FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-04-12 20:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przy odpowiednio zrobionych zdjęciach (plener) można by pomyśleć, że podstawa jest tak samo prawdziwa jak na pierwszym zdjęciu. Świetna.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-05-12 11:52  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Podstawa w zasadzie jest gotowa, więc czas na dalsze postępy. Długo zastanawiałem się jak zrobić ryflowane podesty, jeśli można to tak nazwać. W końcu zdecydowałem się na wikolowe kropeczki. Kropeczki nakładałem dwa razy, bo po razie były mało widoczne. Po tej operacji pomalowałem fragment podestu, żeby sprawdzić efekt. Szału nie ma, ale przynajmniej podesty nie będą gładkie. Według projektu działko osadzone jest w podstawie na krążku o grubości 1 mm. Jeśli przykleiłbym je na stałe, to nie byłoby problemu. Ale osobiście wolę, żeby działko mogło się obracać, dlatego krążek obkleiłem paskiem kartonu o szerokości 3 mm. W ten sposób lepiej trzyma się podstawy i zmiana pozycji nie wiąże się z jego całkowitym wyjęciem.



--
Pozdrawiam!

 
05-05-12 20:14  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Dzisiaj ciąg dalszy moich zmagań z działkiem. Niby niewiele, ale trochę roboty miałem. Element na którym będą znajdowały się zapasowe magazynki przetłoczyłem wypisanym długopisem. Prawie nic nie było widać, ale po wstępnym malowaniu, przetłoczenia ujrzały światło dzienne. Dlatego warto bawić się w takie szczegóły, zwłaszcza gdy model ma być malowany.



Teraz trzeba tylko poprawić wszystkie niedoróbki widoczne pod warstwą matowej farby i ciągnąć budowę dalej.

--
Pozdrawiam!

 
05-05-12 21:59  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ejże,Jaśku.....................skąd wytrzasnąłeś taką wielką matę na prawdziwe działko?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-05-12 22:10  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przecież to fotomontaż.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-05-12 08:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tyś nie Jasiek, tylko Jachu Wielki :). A poważnie co kolejna odsłona to coraz niżej szczęka mi opada. PODZIWIAM !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-12 10:47  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zapewniam, że na żywo wygląda to dużo gorzej niż na zdjęciach. Mimo wszystko cieszę się, że moje skromne wypociny komuś się podobają. Budowa wciągnęła mnie do tego stopnia, że co chwila staram się coś dołożyć. Zrobiłem sobie osłonę lufy, oraz przymierzyłem na sucho osłonę całego działka. Na szczęście wszystko pasuję :)



--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 10:53  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Przy antku trochę przygasłeś ale przy tej zegarmistrzowskiej robocie nabierasz rozmachu. Finalnie pewnie mesio z flakiem jeszcze dioramy się doczeka.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
06-05-12 10:56  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Załatwcie mi mesia w tej skali, to pomyślimy nad dioramą :)

--
Pozdrawiam!

 
06-05-12 12:59  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie wyszła ta podstawa a efekt spawu bardzo dobry i ciekawe wykonanie. Dobrze obrabia się karton po nasączeniu CA wystarczy delikatnie przeszlifować 800 na sucho i malowanie na gotowo.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024