FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
27-12-12 19:56  Odp: [R] Hiszpańska dziewczyna, czyli fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki za wskazówki. Biję się w moje męskie piersi, że jeśli chodzi o kolor linek - rzeczywiście nieco się zagapiłem. Popatrzyłem dziś na harmatę w świetle dziennym próbując zrozumieć swoje gapiostwo i właściwie tak jasnej barwy, jak na fotkach, te linki nie mają. To jest, w co może trudno uwierzyć, nić beżowa:) Jednakowoż słuszne są uwagi, że można ją przyciemnić, co też uczynię. Dzięki.

Borek – „liny”to w rzeczy samej nici bawełniane. Nasączone bcg i przejechane paluchami dla zniwelowania włosków. Te najcieńsze – to jakiegoś producenta, którego nie pomnę. Natomiast udało mi się ostatnio kupić nieco grubsze nici właśnie Ariadny i rzeczywiście są niezłe. Bałem się jednak ich użyć przy harmatach, bo uznałem, że są zbyt grube.

Nici nie skręcam. Ropewalk to jest coś, co na pewno kiedyś będę musiał sobie sporządzić. Ale to chyba kiedyś, w czasach, gdy czas na modelowanie nie będzie wyrywany z tych nielicznych chwil, gdy jestem w domu i gdy jestem w stanie w ogóle cokolwiek zrobić:). Zresztą na tą chwilę i przy tej skali - splot na tak cienkich niciach to temat bardziej do rozmowy a niż do oglądania, bo go nie widać ludzkim okiem:). A do grubszych mam właśnie Ariadnę.

Pozdrawiam

 
27-12-12 20:01  Odp: [R] Hiszpańska dziewczyna, czyli fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Włosków można się pozbyć przeciągając linkę w wosku pszczelim i następnie opalając nad świeczką.
Co do lin, to oczywiści Twój model. Ja ropewalka zrobiłem w dwie godziny. Różnica jest widoczna nawet przy tej skali. Jeżeli się chce mieć nić takiej grubości jak firmowa, to ja taką rozplatam i skręcam na nowo. Nie powiem, jest to czasochłonne jednak, ale efekt widać :)

 
27-12-12 20:32  Odp: [R] Hiszpańska dziewczyna, czyli fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Borek, ale po co tarzać w wosku i później opalać nad świeczką? Wiem,że jest taki sposób. Ale zamoczysz w bcg nitkę, poprzeciągasz paluchami i masz to samo:).

Co do ropewalka - kusisz:) 2 godziny powiadasz. Teraz będę się musiał bliżej zainteresować:).

 
27-12-12 20:40  Odp: [R] Hiszpańska dziewczyna, czyli fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Temat ropewalku był w internecie wałkowany setki razy, ja jednak pokazałem swój tutaj:
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=536&t=45468

Jest on prosty, nie wymagający silników, zębatek. Co prawda może i jest trochę prymitywny, ale spełnia swoje zadanie znakomicie - masz tam przykłady moich linek. Czas wykonania 5 godzin jaki napisałem tam to z przerwami na piwko :)
Co do BCG muszę potestować. Ja rozrabialem wikol z wodą i też likwidował włoski dopóki się linki nie przeciągneło przez blok - wtedy na nowo się mechaciła.

 
27-12-12 20:47  Odp: [R] Hiszpańska dziewczyna, czyli fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki za link, idę oglądać:). Wikolu też próbowałem, ale nie szło mi za dobrze. Z bcg jest łatwiej. Poza tym, jak już jest raz wypieszczone w bcg, to możesz przeciągać przez bloczki do upadłego. Dodatkowo nitka dostaje takiej fajnej elastyczności i lepiej się układa. Spróbować polecam, a nuż się spodoba:).

 
14-02-16 09:56  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Kilka lat pozostawiło na Leosi ślad czasu, potrzebna była jej zatem wizyta w Spa:).

Przemalowałem na „bardziej złoty” wszystkie listwy ozdobne.



Po dojściu do rufy uznałem, że tu trzeba jednak zrobić trochę więcej.
Z modeliny ulepiłem nowe ozdoby. Trochę stresu przy usuwaniu starej wersji było, ale poza pociachanym paluchem, strat na modelu nie odnotowano – a to najważniejsze:).
Ozdoby zacząłem od Meduzy – Gorgony, której głowa otoczona była wężami.



Aniołki poszły już gorzej – co z jednej strony ulepiłem, to z drugiej się rozlazło. Wyszło jak wyszło i lepsze nie będą. To dość trudne elementy. Wychodzi na to, że lepiej wychodzą mi potwory:)



Problemem było trzymanie tych „rzeźbionych” elementów. Przy kolejnych, nakleiłem pasek modeliny na papier śniadaniowy, i na nim „rzezałem”. To był strzał w dychę. Prace od razu ruszyły z kopyta.



Wypieczone elementy pomalowałem i ułożyłem na nowym tle. Podcieniowałem i porównałem do wersji poprzedniej.





Dodałem listwy i zamontowałem całość do rufy.



Dobry początek na powrót został zrobiony.
Teraz muszę podobnie zrobić medalion z nazwą okrętu i zmienić „rzeźby” w dolnej części rufy i na bocznych wykuszach, a potem przechodzę na dziób, o czym będzie zapewne następnym razem.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
14-02-16 11:41  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Śliczne modelinki. Oby tak dalej, Lodzia coraz piękniejsza.

--

 
14-02-16 11:49  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacja !

 
14-02-16 13:10  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Dobrze, że Leocadia wraca. Rzeźby o niebo lepsze od starej wersji. A meduza przeraża;-)) Oby tak dalej.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
14-02-16 14:46  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

" Urlop sobie robię" "remont w chałupie" "baba krzyczy" .... Stek kłamstw Kolego!
Ręce łakną cięcia i klejenia! :) i proszę- kolejne "szmaty" zaraz rozwiesisz na "sznurkach"!
Podglądam,podglądam!

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024