FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-04-12 21:25  [G]Czołg ciężki Is 2
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam kolegów.
Kontynuując temat radzieckich czołgów ciężkich chciałbym przedstawić kolejny wóz - Is 2. Model wykonany z wydawnictwa "Modelik" , ma trochę elementów wyposażenia wnętrza kadłuba i wieży, ale AH to nie jest. Piękne wykonanie tego modelu prezentowała Mrówka, ale co mi tam, tak wygląda sowiecki panzer ulepiony przez Egona











Tak się prezentuje mój Is. Model sklejało się raczej bez większych problemów. Trudnym elementem jest wieża czołgu i tutaj trzeba uważać. Gąsienice ognikowe, wykonane z wydawnictwa, trochę "podrasowane". To chyba wszystko odnośnie modelu.
Pozdrawiam Egon

Post zmieniony (11-04-12 21:29)

 
11-04-12 21:31  Odp: Czołg ciężki Is 2
kari   

... gratulacje, na uwagę zasługuje :rdzawka, faktura odlewu, cięć nadlewek, brudzing,... no dobra, cały model jest "de best".
----------------------------------------------------------------------------

 
11-04-12 23:17  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
biket26   

Chciałoby się rzec - "Egon, klawo jak cho........" :). Co prawda osobiście gustuję w sprzęcie współczesnym, ale bardzo lubię podziwiać efekty końcowe wielogodzinnych zmagań z kartonem innych modelarzy. Dlatego nie mogłem się oprzeć pokusie skomentowania twojego dzieła. Model jak dla mnie bardzo realistyczny, dużo detali i własnej inwencji twórczej. Świetny !!!. Zresztą jak twoje poprzednie modele. Gratulacje i oczywiście powodzenia przy następnych projektach !!!!

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
11-04-12 23:45  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model bardzo ładny, można by rzecz - w Twoim, "Egonowym" stylu:-) Jednak rdza - o ile jest to rdza - to według mnie pomyłka. IS wygląda jak wrak odnaleziony po pięciu latach na polu, a nie jak maszyna z okresu działań wojennych. Faktury odlewu i spawy za to świetne:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-04-12 00:05  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Model cudowny ! A co do ewentualnej rdzy zgadzam się ze Stugiem, przecież te czołgi nie miały kiedy zardzewieć:) Chyba że to błoto, to wszystko ok :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
12-04-12 08:11  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-04-12 08:35  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

W założeniu to " rude" to ma być błoto i pył osadzający się na pancerzu, z rdzą nie lubię przesadzać, szczególnie w radzieckim sprzęcie, którego żywot bojowy był czasami krótki i rdza nie miała go kiedy nadszarpnąć. Mógłbym stonować przybrudzenia lakierem lub fiksatywą ale boję się o ruchome części. Tak załatwiłem sobie właz w ISU 122 robiąc go "stale zamknięty".

 
12-04-12 08:50  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetny model!

--
Pozdrawiam!

 
12-04-12 12:46  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Piekny Józek Ci wyszedł.Swoją drogą wiem,że ten pył na pancerzu w rzeczywistości wygląda inaczej.Ludzkie oko co innego,a oko aparatu co innego.My widzimy kolory trochę na opak niestety.Gratulacje za wnętrze,mnie się nie chciało z tym bawić,tak szczerze powiedziawszy.Spawy,faktura odlewu,cięte płyty-to jest to,co tygrysice lubią najbardziej.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-04-12 12:59  Odp: [G]Czołg ciężki Is 2
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny model, faktura, spawy, zacieki od ropy na zbiornikach. Brudzing może zbyt mocny, ale Mrówka może mieć rację, że inaczej to w rzeczywistości wygląda.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024