FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-04-12 14:37  Odp: Handley Page "Halifax" B Mk. II series IA 1:33 MM
Pielgrzym 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do OSTOI
Wszystko poszło jak z płatka. Dzięki.

Post zmieniony (03-04-12 14:49)

 
03-04-12 14:47  Odp: Handley Page "Halifax'' B Mk. II series IA 1:33 MM
Pielgrzym 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do OSTOI
W końcu konstruktywna krytyka i pomoc. Wielkie dzięki za pomoc.

 
03-04-12 15:56  Odp: [R/G] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cieszę się ale to jeszcze nie wszystko. Skasuj literkę G w tytule bo to jest jak na razie relacja a nie relacja z galerią.
Na zdjęciu trzeba się pozbyć reklam i "śmieci" fotosikowych a to można zrobić przerabiając link do zdjęcia wg instrukcji. No i dobrze byłoby robić ostre zdjęcia niekoniecznie duże (800x600 pix wystarczy) ale koniecznie ostre. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-12 16:04  Odp: [R/G] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pielgrzym - kilka rad :

1. Masz problemy z fotosikiem czy ogólnie wstawianiem zdjęć - POPRÓBUJ najpierw ich wstawianie do postów w dziale TESTY.

2. Nie nabijaj postów zwracając się do każdego z forumowiczów z osobna - wystarczy jeden post z kilkoma akapitami:>

3. Zdjęcia z budowy to raczej nie okładka i podklejone wręgi, a skoro nie ma się nic do pokazania, to sie nie pokazuje. Takie są tzw. niepisane zasady.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-04-12 16:09  Odp: [R/G] H.P.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

W temacie napisałeś, że jest to relacja zakończona galerią [R/G]. Zmień to, bo wprowadzasz w błąd.

--

Post zmieniony (03-04-12 16:10)

 
03-04-12 18:27  Odp: [R] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
Pielgrzym 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masz rację. Faktycznie popełniłem błąd. Ale wiesz jak to się mówi "nic nie jest zepsute do czasu, kiedy nie można tego naprawić". Dzięki za uwagę.

 
04-04-12 12:04  Odp: [R] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za poprawienie tytułu wątku - teraz może być.
Ale zdjęcia są po prostu nieostre - przykro mi.
Parametry samej matrycy , lub parametry rozdzielczości ustawień wykonywanych zdjęć nie ma tu nic do ostrości, którą wypracowuje układ optyczny aparatu. Więc nawet przy matrycy 20mpix zdjęcie może być po prostu nieostre...
Powiedz , czym wykonujesz zdjęcia? Robisz je "z ręki"?Czy na statywie?
Może coś da się z tym zrobić / poradzić...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-04-12 13:29  Odp: [R] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
Pielgrzym 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdjęcia robię telefonem z matrycą 5 Mpx z ręki. Uważałem, że póki co nie muszą być idealne bo nic konkretnego nie pokazują. Nie jestem fotografem, ale obiecuję, że zdjęcia detali na pewno będą w lepszej jakości, trochę nad nimi popracuję.
Pozdrawiam.

 
04-04-12 14:34  Odp: [R] H.P.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Po pierwsze mało kto z nas jest fotografem, a po drugie nie trzeba nim być żeby zrobić dobre zdjęcia. Wystarczy poćwiczyć. Napisałeś, że póki co nie muszą być dobre bo nic konkretnego nie pokazują. Wyciągam z tego dwa wnioski. Pierwszy - skoro nic nie pokazują to co chcesz nam na nich pokazać? A drugi - jeżeli masz takie same podejście do klejenia jak do robienia zdjęć, to nie będzie czego oglądać.

--

Post zmieniony (04-04-12 14:39)

 
04-04-12 17:57  Odp: [R] H.P. "Halifax" B Mk. II serii IA 1:33 MM
Pielgrzym 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Póki co pokazałem jedynie rozkrój wręg na kartonie, czym chciałem rozpocząć projekt pokazując wszystko etap po etapie - myślę że właśnie o to chodzi w "relacji". A do klejenia mam poważne podejście.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024