FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-03-12 00:38  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
saipan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Stare ale jare :) skończyłem kadłub, ciekawe że połączenie dwóch pierwszych i dwóch ostatnich segmentów wyszło mi najlepiej, za to w środku mam mały poligon ;) fotki wrzucę jutro to obcenicie.

Zastanawiam się czy przed wycięciem nie potraktować Caponem skrzydeł - i tak traktuje ten model mocno doświadczalnie, wypróbowałbym akurat jak używać tego specyfiku.

 
03-03-12 08:59  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"...z telefonu to kiepsko widać.."
No właśnie ;-)
Witamy na Forun!
Stary MM - duże wyzwanie.
Karton gruby,łamliwy i pewno mocno pożółknięty.
Rad co do klejenia otrzymasz dużo.Nie przejmuj się tym. Nie staraj się przeszczepiać cudzych sposobów dosłownie i w 100% na swój warsztat. Klej i zbieraj własne doświadczenia.
Tylko Twoje własne doświadczenia w modelarstwie dzadzą najlepsze efekty!
Wracając do fotek - postaraj się o dodatkowe źródło światła ; przy pojedynczym światłocień jest zbyt mocny i przez to widać mniej szczególów...
Powodzenia!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-03-12 12:15  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jeżeli akrylowy, czyli wodny, do ja bym nie ryzykował, szkoda by było zepsuć, bo kadłub wygląda zachęcająco...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-03-12 18:52  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
saipan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejne fotki, przygotowania do oklejenia skrzydeł






--

 
03-03-12 19:24  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Wzmocnij szkielet skrzydeł bo ci się skrzydła mogą trochę zwichrować. Możesz popatrzeć na relację z modelami Halińskiego jak mają wzmocnione skrzydła.

 
03-03-12 20:14  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

model mało dokładny, ostatni segment i mocowanie wieżyczki strzelca wymaga sporych poprawek

comodus - wcale nie trzeba wzmacniać szkieletu skrzydeł, jeden dźwigar i kilka żeber w tym modelu zupełnie wystarczają...

Post zmieniony (03-03-12 20:17)

 
03-03-12 20:15  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

ale udaje się go skleić ;)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=128&i=31&t=2#reply_31

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
03-03-12 21:33  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wybrałeś ambitnie.Temat trudny,a sam model chociaż sklejalny,to jednak wymaga sporo pracy przy pasowaniu elementów.Dodatkową trudność sprawi Ci stary łamliwy karton tym bardziej,że nie jest impregnowany.Nie chciałbym żebyś się zniechęcił,sklej go jak leci i potraktuj na zasadzie poligonu doświadczalnego.Przy kolejnych będzie Ci "milej,łatwiej i przyjemniej".Podzenia

--
jowisz32

 
04-03-12 23:24  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
saipan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za komentarze:)

Ostatecznie nie wzmocniłem szkieletu skrzydeł. Mazłem Caponem karton, ale chyba za oszczędnie, bo dużej różnicy nie zauważyłem. Przy składaniu poszycia skrzydeł karton prawie się połamał, ale jakoś udało się go powyginać. Efekty widać na zdjęciach. Powoli zaczynam gondole silników







Grzegorz - możesz rozwinąć co mnie czeka przy tej wieży strzelca na ogonie? Może zanim zacznę wycinanie uda się coś poprawić

--

 
05-03-12 07:45  Odp: [Relacja] Vickers Wellington Mk III / MM 10-11.84
kolejny_cichy   

Witaj, kiedyś złożyłem ten model. W moim przerabiałem silniki na rzędowe w wersji "C". Chodziło o konkretny egzemplarz samolotu na którym latał i zginął dziadek kumpla. Jeśli chodzi o ogon, to pamiętam, że warto wmocnić pionową wręgę steru kierunku i bardzo spokojnie i delikatnie podejść do tematu tylnej wieżyczki - ciężko się ją kształtuje. Warto kupić w sklepie modelarskim koła. Problemem jest skala MM - 1:50 i trzeba trochę pokombinować aby dobrać odpowiednią wielkość.
Trochę fotek:
http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=66&modelId=231

Pozdrawiam
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024