FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-04-12 15:35  [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Antek zmęczył mnie do tego stopnia, że musiałem na jakiś czas odpocząć od kartonu. Zająłem się renowacją moich starych modeli plastikowych i to z niezłym skutkiem. Ale paluszki zatęskniły w końcu za kartonem, więc trzeba by coś pociąć skalpelem. An-2 na razie leży zakonserwowany na szafie i czeka, aż najdzie mnie ochota na kontynuację.
Na matę powędrowało niemieckie działko Flak 38 z Kartonowego Arsenału. Plan jest dosyć ambitny i zakłada budowę działka i ciężarówki Mercedes Benz L3000 z Modelika, oraz połączenie tego w całość. Działko będzie ustawione na skrzyni ładunkowej Mercedesa, ewentualnie w razie jakiś trudności zrobię je w wersji holowanej. Flak 38 był montowany na różnego rodzaju pojazdach kołowych i gąsienicowych, więc taka konfiguracja jest bardzo prawdopodobna. Najpierw skupmy się na działku. Na początek zabrałem się za osłonę i podstawę. Modelu nie retuszuję, bo będzie malowany na ciemnoszary kolor.



Na pierwszym zdjęciu widać toczoną lufę, którą kupiłem kiedyś do Luchsa z WAKu. Powinna pasować też do tego modelu, ale wstępne przymiarki pokazują, że jest trochę za mała. Trzeba będzie zrobić sobie samemu:)

--

Post zmieniony (22-07-12 19:05)

 
12-04-12 15:40  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zamontujesz ją na mercu to bedzie świetny zestaw. A więc zasiadajmy i oglądajmy postępy w klejeniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-04-12 18:18  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Siadam sobie obok i się pogapię co z tego wszystkiego wyjdzie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-04-12 18:37  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też zaglądam przez ramię. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-12 16:13  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mario1970   

Jasiek . Tak na przyszłość . Zerknij na podstawę za pomocą której wciągano flak na pakę w przypadku blitza, a potem na niej flaka stawiano
W tym wątku podanym niżej jest kilka pomocnych fotek.

http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=6252

--



 
16-04-12 18:08  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za link!

--
Pozdrawiam!

 
16-04-12 18:26  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zacny model się szykuje :) Jeden z najlepszych jakie sklejałem, problemów nie miałem absolutnie żadnych :) Powodzenia :D
PS. Jakby co to galeria mojego FlaKa jest pod avatarem

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
22-04-12 13:38  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Podstawa gotowa. Dodałem parę rzeczy od siebie, żeby bardziej ją uplastycznić. Z nitki zrobiłem imitację spawu, który biegnie wzdłuż całej podstawy. Wikolem pogrubiłem brzegi pokręteł przy podstawie. W ten sposób elementy robią się bardziej przestrzenne, co jest dosyć ważne przy malowanym modelu. Osłona też jest gotowa. Na podstawie zdjęć zmieniłem trochę układ nitów oraz dodałem oczka z drutu, które znajdowały się z przodu osłony. Obydwa elementy pomalowałem wstępnie pędzlem. Matowa farba uwydatni wszystkie niedoróbki. Po poprawkach i przeszlifowaniu drobnoziarnistym papierem ściernym pomaluję wszystko aerografem.
Przykładowe zdjęcia działka, na których się wzoruję:



A teraz moje wypociny:



--
Pozdrawiam!

 
22-04-12 15:48  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,znów Jasiek na antenie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-04-12 16:30  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednak trzeba przyznać, że drobiazgi wychodzą Ci super. Zaglądam co jakiś czas. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-04-12 20:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przy odpowiednio zrobionych zdjęciach (plener) można by pomyśleć, że podstawa jest tak samo prawdziwa jak na pierwszym zdjęciu. Świetna.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-05-12 11:52  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Podstawa w zasadzie jest gotowa, więc czas na dalsze postępy. Długo zastanawiałem się jak zrobić ryflowane podesty, jeśli można to tak nazwać. W końcu zdecydowałem się na wikolowe kropeczki. Kropeczki nakładałem dwa razy, bo po razie były mało widoczne. Po tej operacji pomalowałem fragment podestu, żeby sprawdzić efekt. Szału nie ma, ale przynajmniej podesty nie będą gładkie. Według projektu działko osadzone jest w podstawie na krążku o grubości 1 mm. Jeśli przykleiłbym je na stałe, to nie byłoby problemu. Ale osobiście wolę, żeby działko mogło się obracać, dlatego krążek obkleiłem paskiem kartonu o szerokości 3 mm. W ten sposób lepiej trzyma się podstawy i zmiana pozycji nie wiąże się z jego całkowitym wyjęciem.



--
Pozdrawiam!

 
05-05-12 20:14  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Dzisiaj ciąg dalszy moich zmagań z działkiem. Niby niewiele, ale trochę roboty miałem. Element na którym będą znajdowały się zapasowe magazynki przetłoczyłem wypisanym długopisem. Prawie nic nie było widać, ale po wstępnym malowaniu, przetłoczenia ujrzały światło dzienne. Dlatego warto bawić się w takie szczegóły, zwłaszcza gdy model ma być malowany.



Teraz trzeba tylko poprawić wszystkie niedoróbki widoczne pod warstwą matowej farby i ciągnąć budowę dalej.

--
Pozdrawiam!

 
05-05-12 21:59  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ejże,Jaśku.....................skąd wytrzasnąłeś taką wielką matę na prawdziwe działko?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-05-12 22:10  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przecież to fotomontaż.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-05-12 08:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tyś nie Jasiek, tylko Jachu Wielki :). A poważnie co kolejna odsłona to coraz niżej szczęka mi opada. PODZIWIAM !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-12 10:47  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zapewniam, że na żywo wygląda to dużo gorzej niż na zdjęciach. Mimo wszystko cieszę się, że moje skromne wypociny komuś się podobają. Budowa wciągnęła mnie do tego stopnia, że co chwila staram się coś dołożyć. Zrobiłem sobie osłonę lufy, oraz przymierzyłem na sucho osłonę całego działka. Na szczęście wszystko pasuję :)



--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 10:53  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Przy antku trochę przygasłeś ale przy tej zegarmistrzowskiej robocie nabierasz rozmachu. Finalnie pewnie mesio z flakiem jeszcze dioramy się doczeka.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
06-05-12 10:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Załatwcie mi mesia w tej skali, to pomyślimy nad dioramą :)

--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 12:59  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie wyszła ta podstawa a efekt spawu bardzo dobry i ciekawe wykonanie. Dobrze obrabia się karton po nasączeniu CA wystarczy delikatnie przeszlifować 800 na sucho i malowanie na gotowo.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
06-05-12 14:06  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cyjanoakrylem nasączam drobne, odstające elementy i niektóre łączenia wymagające mocnej spoiny. Co do większych powierzchni, to trochę obawiam się wyziewów. Kiedyś podrażniłem sobie oparami oczy, dlatego staram się ograniczać użycie toksycznych specyfików. Co nie zmienia faktu, że w niektórych przypadkach są niezastąpione.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 20:36  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Tempo trochę spadło, ale jakieś postępy są :)
Zrobiłem siedzisko strzelca. Siedzenie i oparcie pokryłem wikolem, żeby powstały delikatne fałdy, ale nie wyszło tak jak chciałem. W sumie nie jest źle, więc nie będę tego poprawiał. Kołyska działka też jest gotowa. Dokleiłem do niej osłonę i cały zespół pomalowałem, żeby wychwycić błędy. Okazało się, że wystarczy delikatny szlif, więc całość przymierzyłem na sucho do podstawy. Coraz fajniej to wygląda. Męczę też lufę, którą robię z wycinanki. Na zdjęciu widać jak duża jest różnica wymiarowa gotowej lufy z WAKu. Ciekawe czy to opracowanie nie trzyma skali, czy lufa jest za mała.



--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 21:19  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek, w Sumie oklejki siedziska i oparcia fotela pilota zgniotłem w kulkę, rozprostowałem i tak kilka razy a potem maznąłem kaponem przykleiłem takie fest wygniecione.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-05-12 21:23  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nawet fajny efekt.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 21:51  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ostoja to siedzenie wygląda jak żywe.

 
10-06-12 12:37  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Emocje po zlocie już opadły i akumulatory też naładowane, więc czas na małą aktualizację.
Dokleiłem osłonę na stałe. Wciąż pracuję nad lufą i magazynkami. Magazynki mają charakterystyczne przetłoczenia, które chciałbym zrobić. Na razie myślę jak to wykonać, żeby efekt był dobry, ale żeby się za bardzo nie narobić. Magazynki zrobię w większej ilości, ponieważ chciałem pokazać też otwarte zasobniki amunicyjne z magazynkami w środku, tak jak to widać na zdjęciach. Lufa włożona tylko na przymiarkę.



Równocześnie z Flakiem powstaje dwuwieżowa wersja 7TP która nie dawno wpadła w moje ręce. Niektórzy znajomi podpuszczali mnie, żebym zaczął budowę ponieważ mam już wersję jednowieżową, no to mają :) Zaraz zamieszczę relację z budowy 7TP. Zapraszam do obserwowania.

--
Pozdrawiam!

 
10-06-12 15:07  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ekstra działko.

 
24-06-12 15:24  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Długo trwało zanim wymyśliłem jak zrobić przetłoczenia na magazynkach, ale w końcu przyszło olśnienie i wystrugałem magazynki niewielkim nakładem pracy. Pomysły były różne, ale wszystkie strasznie pracochłonne. Ja zastosowałem metodę, którą kiedyś w dzieciństwie kalkowałem monety na kartce papieru, uzyskując trójwymiarowy rysunek. Tak samo postąpiłem z magazynkami. Z oryginalnej części zrobiłem szablon z naklejonymi kawałkami drutu. Na to kładłem cienką kartkę z wydrukowanymi korpusami magazynków i kalkowałem je ołówkiem na kartce. Powstałe przetłoczenia gruntowałem cyjanoakrylem, żeby w trakcie klejenia nic mi się nie pozapadało. Tak powstały magazynki :) Oczywiście można było je jeszcze bardziej uplastycznić, ale bez przesady. Do samego działka też dołożyłem parę elementów, które zostały pominięte w opracowaniu. Wszystko pomalowałem czarnym matem i po przeszlifowaniu niedoskonałości położyłem pędzelkiem ścieralny metal gun Humrola. Potem polerka i bardzo delikatne metaliczne przetarcia. Doszła tez osłona strzelca. Na razie niepomalowana.



--
Pozdrawiam!

 
24-06-12 16:29  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kombinowałeś, kombinowałeś i wykombinowałeś extra :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-06-12 21:23  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować pomysłu. Efekt bardzo dobry i dalej podziwiam detalizację tego przecież maleństwa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-06-12 09:45  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Jak skończysz Flaka to ruszasz z Mercedesem czy wracasz do dwuwierzowego 7TP?

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
30-06-12 11:48  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jak skończę, to wstawię galerię samego działka. A potem wszystkie siły i środki na 7TP :)
Z Mercedesem jeszcze się zastanawiam, ale na razie to jedyna platforma dla mojego Flaka jaka chodzi mi po głowie.

--
Pozdrawiam!

 
30-06-12 11:51  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękniusi efekt z dobrym pomysłem,wkładamy do szufladki,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-12 12:05  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Albo skrzyniowego Chevroleta z WAK'u jako zdobycznego?

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
30-06-12 12:45  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dlatego później biorę się za 7TP. Będę miał czas na rozważenie innych opcji.

--
Pozdrawiam!

 
15-07-12 13:40  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Nadal bawię się z Flakiem :) Doszła podstawa celownika i jakieś ustrojstwo z tyłu działka. Sam celownik robię od podstaw, bo ten z opracowania dosyć mocno odstaje od rzeczywistości. Po usunięciu widocznych niedoskonałości pomalowałem działko aerografem w kolorze schwarzrgrau "39 - 43" z palety autentyków Model Mastera. Na kolor podstawowy naniosłem pigmenty imitujące przebarwienia i kurz. To na razie wersja wstępna. Po zrobieniu celownika i siatki na łuski pobawię się jeszcze śladami eksploatacji.



--
Pozdrawiam!

 
15-07-12 17:06  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jasiek, fajnie Ci to wychodzi. Powodzenia:-)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-07-12 19:48  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pasowalismy tego Flaka do Krystianowego LWS'a. Ciekawy zestaw wyszedl :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-07-12 18:39  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Wstawiam parę fotek z budowy celownika i siatki na łuski i zaraz ruszam z galerią. Celownik to całkowita samoróbka na podstawie zdjęć. Łapacz łusek to też własna robota. W tym wypadku z braku materiałowej siatki musiałem użyć siateczki mosiężnej, która została odpowiednio docięta i wyprofilowana tak aby pasowała do stelaża z drutu. Po malowaniu nie rzuca się za bardzo w oczy, że nie jest z materiału. Niestety zjadło mi zdjęcia z procesu formowania siatki i mogę pokazać tylko stelaż.



--
Pozdrawiam!

 
22-07-12 19:04  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ponieważ wszystko jest już gotowe i pomalowane, więc czas na galerię końcową. Wózka jezdnego nie robię, bo nie jest mi do niczego potrzebny. Tak jak pisałem wcześniej; działko będzie na jakiejś ciężarówce. Nadal preferuję Mercedesa L3000 z Modelika, ale być może zmienię zdanie. Teraz zabieram się za dwu wieżowego 7TP i dopóki go nie skończę Flak 38 postoi sobie na podstawce z drzewkiem. Zapraszam do galerii:



--
Pozdrawiam!

 
22-07-12 20:05  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,oglądałem paluszkami ,skala duża, ale model malutki, bardzo ładny efekt końcowy i dioramka,tylko szkoda ,że obsługa zamiast obserwować i zwalczac wrogi sprzęt ,gdzieś tam sie zabunkrowała ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-07-12 20:06  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Zaprawdę powiadam Ci Jasiek,pięknego flaka wydziergałeś.Cud,miód i orzeszki.Bardzo podoba mi się brudzing.Robiłeś pastelami czy też suchymi pigmentami?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-07-12 22:00  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Model brudziłem pigmentami MIGa. Dzięki za uznanie.

--
Pozdrawiam!

 
22-07-12 22:03  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Od poczatku budowy tego maleństwa śledziłem relację i byłem PEWIEN, że ,,coś z tego wyjdzie". I wyszło cudeńko. Szczerze gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-07-12 08:37  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyłączam się do zachwytów :-)

--


 
23-07-12 08:39  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować cierpliwości, umiejętności i precyzji.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-07-12 09:43  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jaśku, gratulacje! Piękny Flak. W realu widziałem tylko podstawę, ale z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że na żywo, model wygląda jeszcze lepiej.

 
23-07-12 22:04  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piękny model. Bardzo realistyczny. Moje gratulacje.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
25-05-13 18:36  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
heljodor 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękna robota .
podziwiam

 
26-05-13 11:43  Odp: [Relacja/Galeria] Flak 38 KA 1/25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chylę nisko sombrero przed kunsztem i precyzją wykonania!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024