FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-04-12 14:14  [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam serdecznie Panie i Panów.
Oto premierowa moja relacja na czarnym forum. O modelu i samym samolocie można sporo przeczytać, również na naszym forum.
Jako, że postanowiłem odpocząć od pływadeł na warsztat wziąłem Moskita z MM:

Dodatkowo zaopatrzyłem się w laserowo cięty szkielet i tak wyposażony rozpocząłem sklejanie:

Następnie skleiłem środek plus kilka "pudełeczek" wyposażenia kabiny:

Po wklejeniu do wnętrza:

Zdaję sobie sprawę z niezbyt dokładnego retuszu, który dodatkowo wyolbrzymiły zdjęcia z odpowiednim naświetleniem. Dziś postaram się poprawić retusz i brnąć dalej w relację i budowę.
Proszę o konstruktywną krytykę i Panowie proszę nie zjedźcie mnie na początek... ;)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
05-04-12 15:18  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A kto by cię jadł, fuuuj. Podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-04-12 15:40  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

sugerujesz OSTOJA że kolega jest ciężkostrawny??;p

 
05-04-12 15:42  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Nie tyle ja ciężkostrawny ile mój model oraz ewentualna krytyka mnie za niedociągnięcia w klejeniu modelu..

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
05-04-12 15:42  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Zdjęcie na awatarku przedstawia dość żylastego jegomościa ,więc może być,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-04-12 15:57  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
skom25   

No i mnie ubiegłeś bo być może założyłbym relację z budowy swojego modelu. Postanowiłem go mocno zwaloryzować bo wnętrze z wycinanki wydaje mi się dość "badziewne" a kolor podłogi nieodpowiedni. Z tego co słyszałem wręgi trzeba mocno szlifować żeby poszycie pasowało ale to się okarze.

Pozdrawiam i oglądam

 
05-04-12 16:09  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

skom25 - co do koloru wnętrza zdecydowanie zgadzam się - tym bardziej, że kolor podłogi jest taki sam, jak foteli, i nijak ma się do koloru ścianek kabiny. Niemniej jednak model wykonam w standardzie.
Co do wręg - mam laserowo wycinane i póki co nie oklejałem ich poszyciem. Tylko dalsze sklejanie i relacja pozwoli to zweryfikować ;)
A i model ten sklejam z relacją, bo wcześniej nikt jej nie wystawił. Ale skom... zapraszam do drugiej relacji :)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
05-04-12 22:38  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
skom25   

Też mnie zdziwiło że burty są zielone a reszta brązowa, nie wiem skąd taki pomysł autora.
Ogólnie jest sporo baboli, deska z zegarami tylko po lewej stronie jest ok, po prawej nic się nie zgadza, fotel taki jak w modelu chyba nie istniał (przejrzałem sporo materiałów i nigdzie takiego nie widziałem chociaż mogę się mylić)
Co do wręg to już mogę powiedzieć że szlifowania będzie co nie miara, wyciąłem kilka sztuk i przymierzyłem. Wydrukowałem segment 8, o ile wręga b (ta mniejsza) weszła ładnie o tyle wręga A jest dużo za duża. Jak planujesz łączyć segmenty? Wręga do wręgi tak jak przewidział autor? Ja wstępnie planuje połączyć obydwie wręgi, zeszlifować je razem żeby wyszła poprostu jedna wręga 2mm i nasunąć na to segmenty. Relację założe ale prawdopodobnie wtedy jak uznam że a)coś z tego modelu będzie b) nie będzie wstyd pokazać c)będę miał coś do pokazania

 
06-04-12 01:01  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Dobry wieczór :)
wrzucam uaktualnienie prac i pierwsze drobne uwagi do modelu.
Delikatnie poprawiłem retusz kabiny, ale wciąż nie wygląda on zbyt profesjonalnie. Kontynuując prace nad kabiną znalazłem pierwszy babol. Pedały (jeśli to fachowe określenie lotnicze) były zbyt wysokie i by zmieścić je w kabinie należy je skrócić. Oto zdjęcia względnie ukończonej kabiny:

Po względni skończonej kabinie (brakuje tylko gaśnicy i poręczy fotelu pilota zająłem się lukiem bombowym połączonym z komorą KMów:

Dwie uwagi mi się nasuwają od razu:
1) należy usztywnić boki komory paskiem tektury, gdyż same jak widać na zdjęciu lekko falują. By uniknąć szpar w miejscu łączenia z poszyciem usztywnię je.
2) zakupiony zestaw laserowych dodatków jest niekompletny :( na 4 podstawy podtrzymujące KMy wycięte laserowo są tylko dwie. Pytanie - reklamować ten błąd? Jeśli tak to gdzie - w LOK-u (sprzedawcy zestawu) czy w GPM-mie (producencie)?
Kabinę zamknę dopiero po doklejeniu brakujących detali i po zakończeniu prac nad komorą - nie chciałbym czegoś uszkodzić.

Pozdrawiam,

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
06-04-12 08:29  Odp: [Relacja] Mały Modelarz 1-2-3/2010 DeHavilland Mosquito MK II NF
skom25   

Brakuje Ci chyba jeszcze wregi W3b. Chyba trochę za bardzo się śpieszysz bo widać sporo niedokładności. Nie prościej było poprostu zeszlifować trochę wręgi w komorze bombowej niż wciskać ją tam na siłe aż się wykrzywi? I propnuję zmienić drążek bo wygląda conajmniej dziwnie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024