FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-12 00:04  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolego Wojciechu. Model ten przeglądałem i zrobił na mnie kolosalne wrażenie jak na to wydawnictwo. Myślę o jego zakupie. Stąd moje zainteresowanie Twoją relacją . Ale przeglądając to co już zrobiłeś to pragnę przyłączyć się do uwag moich Kolegów- Wojtku śpiesz się powoli. Model jest wspaniały, wymaga dużo pracy . U Ciebie to dopiero początek , kibicuję Ci abyś go zbudował do końca . Pamiętaj o zasadzie - trzy razy przymierz , raz sklej .Życze powodzenia w budowie , którą będę śledził z uwagą.

--
Pt-47

 
06-03-12 10:49  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nie wiem czy wsuwanie tak dużego elementu w szkielet jest dobrym pomysłem.
Jak zeszlifujesz wręgi za mało to ci go rozsadzi na łączeniach, jak za dużo to pojawią się puste przestrzenie, a próbując je docisnąć prawdopodobnie uszkodzisz poszycie. A jak wręga się zahaczy o pasek łączący i się odegnie to już całkiem po "ptokach".
W tej sytuacji pamiętaj by wręgi szlifować pod ukosem.

--

 
06-03-12 11:18  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wycinasz siekierą? Piję do wręg w kabinie pilotów. Trochę papieru ściernego przy wręgach kolego. Będzie piękniej i równiej.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-03-12 12:41  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
skom25   

Tak jak reszta kolegów proponuję więcej cierpliwośći i dokładności. Ja sam nie potrafię dobrze wycinać wręg więc krytykował nie będę, ale nie jestem w stanie zrozumieć czemu podłoga i inne płaskie elementy wyglądają jak przerzute przez psa, przecież po wycięciu wystarczyło by je położyć na pare minut np pod ciężką książkę i by samemu się wyprostowały. Ogólnie mam wrażenie że wszystko jest jakieś takie krzywe i brzydko mówiąc na "odwal się", chyba nie tędy droga do ładnego modelu. Pomimo tego kibicuję i czekam na kolejne aktualizacje bo chciałbym zobaczyć ten model sklejony.

Pozdrawiam

 
06-03-12 16:46  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Skom podłoga i półeczki są krzywe, gdyż nie doklejone są jeszcze na stałe, a tylko przyłapane w kilku miejscach
Tak w ogóle wg mnie wszystko jak do tej pory mogę i jestem w stanie poprawić a dodam że To dopiero mój 5 model i zbyt wielkiego doświadczenia To jeszcze nie mam;P
Pozdrawiam Wojtek

 
06-03-12 17:48  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

z tego powodu słuchaj się bardziej doświadczonych kolegów :D

 
06-03-12 19:43  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
Hologen   

@Wojtek
TO po co sie w ogole za to zabierales jak nie masz doswiadczenia.

 
06-03-12 21:09  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
skom25   

@ja_cham

Pewnie po to żeby ktoś taki jak Ty mógł pogadać sobie... tak w ogóle to fajny nick...

@Wojtek

W takim razie zwracam honor, ja na twoim miejscu bym przetarł drobnym papierem ściernym wręgi(także wewnętrzny obrys), położył retusz i wyprostował co da się wyprostować i powinno być ok:)

 
06-03-12 21:12  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ja_cham
na czymś muszę je chyba zdobyć bo jak innaczej :P

 
06-03-12 21:13  Odp: [R]Handley Page "Halifax" MM 4-5-6/2010 skala 1:33
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

skom25- spoks od tego forum też jest aby krytyke zbierać i ewentualne podpowiedzi :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024