część). Dlatego prosimy o głosowanie na priva (maksymalnie 5 propozycji) - tylko te głosy będą brane pod uwagę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-05-12 14:29  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ok!:) Już smaruję maila:)))

 
01-06-12 13:13  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Witamy serdecznie. Mamy dziś 1 czerwca - Dzień Dziecka . Zgodnie z obietnicą chcemy Wam przedstawić wyniki naszej ankiety. Przez cały miesiąc mogliście wysyłać na nasz adres propozycje modeli, które w przyszłości chcecie skleić razem ze SZKUTNIKIEM. Wszystkim osobom, które przysłały do nas maile z propozycjami modeli serdecznie dziękujemy. Udało nam się poznać Wasze marzenia modelarskie - no może nie wszystkie, ale znaczną część na pewno. Teraz już wiemy jakich modeli oczekujecie od wydawców modeli kartonowych.
Zaznaczyliśmy na wstępie, że w kręgu naszych zainteresowań znajdują się generalnie żaglowce i statki. Tego typu jednostki są najbliższe naszym sercom.Mimo "ostrzeżenia" :) wielu z Was przysłało do nas propozycje modeli okrętów wojennych.
W sumie zaproponowaliście razem 107 obiektów pływających, z czego tylko 64 jednostki zostały zklasyfikowane. Reszta (43pozycje) to okręty wojenne bez ożaglowania.
Podsumowując wyniki ankiety stwierdziliśmy, że interesują Was głównie "pływadła" o dużych gabarytach. Tematycznie propozycje są bardzo zróżnicowane. Są wśród Was zarówno miłośnicy dużych żaglowców jak i statków pasażerskich. Troszeczkę mniejszą grupę zwolenników mają jednostki pomocnicze i statki towarowe.

W poszczególnych skalach najwięcej głosów zebrały jednostki:
skala 1:200 - statek pasażerski"WILHELM GUSTLOFF"
skala 1:100 - fregata "DAR POMORZA"
skala 1:50 - jednostka ratownicza (luźne propozycje: Kapitan Poinc, SAR 3000, R-27, R-17)

Pierwsza dziesiątka w KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ prezentuje się następująco:
BATORY/PIŁSUDSKI II USS CONSTITUTION II DAR POMORZA II SOVEREIGN OF THE SEAS II STATEK RATOWNICZY II STATEK TYPU LIBERTY II STEFAN BATORY II VASA II WILHELM GUSTLOFF II ZAWISZA CZARNY II

Sami widzicie - rozpiętość tematyczna Waszych propozycji jest bardzo duża. Patrząc na
pierwszą dziesiątkę modeli od strony technicznej (dostępność planów, fotografii, literatury, itp.) najtrudniej będzie zgromadzić dobrą dokumentację dla opracowania modeli: statku
pasażerskiego "WILHELM GUSTLOFF" i żaglowca "SOVEREIGN OF THE SEAS". W
pozostałych przypadkach z dotarciem do dokumentacji nie powinno być większych problemów :-).
Zastanawia nas bardzo duża ilość nadesłanych przez Was propozycji modeli okrętów. Uważaliśmy do tej pory, że kto jak kto, ale miłośnicy okrętów nie powinni mieć większych powodów do narzekań. Wydawcy kartonówek co chwilę wypuszczają na rynek nowe modele okrętów. Z ankiety wynika......., że wcale tak super z okrętami nie jest, jak nam się do tej pory wydawało. Warto by się nad tym tematem głębiej zastanowić.
W najbliższym czasie przejrzymy zasoby naszych shiploverskich bibliotek. Przeanalizujemy dokładnie zgromadzone materiały i postaramy się opracować dla Was kolejne modele kartonowe. Jesli zajdzie konieczność poprosimy o pomoc w uzupełnieniu dokumentacji innych shiploversów.

Czekamy na Wasze dalsze komentarze.

Pozdrawiamy SZKUTNIK

Post zmieniony (01-06-12 13:26)

 
01-06-12 13:32  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zawsze sie zastanaiwłem co ludziska widzą w tych "giermańskich" czy to pojazdach czy okrętach. Dla mnie brrrr choć nieśwaidomie dostałem w prezencie takiego jednego i pewnie będę musiał skleic toto co by żonka radość miała:-)
Ale z gustami się nie dyskutuje, skoro większość to większość :-)
Pozdrawiam i zyczę powodzenia

 
01-06-12 13:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No nic, poczekam na drugą dziesiątkę:)))

 
01-06-12 14:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Witam,w której dziesiątce jest Sołdek?,pozdrawiam ceva

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-06-12 14:26  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"SOVEREIGN OF THE SEAS" jest jak dla mnie strzałem w dziesiątkę, ponieważ brakuje tak pięknych jednostek wśród kartonówek. Szczególnie relacja Doris pokazuje jak piękny jest żaglowiec. Trzymam kciuki, aby kiedyś ten model pojawił się w sklepie :)

 
01-06-12 14:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

A jakiś trawler? Krzysiek, Ty wiesz... :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-06-12 15:12  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
cfemar   

Jako modelarz i instruktor harcerski to gdybym tak dostał w swe łapki Zawiszę I i Zawiszę II bym był w niebie ...:-) hehe

 
01-06-12 18:23  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
AC   

Takie gdybanie życzeniowe ma tylko wtedy sens, jeżeli znane są zamierzenia wydawcy, na jaki rynek jest skierowany. Czy np : krajowy czy również zagraniczny. Jak rozumiem wybór Titanica, nie był przypadkowy, bo ten temat daje duże szanse na sprzedaż w wielu krajach. Więc cała ta heca z propozycjami , jest niepotrzebna. Należało by zadać pytanie: jak byś miał wybór zbudowania znanej i popularnej jednostki zagranicznej, to jaką byś wybrał?.Przy takim założeniu cały plebiscyt polegałby na wybraniu z jakiejś puli znanych powszechnie konstrukcji, ale w wersji top. Wtedy, praktycznie wszystkie ..polskie” propozycje odpadają z racji swojej znikomej popularności w kręgach modelarzy zagranicznych. I myślę, że na tym się skończy, bo daje to największe szanse na spopularyzowanie i umiejscowienie się na rynku międzynarodowym. Szanse, może by miały jeszcze Dar Pomorza, lub Błyskawica, no może Batory, ale to już chyba wszystko. Dlatego czekam spokojnie na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu z niemiłym przeświadczeniem, że będzie to znowu temacik zagraniczny.
PS. W temacie ,,polskim” stawiał bym na Błyskawicę w skali 1;100. Ten temat daje dużą możliwość tworzenia nowych wersji.

 
02-06-12 12:06  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpisy. Kilka słów na gorąco.......................

Maverick: No i się doczekałeś :))) Pierwsza dwudziestka w kolejności alfabetycznej: Batory/Piłsudski - USS Constitution - Cutty Sark - Czarna Perła - Dar Pomorza - Fryderyk Chopin - Golden Hind - ORP Iskra I - Queen Mary - Regulus - Santisima Trynidad - Sołdek - Sovereign of The Seas - statek ratowniczy - statek typu Liberty - statek typu Victory - Stefan Batory - Vasa - Wilhelm Gustloff - Zawisza Czarny II.

dokker: co do "germańskich" jednostek - nie mieliśmy żadnego wpływu na wynik ankiety. A o gustach się nie dyskutuje......

Borek: "Sovereign of the Seas" - piękny żaglowiec. Niestety nie zachowało sie zbyt wiele z dokumentacji stoczniowej tej jednostki. Może kiedyś, kto wie..............................

ceva: jak widzisz "Sołdek" znalazł się w drugiej dziesiątce propozycji. Szkoda, że nie wziąłeś udziału w ankiecie. Była szansa na lepszą pozycję tego przepięknego rudowęglowca. Cóż..... wcześniej czy później zapewne doczekasz się tego modelu w sprzedaży ;-)

Patryk.K: najwyższe noty z jednostek rybackich zebrał "Regulus". Rzeczywiście przydało by się nowe komputerowe opracowanie tego modelu. Innych również.

AC: dla Ciebie szczególne podziękowania za wpis. W końcu jakieś słowa krytyki (nie licząc kosy od Adriana). Coś nam się wydaje, że nie przeczytałeś uważnie wcześniejszych wpisów. Masz rację - wybór Titanic'a nie był przypadkowy (wystarczy przeczytać pierwszy wpis w tym wątku). To od niego wszystko się zaczęło i na nim miało się wszystko zakończyć. Sytuacja uległa jednak zmianie. Zgłosiły się do nas osoby, które wyraziły chęć wspólnej zabawy przy projektowaniu modeli kartonowych. Szkoda marnować taki potencjał. Po to stworzyliśmy ankietę by dowiedzieć się co Was interesuje najbardziej. Ankieta specjalnie była przeprowadzona poza forum, by nikomu niczego nie sugerować. Czysty żywioł. W swojej wypowiedzi wspominasz o zamierzeniach wydawcy, źle postawionym pytaniu, rynek krajowy, rynek zagraniczny itp. Strasznie dużo "polityki i ekonomii" w tym co piszesz. SZKUTNIK to grupa shiploversów, która w wolnym czasie relaksuje się między innymi sklejaniem i projektowaniem modeli kartonowych. Traktujemy to jak dobrą zabawę. Modelarstwo to nasze hobby. Nie zastanawiamy się nad globalną sprzedażą modeli kartonowych, ani nie przygotowywujemy biznes planów z tym związanych. Zawodowo nas to nie interesuje. Co do "polskiego" tematu to nie jest chyba aż tak źle, skoro w przeprowadzonej ankiecie w pierwszej dwudziestce znalazło się 9 polskich propozycji modeli. W pierwszej kolejności postaramy się zebrać wystarczające materiały dla opracowania najwyżej notowanych propozycji modeli czyli: Dar Pomorza, Wilhelm Gustloff i jakaś jednostka ratownicza.

Pozdrawiamy
SZKUTNIK

Post zmieniony (02-06-12 20:31)

 
02-06-12 14:12  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Szkutnik, można było ankietę podzielić na różne kategorie np.: żaglowce, wojenne , pasażerskie itp. i wtedy wybrać z każdej kategorii po trzy okręty. No ale i tak super, że chcesz wydać takie tematy:) Oj dużo pracy przed Wami:)

 
06-06-12 18:28  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jestem zainteresowany modelem HMT " Olympic " ,czy model jest już zaprojektowany a data jego wydania jest już ustalona ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024