FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
11-04-12 20:45  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
skom25   

Efekt super, no właśnie i tu jest problem, Ty używasz suchych, ja mam coś takiego:



Rozsmarować na modelu tego się nie da, kredki mają konsystencję twardej świeczki.

 
11-04-12 21:35  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Thrawn , najgorsze jest to, ze forumowicze nie chcą/nie potrafią korzystać z zasobów Forum.
Taki dział istnieje, tylko nie jest to ułożone jak na 15 000 innych for zbudowanych na takim samym schemacie :-).
Na listwie tematy masz mała strzałkę,
kliknij na nią i zobaczysz różne działy , między innymi technika,
wpisz w okienko poszukiwane słowo np.: pastele

Temu właśnie służy wpisywanie przy zakładaniu wątków napisanie w kwadratowym nawiasie słowa-klucza.

Podczepianie wątków niczemu nie służy, bo w końcu mielibyśmy kilkaset podczepionych ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-04-12 21:38  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Niby tak ale jak przedmówcy już pisali można spróbować je rozpuścić w .....
i uzyskać coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=zn_zcVbmSD4
http://www.youtube.com/watch?v=huN5G4JMpBk
Wystarczy poszukać faktycznie )) Zależy też od modelu, który robisz zamierzasz robić itd
Ja na pewno bym tego nie wyrzucał tylko zamiast zastanawiać się co z tym zrobić najpierw zaczął bym budować model pomysły przyjdą z czasem )))
Ostatnio w modelarstwie przybyło tyle nowych technik i wynalazków, że trudno się w tym połapać, ale nie ma co stosować wszystkiego, a zależy to od modelu i koncepcji wykonania.

 
11-04-12 21:44  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Masz rację i nie masz racji. Wyszukując słowo dostajemy czasem wszystko i trzeba się przebić przez całą masę postów, które nic nie wnoszą bo można znaleźć chociażby
np "pastele - wujek google się kłania" lub inne komentarze i zanim człowiek dobrnie do tego właściwego posta to już ma to ....
Wiem sam szukałem nie raz. Nie mówię, żeby było jak na innych forach, ale czasem można coś przemyśleć i wnieść nową koncepcję nie małpując innych. Coś stworzyć własnego, a za razem czytelnego, ale nie zaśmiecajmy tematu.
Zaraz pewnie ktoś napisze, że się czepiam jak zawsze )))

 
11-04-12 23:00  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

skom25 - na Twoim zdjęciu to pastele olejne. Można je przyrównać do kredek świecowych /tłuste/ a pastele suche do kredy /sypkie/. Różnica w powłoce i pigmencie kolosalna. Powłoka olejnych "łuszczy się" a suchych "sypie" - łatwiej je rozcierać, cieniować i nakładać kolor na kolor. Olejne trudniej nakładać kolory ale są bardziej transparentne.

 
12-04-12 08:51  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No dobra, to skoro piszemy nadal w tym temacie to i ja dodam coś od siebie, choć leń jestem...

Skom, mam identyczne pastele i jak dotąd stosuje je do:
1. retuszu krawędzi (jak nie mam pod ręką odpowiedniej farbki, a kolor akurat pasuje), pod warunkiem jednak, że na koniec model jest lakierowany, lub zabezpieczony odpowiednim werniksem, bo jak pisał Ryszard ścierają się.
Ten prosty model jest własnie retuszowany szarą pastelą.
Fakt ścierania bywa zaletą jeśli się chce wycieniować kolor, ale trzeba bardzo uważać, bo jak skopiesz to nie da się jej całkowicie usunąć (olej)
2. Wykonywania fug w deskowaniu pokładu z obrzeży meblowych.
W tej relacji masz prosty eksperyment jak się do tego zabierałem.

Dokładnie tymi samymi pastelami.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-04-12 09:16  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
skom25   

Szkoda że okrętów nie kleje bo pomysł z fugami naprawdę fajny i chyba sporo prostszy niż wash farbami olejnymi. Co do retuszu to próbowałem kiedyś ale bardzo szybko scierał się z krawędzi, wole farbki.

 
13-04-12 21:49  Odp: [Pytanie] Pastele olejne- co można z nimi zrobić?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja powyższych pasteli używam właśnie do retuszu krawędzi a niekiedy i przetarć po szlifowaniu. Po prostu jestem leniwy i nie chce mi się monotonnie mieszać farb ;-) Z efektów jestem zadowolony. Kwestia gustu i wypracowanej techniki.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024