FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
24-03-13 15:54  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Fajny maluszek :) podoba mi się brudzenie brawa :)

--

 
24-03-13 20:45  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brawo Roland:-)
Model bardzo fajny, chociaż brakuje trochę więcej metalicznego obtarcia suchym pędzlem na kadłubie i ciut więcej na gąsienicach. Obtarcia, czy odpryski farby właściwie mogłeś sobie podarować, bo chyba nie najlepiej to wyszło, chociaż dobrze, że nie popaćkałeś całego modelu:-)
Boki wanny i tył też mogłeś bardziej przyprószyć pigemntami czy pastelami - jak zwał tak zwał:-)
Tym niemniej - naprawdę jest co oglądać i chętnie się przyjrzę "temu czołgu" z bliska na koeljnym GEKO - bo to, że będziesz, nie ulega dla mnie wątpliwości:-) Wszak z obitym ryjem słabo sie skleja:-)

Gratulacje jeszcze raz:-)!

P.S. Pozwoliłem sobie na przeróbkę linków Twoich miniaturek - teraz chyba lepiej się je ogląda:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-13 20:57  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez pozwole dolaczyc sie do pochwal ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-03-13 22:07  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dziękuję za tak pozytywne komentarze:)

StuG, sęk w tym, że w ogóle nie obijałem kadłuba, nie przecierałem też powierzchni metalizerem. Nie mam za dużo doświadczenia z tym (muszę też na żywo obczaić jakiś pojazd, porównać obicia, jak to wygląda w rzeczywistości itp) i bałem się, że będzie to wyglądać nienaturalnie, powiedzmy że to egzemplarz który niedawno był malowany i nie zdążył się jeszcze poobijać:). To co dodałem na kadłubie i wieży to tylko biedronka (zacieki itp) i pigmenty.
Odnośnie gąsienic mam to samo odczucie, były zdrowo potraktowane metalizerem, ale pastele tak się tego trzymają, że nie dało rady więcej odsłonić;|. Nauczka na przyszłość:). Z pigmentami też nie chciałem przesadzić, dobrze wiesz jak to jest, chociaż następnym razem dam więcej na dolne części kadłuba, do tego jakieś ciemniejsze odcienie. I tak mam mieszane uczucia odnośnie brudzenia - co prawda wydaje mi się że jest postęp (w porównaniu np do chi-he, który był cały upaćkany w pasteli od góry do dołu) jednak to jeszcze nie jest to co powinno być. Cóż doświadczenie przychodzi z czasem (i gotowymi modelami:)).

Postaram się przywieźć Ryśka na GEKO jednak nie obiecuję, mam traumę jeśli chodzi o transportowanie modeli, zwłaszcza na tak duże odległości... :P

PS Nie wiem co zrobiłeś z linkami, ale mi się otwierają tak samo jak wcześniej. Tzn od razu w albumie. W ogóle ten nowy photobucket jest beznadziejny, żeby nie powiedzieć dosadniej...

 
24-03-13 22:30  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Może ciasteczka sobie wykasuj, ale zapewniam, że linki są już poprawne - tzn. otwierają zdjęcia w pełnym rozmiarze, bez wchodzenia do twojego albumu. Może ma to związek z samą przeglądarką (Opera), ale na 100% jest OK - u mnie otwierają się dobrze:-)

Co do modelu - "bierdonka" nieco mnie więc zmyliła, bo zazwyczaj jest ona rozmazywana. Obicia dla mnie to temat kontrowersyjny, szczególnie na górze kadłuba. Ale jak kto lubi, tak robi:-)

Brudzenie to zawsze operacja dośc ryzykowna, ale lepiej usmarować mniej niz przedobrzyć. Dodam jeszcze tylko, że gąseinice lepiej wyglądały przed ubłoceniem. Ale to też sprawa indywidualna:-)

Rozumiem Twoje obawy "transportowe", sam bym się zastanawiał:-) W każdym razie chętnie na żywo go zobaczę - nie teraz, to na jakimś konkursie:-) Bo warto:-)
--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-13 22:40  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Ładnie wyszedł zwłaszcza taki umorusany ;)) A tę rozgałęzioną/iglastą antenę jak wykonałeś? Jest lutowana czy na SG czy jakiś gotowiec?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
24-03-13 22:54  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Używam firefoxa, usunę ciasteczka i może będzie śmigać:).

Jak pisałem tez mam mieszane odczucia co do gąsek, używałem nowej metody nakładania pasteli, która się nie sprawdziła do końca. Z drugiej strony jak przeglądałem zdjęcia to w większości przypadków ziemia jest wprasowana w wafel ;). Cóż, następnym razem ogniwka będą tylko lekko przykurzone.
Model zapewne zobaczysz we Wrocławiu na WSMK:). Do Gliwic też pewnie przytaszczę, muszę tylko zdobyć odpowiednie pudełko:D.

Madness - antena klejona na sg. Użyłem plasteliny by przytrzymać odpowiednio druciki "palemki" - świetnie się sprawdziła.

 
24-03-13 23:06  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sprawdziłem na firefoksie i dochodzę do wniosku, że "kretynizm" PB nie zna granic:-) Jedno zdjęcie wyświetla się prawidłowo, inne źle, mimo, że jak wyedytujesz post, zobaczysz zmienione linki. Na Operze i IE w każdym razie mi wszystko działa:-) Pewnie przy następnym włączeniu kompa będzie wszystko śmigac jak należy:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-03-13 08:33  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

StuG- mechaniku Ty komputerowy;>!!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
25-03-13 13:48  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Kawał solidnej modelarskiej roboty

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024