FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-04-12 19:51  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Poza tym co Jasiek napisał, to przecież jak są zainteresowani takim tematem mogą poprosić kol. Mariana by kontynuował swoją relację zarówno na sklejmy.com jak i tutaj. Na pewno nic się nie stanie, tylko rzeczywiście żadnych fachowych porad z tego forum raczej nie uzyska.

--

Post zmieniony (12-04-12 20:01)

 
13-04-12 10:47  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co do porad to nie był bym tego taki pewien, bo ludzie mają różne doświadczenie. Więc tak pochopnie tego nie piszcie.
Co do właśnie takich modeli może warto stworzyć tutaj coś by takie modele i na tym forum mogły zaistnieć. Oddzielny dział czy coś. By w przyszłości nie było niesnasek.
Forum się rozwinie i przybędzie użytkowników, a i modeli do podziwiania też.

 
19-04-12 06:51  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
marian89 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moze niech to bedzie jeden z pierwszych takich modeli na tym forum a niech administratorzy podejma ostateczna decyzje w sprawie tego modelu;) dolaczylem do tego forum z tego wzgledu iz widzialem tu wiele pieknych modeli okretow i myslalem ze czegos sie naucze bo jesli chodzi o modelarstwo to asem nie jestem;) wiele technik zauwazonych na tym forum moge wykorzystac u siebie a moze i komus przyda sie opis mojej pracy. Bede kontynuowal relacje a jezeli admini stwierdza ze nie beda zmieniac tematyki forum to usuniemy relacje;) pozdrawiam serdecznie.

 
19-04-12 15:03  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Moze i ja dorzuce swoje trzy grosze. Musze przyznac ze osobiscie spotkalem sie z podobnym podejsciem w Ottawie - przez pewien czas bylem czlonkiem klubu IPMS - poniewaz skupial on "modelarzy". Po jakims czasie jak zaczalem prezentowac swoje prace i okazalo sie ze to jest klub wylacznie dla modelarzy plastikowych - i wszedzie to podkreslaja. Jako ze ja zostalem przy swoim, pozegnalem sie z klubem i dalej sie zajmuje modelarstwem kartonowym. Doczekalem sie nawet artykulu na kanadyjskiej stronie IPMS odnosnie modelarstwa kartonowego: http://www.ipmscanada.com/Paperandcard/paperandcard.html. Jest moze troche tendencyjny - ale to jakis postep. W chwili obecnej lokalny klub (w stolicy) jest niemalze klubem emerytow - bo odstraszaja nowych czlonkow swoim podejsciem. Czy ja cos stracilem? Nie. Czy klub stracil? Na pewno nie polece go nikomu - wiec tak.

Modelarstwo to zajecie dla niewielu - poniewaz wymaga cierpliwosci i precyzji i nie jest wazne co jest uzywane do wyrobu modeli. I jest to dla wiekszosci hobby - czyli zajecie robione dla przyjemnosci. Stawianie sztucznych barier? Nikomu to nigdy nie wyszlo na dobre.

A odnosnie porad? Sam nauczylem sie kilku sztuczek od modelarzy plastikowych. Poza tym nie wszystkie modele tutaj prezentowane sa wykonywane w standardzie - sporo jest malowana, a stad juz krok do tego co kolega chce zrobic. W kwestii formalnej - wykonywany na podstawie kartonowego modelu...

Pozdrawiam i zachecam do kontunowania zmagan.

--

 
19-04-12 20:12  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
marian89 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Chciałbym kontynuować relacje z pracy na tym forum, ponieważ, tak jak już pisałem, chętnie się czegoś nauczę zwłaszcza od ludzi, którzy są chętni do udzielania porad ;)

Ale dość już dyskusji,
Dziś, w przerwie od robienia kadłuba powalczyłem trochę z "superstrukturą". Dużo nie zrobiłem ze względu na brak czasu ale udało się sklecić podstawę:



Wymyśliłem dziś patent na wykonanie ryfli na blaszce inaczej niż wyciskanie. Mój pomysł polega na tym aby natrasować na blaszce siatkę ryfli, dobrać koło zębate z odpowiednią średnica zewnętrzną i odpowiednią szerokością, potem przejechac kółkiem po blaszce "w te i we wte" w obu kierunkach i powinny nam wyjść piękne ryfle ;) Pisze powinny bo jeszcze tego nie testowałem.
Wpadłem na to testując kółka zębate do wytłaczania imitacji nitów. Nie wiem czy to plagiat czy nie, nie mowie tez, ze to tylko i wyłącznie mój pomysł, po prostu takie coś mnie dziś naszło:)

--

 
19-04-12 22:09  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Marian cieniutko widzę te ryfle z kółka zębatego ale próbuj do odważnych świat należy. Nadbudówkę będziesz jeszcze oklejał czy tak zostanie?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
20-04-12 00:01  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam.nadbudówka trochę kosmata,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-04-12 04:46  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
marian89 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witku, na moim modelu ryfle sa dosyc duze wiec moze sie udac, choc wszystko sie moze wydarzyc :D Natomiast nity taka metoda robi sie swietnie. Przy Titanicu robilem nitowanie blach na kominie i wyszlo to bardzo ladnie. A co do nadbudowki to szczerze mowiac ostatnia moja koncepcja wziela w leb przez zastosowany material i musze wykombinowac coś innego. Póki co to nadbudówka bedzie podstawą do prowadzenia dalszych prac. Mysle o laminacie, PVC lub PS. Czas pokaze:)

pozdrawiam.

 
20-05-12 18:51  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
marian89 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dość długiej nieobecności. Choć na forum się nie wypowiadałem to model powolutku powstawał. Powolutku, bo jak to bywa, nie zawsze jest czas na prace w "stoczni".

Ostatnimi czasy powstawało "poszycie" nadbudówki (choć tez nie całe) oraz część komina. Elementy wykonuje z kartonu a następnie przyklejam na to blaszkę. Inne elementy całkowicie z blaszki alu 0.5 mm. Miałem też trochę roboty przy ryflowaniu...boląca sprawa ;D Niestety patent z kółkiem zębatym nie wypalił wiec trzeba było ręcznie wciskać kawałek po kawałeczku...ale z efektu jestem zadowolony :) Poniżej kilka fotek z postępów:

Tu zbliżenie na ryflowanie:

a tu reszta:


po ukończeniu poszycia oraz brył nadbudówek przyjdzie pora na malowanie i detalizowanie...zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

 
20-05-12 19:06  Odp: [Relacja] IJN Yamato skala 1:165, Digital Navy.
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Troszkę tego piwa będziesz musiał wypić

Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024