FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-04-11 21:29  [R/G] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Choć pewnie niektórzy mnie już znają, jestem nowy na tym forum, więc napiszę kilka słów o sobie; Mam na imię Adam, mieszkam w dużej wiosce zwanej Lubawa (niedaleko Iławy i Ostródy). Modelarstwem zajmuję się od podstawówki, kiedy pierwszy raz zobaczyłem jak mój brat skleja Hellcata. Od dawna interesowały mnie okręty (głównie pancerniki i lotniskowce) więc one są głównym tematem moich prac.

Do rzeczy: Po mojej pierwszej wystawie w Olsztynie, gdzie zobaczyłem co koledzy potrafią wyczarować, postanowiłem, że na następną pojadę z czymś konkretnym. Dlatego to będzie mój pierwszy poważny projekt. Po długich namysłach i przeglądaniu wycinanek, postawiłem na Japońca, bo żadnego dawno nie kleiłem i nie znalazłem ukończonej relacji z jego budowy.

O modelu: Oczywiście serce by mi pękło, jakbym miał pociąć takiego klasyka i wpadł pod skaner. Nie była to łatwa walka, ale po kilku przeróbkach narodził się klon w skali 1:300.
Przeczytałem kilka opinii i dowiedziałem się że kolor był za jasny i pokład nie za ciekawy, więc zmieniłem to i owo. Jak przystało na mój sposób budowy zaczynam od wyposażenia, a potem kadłub(do linii wodnej) gdzie wszystko przykleję.

Na początek z grubej rury :D




Na dobry początek, następne odsłony tak jak powyższa dopiero gdy będzie gotowa cała kolejna sekcja.
Zapraszam do komentowania co sądzicie o tym pomyśle.

PZDR

--

Post zmieniony (05-06-12 16:37)

 
27-04-11 21:43  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Tomek 

 - 2

Mi się podoba,ale ja laik jestem, więc niech wypowiedzą się specjaliści! Byle tak dalej!

--

 
27-04-11 23:01  Odp: [R] FM Nagato 1:300
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będziemy śledzić zapewne uważnie, w końcu to ulubiona bandera sporej grupy forumowiczów. :D:) Powodzenia.

--

 
27-04-11 23:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czemu chcesz robić model tylko do linii wodnej? Moim zdaniem tak wykonany model trochę traci swego uroku

 
28-04-11 07:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rób rób, początek niezły , miło będzie popatrzyć dla odmiany na coś japońskiego :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
28-04-11 09:26  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Czyściutko i ładnie. Rozumiem, że modelu nie będziesz malował? Na mniejszych elementach może tego tak nie być widać, jednak cały model może wyjść trochę bladziutko - jakość koloru ze skanu nie jest tu chyba najlepsza. Jeśli jednak pozostajesz przy modelu niemalowanym (które skądinąd bardzo lubię:)) to proponuję poprawić sobie już teraz farbę do retuszu. Nie wiem czy używasz gotowej czy mieszanej, ale tą farbę, która masz teraz przydałoby się chyba "wybladzić" - najlepiej białym i doprawić tak na oko naprawdę małą, minimalną ociupinką czarnej - dla złamania tego niebieskiego koloru, który jest teraz.
A model zapowiada się fajnie. Powodzenia!

Pozdrawiam

 
28-04-11 09:53  Odp: [R] FM Nagato 1:300
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z przyjemnością popatrzę na budowę tego okrętu.
Jednostka bardzo ciekawa, nie znam tylko opracowania. Trzymam kciuki

 
28-04-11 09:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Opracowanie Grzesia Nowaka, wydane dawno temu przez Fly Model... arkusze w formacie A-3.
Pozdrawiam
Andrzej

 
28-04-11 12:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie.

Widzę po wpisach, że za mało napisałem, a więc:
Jedyny kolor jaki pozostał z oryginału to czerwone dna łodzi ratunkowych, pokład jest pokolorowany na nowo w GIMPie, a szarość to kolor najciemniejszego kartonu barwionego w masie. Kolor farbek nie jest idealny, ale wygląda lepiej niż na foto. Pewnie to przez słoneczko, naprawdę karton jest ciemniejszy(po lakierowaniu jeszcze zaciemniał) jak znajdę chwilę to wrzucę foto gdzie będzie bardziej zbliżone do realu.
Mam nadzieję, że się nie obrazicie, ale model z dnem przypomina mi kajak i traci na swojej doniosłości, dioramkę zrobię wg zaleceń kolegów i będzie git.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 12:20  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nooooo Adam!
Idziesz , dasz radę, a potem będzie -Ale urwał!
Zawsze mówiłem że skala 1:300 jest dobra dla jednostek pływających i tu się to potwierdza - tak trzymaj.

 
28-04-11 12:41  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witaj Jarek

Dla sprostowania zapodam foto ukazujące kolory:



Zdjecie może nie ukazuje detali, ale kolory bardzo zbliżone do rzeczywistośći( po lewej widać na pokładzie nadbudówki pierwotny kolor) i extra jak będzie wyglądał pokład :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 13:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A to inna bajka:) Elegancko.

Powodzenia!

 
28-04-11 13:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No proszę trochę inne światło i jaka różnica.
Adam na twoim miejscu do relingów wybrałbym trochę delikatniejszy drut, byłby lepszy efekt wizualny dla tej skali. Pokład też mi trochę podpada tak jakby za duże te dechy - plamy ciemniejszego drewna , ale to moje wrażenie.
Ale nie zrażaj się i klej dalej ważne abyś ty miał radochę z tego modelu - w tej skali to będzie coś.

Post zmieniony (28-04-11 13:36)

 
28-04-11 14:10  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zawsze marzył mi się Nagato jako towarzysz dla Hiei. Oczywiście w 1/300 a tu taka niespodzianka!
Początek zapowiada się nieźle. Te "cosie" pod pokrowcami służyły chyba do ich podtrzymywania, materiał powinien wypełniać przestrzeń pod lufą i ew zwisać przed, ale to pikuś bo w 1/300 prawie nie widać.
Zastanawiam się, skoro sklejasz z papieru barwionego w masie to może warto zaszaleć i zrobić imitacje łączenia blach oklejając bryłę oddzielnymi płaszczyznami. Nie wiem czy jasno się wyraziłem.

Nie obrażam się, ale okręt bez dna wygląda jak kajak któremu ktoś urżnął bebechy ;) :D
To oczywiście żart.
Trzymam kciuki.

 
28-04-11 15:20  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Relingi są z kartonu......... i nie wyobrażam sobie, żeby były jeszcze cieńsze, chyba bym sobie resztę włosów po wyrywał.
Dechy na pokładzie są jak w oryginale, tylko naniosłem inny kolor.
A te łączenia rozumiem na kadłubie?. Bo na nadbudówkach nie wiem gdzie to zastosować.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 16:03  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wieże fajne, ale wg mnie pokład wygląda tak sobie, chyba zbyt kontrastowe sa kolory tych desek.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-04-11 16:21  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
No proszę proszę prawdziwy poważny projekt. Bravo za odwagę.
Nieźle to wychodzi. Jednak pokład, podobnie jak Łosiu uważam że za bardzo kontrastowy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-04-11 19:07  Odp: [R] FM Nagato 1:300
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Koledzy mają rację - pokład jest trochę za jaskrawy. Co do ciemniejszych plam, takie się zdarzały, natomiast kolory są zbyt wyraziste.
Dla przykładu poniżej zdjęcie pokładu Hikawy Maru. Myślę, że można założyć stosowanie podobnego drewna na innych jednostkach.



Poza tym brawa za projekt i życzę powodzenia !

--

 
28-04-11 19:36  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam, chwilę mnie niema i już taka poważna relacja założona, gratuluję wyboru i oczywiście śledzę temat z wielkim zainteresowaniem.
Pozdrawiam

 
28-04-11 21:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Zainteresowanie dodaje chęci do pracy,,,,,
Plusem przeróbek jest to, że zawsze można coś zmienić, więc dopóki nie zabiorę sie za nadbudówki można przemalowywać do woli, także w/w przykład jest ciekawy i kto wie, kto wie......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-04-11 23:37  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ROBO 

 - 10

...wow !! ale zaskoczenie i to w .....1:300 :) normalnie brovar sie nalezy :]

daj czadu z tym pancurkiem ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
28-04-11 23:41  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

I kolejny japoniec na forum i to jaki! Powiem że ten kolor na działach jest za jasny a pokład zbyt wyrazisty i jaskrawy. Popraw to i będzie super.
Trzymam kciuki bo będzie na co popatrzeć ja skończysz ale przed Tobą jeszcze masa pracy.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
03-05-11 20:00  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Minęło kilka dni, ale prace trwają w nie dobijającym tempie. Po kleiłem trochę trochę drobnicy, w międzyczasie w ramach odpoczynku brałem się za grubsze rzeczy, min: "DEJWY";), kilka łodzi i fotodzięcioloną katapultę :D.



Na foto widać Obie największe kotwice, dwie z pięciu łodzi wiosłowych(i ich koślawe wiosła), najmniejszą łódeczkę, to długie pod łańcuchy, którego nie umiem nazwać ;P i "DEJWY" dwa z trzech, jeden na katapulcie, drugi będzie na wózku(którego nie mogę znaleźć w opracowaniu), a trzeci sobie zawiśnie :) na żurawiu oczywiście. Drobnicy nie wstawiam, bo niema co oglądać( zobaczycie aż będzie na pokładzie ;P).
Staram się dokładać coś od siebie, np obniżone klapy w samolotach, koślawe wiosła(dodam chyba jeszcze pasy spinające do pokładu ale to potem), stery i kilka drobnych detali przy katapulcie, roboty niewiele, a efekt znośny.

Jeszcze dodam, że do farby dodałem kapkę czarnego(jednak lepiej ciemniejszy niż za jasny)i zrobiłem próbny wycinek pokładu w nowym kolorze( porównywalny do tego co w Fuso). Klejenia na dziś starczy, teraz idę w GIMPie się po bawić, bo jutro nie będzie czasu...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-05-11 21:12  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam za szybko gonisz, popracuj nad wycinaniem części (widać trochę kantów) i mam nadzieję że retusz się pojawi na krawędziach. Musimy się spotkać - koniecznie!

 
04-05-11 10:51  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W sobotę lub niedzielę jest możliwość podjechać do Ostródy, bo do Edka miałem wpaść jeszcze. Co do kantów masz trochę racji, ale retusz był potrzebny tylko na wodnopłatach, z resztą wezmę pudełeczko z bajerami i sam sobie obejrzysz....

EDIT:
Nie jestem zbyt zadowolony z w/w zdjęcia, bo z katapultą trochę się na dzięcioliłem i nie widać tego więc jeszcze jedno:



PZDR

--

Post zmieniony (04-05-11 11:36)

 
04-05-11 13:26  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na niedzielę jestem otwarty w godz. 10-13 (sobota zajęta) dogadaj się tylko z Edkiem to i obiecane szkolonko z Corela zrobimy.
pzdr.

 
04-05-11 13:40  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ok jakby co dam znać.

I jeszcze dziś ostatnia aktualka:



Nowy kolor pokładu, trochę taki sino- cielisty, ale możliwy i chyba już nie będe zmieniał, jeden arkusz zabiera mi 1,5 godziny czasu, którego i tak mam bardzo mało....

Do nie prędkiego następnego

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-05-11 19:33  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zainspirowany Tomka cudeńkami postanowiłem skleić swoje własne 10 zestawów:



Bez porównania są mniej z detalizowane, ale na pewno lepsze niż to co oferowała wycinanka.

PS: Do Jarka- Edek jest zapracowany i da mi znać kiedy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-05-11 21:30  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziś niewiele:



Pierwsze działo 127mm ze swoim koleżką , pozwoliłem sobie na małe ażurowanie, przerobienie podstawy i dodanie kilka elementów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-05-11 08:00  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na Adam dajesz dajesz - widzę że idziesz na dwa baty - chwali się chwali. Co do spotkania to Edek da mi znać co i jak. Ja jutro jadę do Kruszwicy na zawody. Powiem pewnej osobie co ty tu wyprawiasz. A może chcesz dokumentację do Nagato w postaci "Anatomy .....

 
13-05-11 09:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Normalnie nie wiem co mam napisać.......pogadamy jak podjadę do Was.

PS: Wybaczcie Wszyscy, że tak sobie z Jarkiem w relacji pogaduchy urządzam, ale nie mogę znaleźć jakiegoś PW czy cuś.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-05-11 10:42  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zazdroszczę Ci tej wycinanki. Sam chciałbym strzelić sobie Nagato w 1/300. Niestety to tylko marzenia - przeraża mnie myśl o ogromie pracy, gromadzeniu dokumentacji, czasie... Dlatego z chęcią tu zaglądam.

W p-lotkach możesz pomalować magazynki tą samą farbą co działka (czarna, gun metall).
Może i są mniej zdetalizowane niż moje, ale to widać chyba tylko w makro, a z odległości 1m pewnie nie da się ich odróżnić :) Jedyne detale jakie bym dodał to pałąk z tyłu korpusów działek (nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem) i jakies uproszczone przyrządy celownicze (kawałek drucika w poprzek luf?)
127 powinny być chyba pomalowane jednym kolorem.

Pozdrawiam i czekam na kolejne wejścia
Tomek

 
13-05-11 11:16  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

"Zycie polega na zamienianiu marzeń we wspomnienia" więc damy rade, tylko poczekaj aż skończę ok ;)

Twoje uwagi dla mnie na wagę złota, więc oczekuj małego tuningu z mojej strony....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 17:57  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dziś nie maiłem ochoty na robienie wentylatorów( zostało 26 uff)i innych bębnów na liny, więc zacząłem przeglądać arkusze z częściami i zauważyłem na dachu motorówki maleńkie narysowane koło ratunkowe :). Jako że u Saburo na Nagato widziałem kilka, postanowiłem, że zrobię sobie kilka szt:



Nie liczyłem ile tego ma być ale na początek zrobiłem 10, są takie wielkie, że nie zmieściły się na groszaku :p . Jestem z nich bardzo dumny w realu wyglądają jak małe czerwono-białe kropeczki :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-05-11 19:35  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kółeczka niczego sobie ;). Tak patrzę na fotkę i zastanawiam się, czy te koła ratunkowe nie są troszkę za grube.
Mam jedno pytanko - czy dysponujesz może fotką na której widać, ze koła ratunkowe na Nagato miały właśnie takie kolory i wzorek.

--

Post zmieniony (19-05-11 19:37)

 
19-05-11 20:59  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Adaś pewna osoba z miłą chęcią obserwuje twoją relację, i czeka na postępy a to co do tej pory zrobiłeś ocenia na 5+. Domyśl się o kogo chodzi - chciałeś go poznać?

 
19-05-11 21:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

SZKUTNIK- wzorowałem się zdjęciami Nagato Saburo i tymi na łodziach Tomka
No mogły być cieńsze, te zrobiłem z 4 warstw może trzy by wystarczyły, ale co się odwlecze to nie uciecze,

Jarek po każdym Twoim wpisie micha cieszy mi się od ucha do ucha :), ale chyba telepatycznie wyczytałem ten post, bo napocząłem nadbudówkę rufową, więc konkretniejsze postępy niebawem.

Myślałem też o przerobieniu na stan z 1944r, ale (jeśli dobrze myślę) temu Panu z tego co wyczytałem we wznowieniu Nagato bardziej się podobał z 41r, z resztą tam był chyba taki kamuflaż więc po ptokach:



Wiem, że mam szalone pomysły ale jak się bawić to się bawić........

PZDR

--

Post zmieniony (19-05-11 21:44)

 
20-05-11 10:25  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
ADAM 12: Co do grubości kół to chyba i jedna warstwa by wystarczyła. Przy skali 1:300 zewnętrzna średnica koła ratunkowego powinna sie mieścić między 2,50 - 2,65 milimetra. Nie ma więc co szaleć z grubością.
O kolorki spytałem dlatego, ponieważ w tym okresie dość często używano na okrętach kół w kolorze białym (oczywiście z nazwą jednostki). Ale jak to wyglądało konkretnie na Nagato nie mam pojęcia.
Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-05-11 10:43  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Strasznie się napracowałeś z kołami. Łatwiej wykonać je z drutu. Polecam drut lutowniczy. Ma różne średnice, łatwo się kształtuje i przetniesz bez problemu Olfą. Ja zrobiłem je tak jak robi się ramki w bulajach (sprężyna -> przecięcie -> obręcze). Jeżeli chcesz aby przekrój był owalny a nie okrągły, to po wszystkim delikatnie spłaszcz gotowe koło (ten materiał pozwoli na to). Miejsce łączenia zamaskować najłatwiej na przejściu kolorów.
Co do koloru - w większości rysunków koła są biało-czerwone nie mam pojęcia ile w tym prawdy.

Adam - nie bawiłbym się w kamuflaż ze zdjęcia. Nie znam się na Nagato ale z tego co pamiętam, to taki był (i tu sowo: prawdopodobnie) w chwili gdy okręt stał w doku i ostro go wykastrowano: obcięty maszt, zdjęta część uzbrojenia p-lot itp. Pewnie także zdjęto olinowanie. To co zyskasz na wyglądzie dzięki kamuflażowi, stracisz na braku olinowania i masztu. Nie wiem czy warto.

PS. Szykuje się jakieś wznowienie Nagato? :)

Post zmieniony (20-05-11 10:44)

 
20-05-11 15:04  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cytat SZKUTNIK: "Przy skali 1:300 zewnętrzna średnica koła ratunkowego powinna sie mieścić między 2,50 - 2,65 milimetra. Nie ma więc co szaleć z grubością."

Moje mają 3,5mm, ale wiadomo skala i możliwości....

Tomku widzę, że czytałeś na czerwonym. Drut lutowniczy, czyli cyna tak?, czy może jakiś inny, bo ja w sprawie tych uchwytów na karabinach, najcieńszy mam właśnie ten od luf, a przy twoich jest widać miedziany?Muszę w elektrycznym kable pooglądać( wezmą mnie za idiote ale co mi tam)

Co do kamo, to na jednym czarno-białym foto widać wyraźne granice koloru, więc może tuz przed nalotem w doku i rozbrojeniem był już pomalowany, bo nie widzę sensu malować po.
Ale tak tylko wspomniałem i raczej nie będę dokładał km-ów na stan z 44r, może kiedyś się pokuszę, ale to jest dobry temat na wznowienie o którym była mowa w jednym z wątków, ale na rozmowie się skończyło, choć mam nadzieję, że się mylę....

PS: A nadbudówka rufowa rośnie.....

PZDR

--

Post zmieniony (20-05-11 15:05)

 
20-05-11 16:02  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zgubiłem się:)

Na koła ratunkowe użyłem czegoś co popularnie nazywa się cyną.

Uchwyty na karabinach - nie wiem dokładnie czy o to Ci chodzi:
- cienki drut, który wygląda na stalowy to drut w rzeczywistości miedziany ale pokryty warstwą czegoś "srebrnego" (użyłem go na np na lufy) - znajdziesz w markecie dwużyłowy przewód elektryczny w przeźroczystej osłonie (metr wystarczy Ci na całego Nagato)
- jeszcze cieńszy drut wyglądający na miedziany (np ożebrowanie na lufie 25mm, ożebrowania na korpusie 25mm, wsporniki oparcia itp to drucik z silniczka wydobytego z zepsutego napędu DVD-ROM z komputera. W moim napędzie były takie dwa i na całego HIEI zużyłem dopiero pierwszy.

 
20-05-11 16:42  Odp: [R] FM Nagato 1:300
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Koła ratunkowe mają 3,5 mm czyli w rzeczywistości 1,05 m. Troszkę wielkie. Z wielkim bólem myślę, że przejdzie ;)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
22-05-11 23:23  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Tom akurat jakiś napęd stary gdzieś mam.więc w przypływie weny coś zawalczę.
SZKUTNIK bo Japończycy parami skakali :)

Co do relacji: Może Ameryki nie odkryłem, ale chyba znalazłem nowe zastosowanie BCG, czyli szybki dla leniwych ;). Zamiast użyć micro cristal coś tam wylałem trochę BCG, nabierałem na koniec igły kapkę i wprowadzałem do bujali, a większe okienka wypełniałem od lewej strony po uformowaniu elementu tak jak się nakłada farbę w sitodruku.
Na foto rufowe stanowisko dowodzenia:



Szału niema ale zawsze coś

PS:Właściwa nadbudówka już jest, ale dorobię jeszcze ten spidermanowaty maszt i coś od siebie....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-05-11 19:50  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam pracy przy drobnicy ciąg dalszy.....

Dziś ukończyłem drobny rufowy detal ;)



Trochę dorobiłem od siebie na podstawie zdjęć, rysunków i nowej podpatrywajki. Myślę, że to jest max na co mnie stać, żeby skleanie było w miarę satysfakcjonujące. Wiem ,że kolor farby znowu nie pasi ale robię co mogę.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, tymczasem idę dalej bawić się w drobnicę....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-05-11 20:25  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Uuuuuuuuuuuuuuuuu Adam pojechałeś, ładny mi drobny rufowy detal. Ty się monster robisz. Proszę, proszę jaki wypas. Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
No to się McG zdziwi i ucieszy.

Post zmieniony (24-05-11 20:26)

 
25-05-11 00:37  Odp: [R] FM Nagato 1:300
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

:-)
Tak trzymać!

--
MacGregor

 
25-05-11 07:37  Odp: [R] FM Nagato 1:300
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ha, uderz w stół a się........ ten......... skalpel odezwie d-_-b

 
25-05-11 08:44  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

"Myślę, że to jest max na co mnie stać, żeby skleanie było w miarę satysfakcjonujące."

A ja chciałbym jednak jeszcze na coś Cię namówić :) Wiem, że dasz radę.

Dodaj biały pas na maszcie (tak nieco powyżej połowy czarnej części).
Na szybko znalazłem zdjęcie w necie: tu link http://warship-pics.blogspot.com/2009/01/ijn-nagato-class-ship-wallpaper.html (czwarte zdjęcie od góry).

Będę dalej namawiał. Na w/w zdjęciu to widać ale jeszcze sprawdź w dokumentacji - dodaj dwie linki (w sumie to jedna przebiegająca przez bloczki) z czerwonymi i zielonymi oznaczeniami nawigacyjnymi. Nie jestem specjalistą i pewnie bardziej obeznani koledzy dokładnie wytłumaczą, ale z tego co się domyślam, przekaz komunikatu zależy od wzajemnego ustawienia zielonego i czerwonego elementu względem białego pasa. Wykonanie tego ustrojstwa nie jest trudne:
tak poradziłem sobie z tym na HIEI


Jeśli miałbym kusić dalej :)
Na w/w zdjęciu Nagato widać też lampy. Coś w tym stylu: ( bardzo je uprościłem)

Drobnica, ale do zrobienia


Pozdrawiam
Tomek

 
25-05-11 10:27  Odp: [R] FM Nagato 1:300
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Nie wiedziałem, że te wypociny wzbudzają takie zainteresowanie ;)

Tomku Twoje rady jak zawsze w cenie, a więc:

Biały pasek jest do zrobienia, maszt będzie wyglądał jak koloratka :D ale to nic.
Oznaczenia nawigacyjne rozumiem z siateczki od herbaty, też da się zrobić, wymaga dodania linek, ale tak patrzę na ten maszt i chyba mu tego brakuje.
Lampy też zrobię, ale jak już mnie tak nakręcasz do upiększania, to myślałem też o tych zwisających w poprzek, dorobić bloczki(kropla kleju) i uplastycznić bom, bo jednak jakoś słabo wypada co do reszty......

Będę teraz w Radomiu i zabiorę te zabawki ze sobą.

PS: Mam problem z miniaturką nie chce się wyświetlić za nic.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-05-11 10:55  Odp: [R] FM Nagato 1:300
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kropla kleju nie jest zła, ale chyba prościej i bardziej "bloczkowato" będzie dać małe kółeczko. Pewnie niepotrzebnie opisuje (w końcu staż masz większy ode mnie) ale może się przyda:
Wybijak z igły od strzykawki (dobierz średnicę) -> wycinam kółko z cienkiego papieru-> dodatkowo rozpłaszczam je na średnio twardej powierzchni (ładny i równy krążek się robi) -> przyklejam na SG do linki. Wersja bardziej hardcore: przyklejasz dwa krążki (linka pomiędzy nimi i jest jeszcze bardziej bloczkowato )

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024