FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-05-18 12:38  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Samoloty dostały ogony.



Kupiłem też nawiewniki (niestety był tylko jeden rozmiar - ale naszczęście tych jest na okręcie najwięcej. Z resztą będę musiał sobie jakoś poradzić):


Kupiłem też jeden zestaw kołpaków do samolotów. Muszę jeszcze dokupić drugi bo jest ich trochę za mało.


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
27-05-18 13:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Co nie zmienia faktu że i tak Ci nie dorównam w precyzji;) Za wysoki poziom:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
29-05-18 13:30  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

11 prostych imitacji silników do Rufe.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
30-05-18 08:33  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

TRH, Robiłem je z szarej barwionki. Skleiłem ją z dwóch warstw, nakleiłem na nią części. Najpierw wyciąłem otwory sztancą biopsyjną a potem wycinałem. Skleiłem cyjanopanem.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
01-09-18 10:32  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Po kilku miesiącach budzę relację do życia.
Zakończyłem sklejanie eskadry A6M2N Rufe z Kamikawy Maru.
Każdy samolot ma oddzielne lotki wnętrze kabiny i prostą imitację silnika.
Kołpaki są z Model Hobby (do samolotów z krążownika Mogami).



Z samolotów zostały tylko 2 rozpoznawcze Pete w zielonym kamuflażu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
16-09-18 17:23  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Fajnie że się podoba:)

Dzisiaj przykleiłem większość części jakie przez ostatnie miesiące zrobiłem "do pudełka".

Pojawiły się 3 rodzaje nawiewników. Największy rozmiar to odlewy a średni i najmniejszy to moje wyroby. Widać że trochę odstają jakością ale takie już będą.

Doszły też detale na pokładzie, reling na łodziowym poziomie nadbudówki oraz stanowisko działka 12,5mm i reflektora. Został jeszcze reling, trapy i oprzyrządowanie na najwyższym poziomie.

Chyba już też najwyższy czas na zmianę roboczej podstawki na docelową.

Tak model wygląda na chwilę obecną:



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-10-18 15:00  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dodałem trochę części do nadbudówki. Doszły też kotwice i mały dźwig na dziobie.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
10-10-18 14:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziekuję bardzo!!!!

Szczególnie że nie uważam tego modelu za szczyty umiejętności.

Model rozpocząłem w czasach jak miałem zupełnie inne podejście do zgodności historycznej oraz nie umiałem tego co potrafię dzisiaj. Dlatego zdecydowałem się na papierowe relingi (pomimo że już ich nie zamierzam stosować) oraz inne uproszczenia. Chce po prostu skończyć już ten model bo za długo nade mną wisi i mam już go trochę dość. Szczególnie że kolejny nieukończony model za którego się wezmę jak skończę ten, czyli Zuiho, też nie jest łatwy i przejrzysty w budowie, więc znowu będę musiał siedzieć nad zdjęciami i analizować zamiast cieszyć się samym klejeniem.

A co do wydania to ja nie rysuje grafiką wektorową tylko rastrową dlatego nie nadaje się to do profesjonalnych drukarni. Dodatkowo uważam że mam zbyt słabe materiały. Ale kiedyś jak pisałem miałem inne podejście. Teraz nigdy nie zdecydowałbym się na Kamikawę Maru ale na Kimikawę Maru do której mam lepsze rysunki. No ale przecież jak już tyle lat to trwa to nie wyrzucę modelu do kosza z tego powodu więc będzie jaki będzie;).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-11-18 13:28  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Kolejne postępy przy Kamikawie Maru.

Kolejne detale na nadbudówce i zacząłem stawiać maszty.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
20-12-18 11:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Eskadra w komplecie.

Skończone samoloty F1M Pete (wymyśliłem sobie że jeden będzie w trakcie remontu):


Oraz cała eskadra:



Na koniec najbardziej zdetalizowany samolot jak do tej pory:)



Ponieważ same wózki do transportu wodnosamolotów będę przyklejał do pokładu wcześniej a samoloty ustawiał na nich dużo później, zrobiłem sobie prosty wzór który pozwoli mi przykleić wózki w odpowiednich miejscach tak żeby później samoloty o nic nie zawadzały.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-01-19 17:42  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Skończyłem maszty. Bomy zrobione ze szprych rowerowych i szlifowane na szlifierce kątowej. Wewnątrz masztów też są szprychy. Dla lepszego manewrowania każdy maszt ma specjalną podstawkę. Teraz będą one pomalowane, następnie dodam do nich liny i przykleję do okrętu.



--

Post zmieniony (18-01-19 18:14)

 
28-01-19 13:42  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzisiaj przedstawiam sporą aktualizację.

Dzwigi zostały pomalowane. Obecnie pracuję nad olinowaniem. Liny jak to w moich modelach wykonam ze specjalnej nici modelarskiej o grubości włosa. Kupuje je na konkursach.



Do okrętu dodałem wózki do transportu wodnosamolotów, podpory pod bomy oraz mocowania lin do bomów i haków. Doszedł tez trap na boku kadłuba oraz dźwigi do opuszczania go na boku nadbudówki (nie mają jeszcze olinowania). Do dwóch wózków przykleiłem już też 2 samoloty. Resztę samolotów dokleję dopiero jak będą przyklejone dźwigi z olinowaniem (które na potrzeby zdjęć zostały na sucho włożone). Inaczej będą mi przeszkadzały.

Tak to wygląda obecnie:





--

Post zmieniony (28-01-19 16:03)

 
19-02-19 12:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Tylne dźwigi i olinowanie skończone. Przykleiłem też samoloty.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
20-02-19 11:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Do olinowania używam czegoś takiego



Nie wiem czy można to dostać w sklepie. Zdobyłem to na konkursie dawno temu. Jedna szpulka starczy na wiele modeli.

Kuba

Post zmieniony (20-02-19 11:36)

 
21-02-19 20:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Super:-) Bardzo się cieszę że się Wam podoba. Jeszcze 6 samolotów będzie z przodu i 3 maszty. Olinowanie i koniec:-).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-03-19 15:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zapraszam do galerii końcowej Kamikawy Maru.

Budowa z przerwami trwała 9 lat. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku a zakończyły 23.03.2019 roku.
Przerwy były długie. Pierwsza trwała 2,5 roku. W 2012 roku model poważnie się uszkodził. Kadłub był oklejony samoprzylepną cienką pleksi i było pomalowane już dno kiedy pleksi zaczęła się deformować i powstały szpary. Ponieważ samo oklejenie zajęło mi dobre 1,5 miesiąca musiałem zrobić sobie przerwę od tego modelu w której został zrobiony Isuzu. Po przerwie jak już zapomniałem ile pracy było włożone w to oklejenie zerwałem pleksi i zrobiłem poszycie ponownie tym razem z samoprzylepnego papieru. Po pomalowaniu kadłuba model miał kolejną roczną przerwę w której powstał desantowiec SBT. Jak go skończyłem wróciłem na chwilę do Kamikawy powstała nadbudówka. Kolejne przerwy były na lotniskowiec Zuiho (nadal nieskończony) i łódź podwodną I-58. Po ukończeniu łodzi na dobre wróciłem do Kamikawy i efekt końcowy widać na zdjęciach.

Do budowy modelu wykorzystałem:
- Cześć elementów wycinanych laserowo z krążownika Sendai (GPM)
- Wycinane laserowo wózki do wodnosamolotów z tendra Nisshin (Angraf) - dziękuję Jorzikowi i Tomkowi za odstąpienie niewykorzystanych wózków z ich modeli.
- Odlewanych w żywicy kotwic - dziękuję IJN Łukaszowi. wyszły super!
- Odlewanych w żywicy nawiewników z firmy RBmodel
- Odlewanej z żywicy czterołopatowej kotwicy (GPM)
- Kołpaków do wodnosamolotów z Model Hobby
- Do zrobienia niektórych standardowych elementów wyposażenia korzystałem z innych modeli.
- Super cienkiej linki do olinowania (JSC)
- Tłoczonych luf z Model Hobby

Model w większości był rysowany w Photoshopie. Nigdy nie był robiony z myślą o wydaniu. Wyrysowane części służyły mi jako baza do przycinania która później nie była już poprawiana w komputerze. Dlatego nie planuje wydania tego modelu.

Model został pomalowany farbami Humbrol 100 (dno), Humbrol 27 (burty). Do wykonania śladów rdzy użyłem starej wyschniętej na proszek farby Humbrol 113. Efekt nierównego odcienia na burtach zrobiłem zbierając część farby miękkim pędzlem ruchami góra/dół.



Teraz zabieram się za kończenie lotniskowca Zuiho. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo. Do zobaczenia na konkursach i w kolejnych relacjach:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
25-03-19 09:08  Odp: [R/G] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziekuję.

Jorzik zapytania były. Ale nie byłem zainteresowany ponownym projektowaniem modelu praktycznie od zera. Gdyby moje rysunki wymagały jedynie kosmetycznych poprawek to pewnie bym to zrobił. A tak jak nie projektowałem go od początku z myślą o wydaniu to musiałbym spędzić ponownie co najmniej rok żeby go rysować a mi się już zwyczajnie nie chce.

Jedyne co mogę powiedzieć to to że nie będzie to jedyny model robiony od podstaw i kolejne zamierzam robić już tak żeby nie zamknąć sobie możliwości ewentualnego wydania jeśli taka bedzie decyzja;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024