FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15 
03-04-12 18:07  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dzięki, Panowie!

Wszystko się zgadza. Jest wiele niedoskonałości, ale mam ten komfort, że mogę tłumaczyć się "specyfiką" tego projektu ;)

Marku,
szpachlując i malując mógłbym osiągnąć znacznie lepszy efekt, ale chciałem mieć go w standardzie, bo wiem, że z tego opracowania niemalowanych syren będzie mało i dzięki temu będę miał coś wyjątkowego.

Ostoja napisał całą prawdę o efekcie mojej pracy: "...coś się udało zrobić" :)

Reedmooley,
w najbliższym czasie nie zamierzam kleić już niczego "niesklejalnego". Szkoda psychiki.
Na warsztacie jest teraz ORP Ślązak z MM. Z tego wydawnictwa nie widziałem Ślązaka na naszym forum. Mam nadzieję, że ten będzie sklejalny. Żaden z niego efektowny okręt ale rzadki i mogę na nim poćwiczyć zanim wezmę się za większy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i oceniali!

 
03-04-12 18:27  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pamiętając o Twojej prośbie z pierwszego postu (później z resztą odwołanej) napiszę krótko, gratuluję wytrwałości, osiągniętego efektu już mniej na większość rzeczy nie miałeś wpływu.
To chyba do tej pory najlepiej sklejona syrenopodobna 105(?) bez malowania.
Co by nie pisać koń jaki jest kto chce to zauważy...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-04-12 18:44  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dzięki, ceva!
Najbardziej w tym cenię sobie to niemalowanie, bo nawet surówka w opracowaniu była malowana.

 
03-04-12 21:01  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Nie chce mi się z wami nawet polemizować... Żegnam.

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
03-04-12 21:18  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Najprościej się obrazić - czy to załatwia problem? :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-12 21:36  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Aviator - nie ma co się obrażać, bo tu nawet nie chodzi o to, że model jest bardzo mocną redukcją Syreny, tylko o to niechlujne opracowanie tego modelu - niepasujące części, niewielka ilość rysunków czy różne oznakowanie części na arkuszach i w instrukcji. Co z tego, że sklejasz te modele testowo, a nawet inne osoby to robią, jeśli poprawki nie są wprowadzane do modelu. Skoro zdecydowałeś opublikować niestarannie przygotowany model to musisz się liczyć z krytyką.
Spróbuj się w końcu przyłożyć do tego co robisz, to zmieni się nastawienie ludzi klejących Twoje modele. Bo nawet doświadczony modelarz ma problemy ze sklejeniem modelu, który w zamierzeniu jest przeznaczony dla początkującego. Me-110 odpuściłem sobie po sklejeniu pierwszego segmentu, He-111 po sklejeniu trzech ostatnich.

Przepraszam za OT :)

--
http://messer.cba.pl

 
03-04-12 21:36  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Bo i o czym tu polemizować- poprostu projekt jest słaby, czasami tak bywa. No nic, do widzenia.

Przemek- no cóż, to i ja pogratuluję ukończenia. Pare rzeczy zrobiłbym inaczej, np. widać braki w technice formowania obłości. Poza tym, skoro już tak rozbudowałeś konstrukcję błotników, to można było je wyprowadzić do bardziej poprawnego kształtu, ale rozumiem, że nie chciałeś malować.

No dobra, ide popatrzeć na okręt ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-04-12 21:40  Odp: [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Nie rozumiem...
Na temat autora projektu nic nie pisałem. Oceniam natomiast pracę redakcji, która kazała sobie zapłacić za to opracowanie. Uważam, że mam prawo wyrażać swoje zdanie, a każdy szczegół swojej oceny sprawdziłem i potwierdziłem albo w autopsji, albo zdjęciami dostępnymi w sieci.

Niepodważalne są byki w postaci źle numerowanych części, błędów druku i kiepskiej instrukcji wraz z rysunkami. Więc nawet pomijając niezgodności modelu w stosunku do pierwowzoru, opracowanie można nazwać kiepskim.

I tyle. Wypowiedzi nie wnoszące nic do sprawy, nie pomagające w budowie, nie dające żadnych rad, nie oceniające, nie powiązane w żaden sposób z budowanym modelu są na tym forum moim zdaniem niepożądane i prowokują do zbędnej polemiki z wycieczkami personalnymi. Moim zdaniem temat jest bliski wyczerpania i podobne próby kierowania tematu relacji z galerią na nieprzyjemne tory są sprawą dla admina.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024