FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-02-12 23:32  [Galeria + Relacja] SG-38 wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam w kolejnej relacji z budowy.
Tym razem mój wybór padł na coś bardzo nietypowego (i roznegliżowanego, hehe). To niemiecki szybowiec szkolenia podstawowego SG-38. Model wydaje się prosty, ale już na początku miałem z nim małe problemy. Chodzi o pewne rozwiązania konstrukcyjne oryginału. Jednak dałem sobie z nimi radę i, jak na razie, model buduje się dobrze.

Przedstawiam pierwsze fotki z budowy.

Kadłub.

Oczywiście musi być "drewniany", bo ... taki mi się podoba.





Wybrałem troszkę złą koncepcję budowy tylnej części. Całość nakleiłem na tekturkę, okleiłem drugą stronę, a potem okleiłem paskami krawędzie. Nie wygląda to najlepiej. Do tego użyłem zwykłej, brązowej farbki do retuszu. Efekt?? Jak widać na fotkach.

"Kabinka" pilota.

Trudno mówić tu o kabince, ponieważ zadowolonego pilota można było poznać po uśmiechu (muchy i komary między zębami). Konstrukcja zamocowania fotela taka jak w oryginale (co mi się, nie chwaląc się, udało), sterownice, ... , też mi się podobają, więc tu nie będzie komentarza. Na ostatniej fotce element drążka sterowego, jeszcze przed wklejeniem pod fotel pilota. W końcu jestem zadowolony z retuszu, więcej o nim poniżej.







Farbki.

W którymś z postów "burknąłem" coś na temat wash'ów (dla niewtajemniczonych (farbka, która nie kryje). Wtedy to był pomysł w głowie. Przekułem go w czyny i przetestowałem. Jestem zachwycony rezultatami. Na zdjęciach trudno rozróżnić kolor retuszu i części. Tak dla ścisłości, kadłub był retuszowany zwykłymi farbkami, natomiast fotel już wash'ami. Farbki kupiłem w sklepie WARHAMER'S GAMES (nie jestem pewien w 1005 jak się to pisze) po 2.30 GBP. Jednak starczą na bardzo długo. Nie jest to zawiesina pigmentu, tylko "kolorowa woda". Nie kryje, ale zabarwia. Jak nie byłem zadowolony z efektu po pierwszym retuszu, to pomalowałem jeszcze raz i było lepiej. Kupiłem, na razie, trzy kolory brązowe, bo takie potrzebowałem. Będę robił testy z innymi kolorami na innych modelach. Poniżej fotka tych farbek.



CD (może) N.

PS. Przepraszam za duże fotki, ale nie mogę znaleźć adresu dla miniaturek (jakby go ktoś złośliwie usunął z imageshack).

--

Post zmieniony (15-05-12 22:41)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria + Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
MBig 6673 24-02-12 23:32
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
DaFiX 563 25-02-12 08:56
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
Rajkub 524 25-02-12 10:09
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
piotter 548 25-02-12 10:38
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
OSTOJA 531 25-02-12 10:50
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
MBig 492 03-03-12 14:56
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
MBig 505 30-04-12 00:43
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
Grzegorz Nowak (W) 511 30-04-12 06:31
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
OSTOJA 460 30-04-12 08:23
 Odp: [Relacja] SG-38 wg MBiga  nowe
MBig 482 30-04-12 08:37

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024