FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-03-12 11:53  [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów!

Modelarzem jestem od kilkunastu lat. Od paru lat jestem "przeglądczem" tego forum, i w końcu odważyłem się pokazać też coś ze swojej pracy.
Wybór padł na Supermarine Spitfire Vb od Halińskiego. Nie jestem tak wytrawnym modelarzem jak wiele udzielających się tutaj osób - ba, nawet daleko mi do tego poziomu. Ale pokazując efekty swojej pracy i zbierając komentarze od innych chcę doskonalić swój warsztat. Dlatego liczę na Wasze uwagi, zwłaszcza krytyczne.

Jako że to moja pierwsza relacja, z góry proszę o wyrozumiałość za wszelkie niedoróbki techniczne.

Zapraszam i życzę miłego oglądania.


Choć jest to model dobrze znany, to jednak tradycyjnie na początek foto okładki:



Do tej pory skleiłem szkielet części nosowej. Tak to wygląda...



Jest to pierwszy model, który wycinam wyłącznie skalpelem. Do tej pory robiłem to nożyczkami. Model ten jest więc swego rodzaju poligonem doświadczalnym dla nowej metody wycinania. Moje spostrzeżenie na początku jest takie, że jest to metoda o wiele bardziej pracochłonna i trudniejsza, niż wycinanie nożyczkami. Myślałem, że będzie łatwiej.
To, co pokazałem, wycinałbym nożyczkami godzinę. Skalpelem męczyłem się prawie cały dzień, ale to może dlatego, że jestem w tym początkujący. Na razie moje wycinanie nie jest zbyt precyzyjne, ale liczę na to, że z czasem opanuję sztukę posługiwania się nowym narzędziem.

Post zmieniony (16-03-12 17:46)

 
16-03-12 12:00  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zdjęcia się nie wyświetlają. Ciężki model jak na poligon doświadczalny.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-03-12 12:29  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

:-/ coś chyba źle wpisuję...

 
16-03-12 12:44  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W przypadku takich problemów na starcie proponuję NAJPIERW przetestować całą robotę w dziale "testy", a jak już będzie wszystko ok, wtedy debiut na forum głównym.
Na razie relacja zostaje na miejscu, ale jak nic się nie zmieni na lepsze do wieczora, przekieruję Cię do działu testowego - sorry...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-03-12 12:53  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tu sie nie ma co wyswietlic, bo pod podanymi adresami nie ma zdjec...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-03-12 17:47  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy zdjęcia już działają jak trzeba?

 
16-03-12 18:43  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak tak , oglądam z niecierpliwośćią :)powodzenia

 
16-03-12 22:19  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie wiem jak dla kolegów, ale dla mnie nożyczki to od kilkunastu lat narzędzie zupełnie pomocnicze używane sporadycznie. Tnę nożykami olfa, a drobiazgi skalpelem.
Jak sugeruje Zbig - na początku budowy warto zacząć od dość skomplikowanej kabiny. Następnie dłubałbym śmigło, podwozie, usterzenie, antenki. Później będzie już z górki, bo najbardziej upierdliwe elementy masz jusz za sobą.

 
17-03-12 08:39  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacząłem od szkieletu przedziału silnikowego, bo nęciło mnie wypróbowanie skalpela na jakichś solidnych wręgach. W przedziale kabinowym nie ma ich za wiele, a te które są, w większości wykonywane są na cieńszej tekturze. Ta zamiana kolejności nie koliduje z innymi etapami budowy, więc sobie na nią pozwoliłem.

 
17-03-12 16:21  Odp: [R] Supermarine Spitfire Vb KA 1/2005 1:33
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nie chcę być złym prorokiem, ale po tym co widzę ciężko będzie Ci skleić ten model. Zwłaszcza skrzydła .
Modele z wydawnictwa Pana Halińskiego nie wybaczają błędów, a ja już widzę dwa.
Wręgi powinieneś oszlifować przed sklejeniem, a nie składać takie powygryzane i druga sprawa to wręgi są krzywo i byle jak sklejone.
Nie piszę tego , żeby Cię zniechęcić, lecz żebyś wiedział na co uważać .

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024